Kolejna edycja kultowej promocji od Citi handlowy! Jeśli się nie załapałeś na poprzedni bonus, to teraz masz możliwość nadrobienia. W tej promocji możesz dostać aż 600 zł przelewem za to, że będziesz aktywnie używać karty kredytowej od Citi. Wystarczy co miesiąc zapłacić nią min. 300 zł za swoje zakupy i bonus będzie Twój.

Wystarczy wykonać kroki podane w tym artykule, ale nie zostawiaj tego na później, bo ilość promocyjnych kont jest ograniczona jedynie do pierwszych 1000 sztuk.

Promocja trwa do 15 lipca, ale im prędzej weźmiesz udział, tym szybciej otrzymasz voucher.

Kto może skorzystać?

Promocja jest bardzo atrakcyjna, więc oczywiście Citibank (zresztą jak każdy bank w tego typu promocjach) przygotował ścisłe kryteria, kto może wziąć udział w promocji.

Po pierwsze promocja skierowana jest do nowych klientów Citi Handlowy. Na podstawie regulaminu i definicji „nowego klienta”, wiadomo, że skorzystać z tej okazji mogą wszystkie osoby pełnoletnie, które po 1 stycznia 2020 nie posiadały w Citi Handlowy żadnej karty kredytowej.

Bycie dopisanym do karty żony czy męża, nie skreśla z promocji, tak samo jak posiadanie w Citi lokaty albo innego produktu.

Oprócz powyższego, trzeba jeszcze posiadać oczywiście zdolność kredytową (czyli być osobą pracującą lub na emeryturze/rencie).

Jako, że jest to karta kredytowa – czyli najpierw wydajesz pieniądze z limitu przyznanego przez bank, a dopiero po otrzymaniu wyciągu przelewasz do banku wykorzystaną kwotę – to bank musi sprawdzić, czy masz dochody, które pozwolą Ci zwrócić w pełni tą wykorzystaną kwotę.

Wykluczone są wszystkie osoby, które mają negatywną historię kredytową w BIK, jak również osoby z komornikiem i utrzymujące się z zasiłków.

Minimalne wymagania Citi Handlowy to:

  • osoba ubiegająca się o kartę musi mieć zarobki minimum 1200 zł netto (lub jeśli ma na utrzymaniu rodzinę to odpowiednio więcej) i staż w obecnej firmie minimum 3 miesiące

albo

  • jeśli prowadzi działalność gospodarczą to musi mieć ona minimum 2 lata stażu i dochód działalności musi wynosić przynajmniej 2500 zł (lub odpowiednio więcej jeśli ma się na utrzymaniu rodzinę)

To ważne, aby tych kryteriów przestrzegać bo według regulaminu promocji, bank będzie weryfikował Twoje dochody – zazwyczaj wystarczy przesłać wyciąg z konta z 3 ostatnich miesięcy.

Poniżej tabela z regulaminu, dotycząca tych warunków:

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie dokumenty-dochodowe.jpg

KROK #1 – Wypełnij wniosek na stronie Citi Handlowy

Pierwszym krokiem do zdobycia vouchera na 600zł przelewem jest oczywiście wnioskowanie o kartę kredytową Simplicity. Należy zrobić to na specjalnej stronie promocyjnej. Tam należy kliknąć pomarańczowy przycisk „Aplikuj o kartę” i wypełnić formularz.

Formularz jest stosunkowo długi i należy podać sporo informacji, natomiast najważniejszy jest pierwszy etap. Już samo podanie danych kontaktowych oznacza zgłoszenie się do promocji.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie formularz-zgloszeniowy-citibank-1.jpg

Jeśli nie masz czasu na wypełnianie długiego formularza to po prostu wyślij swoje dane kontaktowe i oczekuj na telefon konsultanta Citibanku. Jednocześnie pamiętaj, że im więcej danych podasz w formularzu, tym krótsza będzie rozmowa telefoniczna.

Jak już wspomniałam, zgłaszając się do tej promocji, wnioskujesz o kartę kredytową Simplicity, dlatego warto tutaj wspomnieć również o jej szczegółach:

  • 0 zł – wydanie karty kredytowej
  • 0 zł – opłata miesięczna jeśli wykonasz płatności na łączną kwotę min. 1000zł (inaczej 12zł)
  • 0 zł – dostarczenie karty Pocztą Polską
  • 25,06% RRSO, jeśli nie spłacisz karty w okresie bezodsetkowym (masz na to 26 dni od wystawienia wyciągu)

Regulamin promocji gwarantuje, że przez pierwsze 12 miesięcy bank zwróci Ci opłatę za kartę, jeśli wykonasz płatności na min. 300 zł w każdym miesiącu (a to są również warunki promocji). Po tym czasie karta będzie darmowa, jeśli suma płatności kartą w danym miesiącu wyniesie min. 1000 zł

KROK #2 – Wyślij dokumenty potwierdzające Twoje dochody

Po wypełnieniu formularza zadzwoni do Ciebie pracownik Citibanku, aby dokończyć proces składania wniosku o kartę kredytową Simplicity. Może nastąpić to już po kilku godzinach, ale czasem zajmuje to nawet kilka dni.

Po uzupełnieniu telefonicznie brakujących danych, będziesz mieć 10 dni, aby wysłać dokumenty potwierdzające Twoje dochody. Jakie mają to być dokumenty ustalisz już z konsultantem infolinii ale zazwyczaj wystarcza wyciąg z konta za ostatnie 3 miesiące (wyciąg powinien zawierać pełną historię rachunku – zarobki i wydatki).

Dokumenty prześlesz w bezpieczny sposób na szyfrowanej stronie Citibanku tutaj.

KROK #3 – Aktywuj kartę i zaloguj się do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej

Kiedy do banku trafią wszystkie Twoje dokumenty otrzymasz informację o przyznaniu karty kredytowej i wkrótce później przyjedzie kurier z umową do podpisania. Może przyjechać do domu lub do pracy – wybierz jak Ci wygodniej.

  • Aktywuj kartę poprzez aplikację mobilną lub serwis bankowości internetowej, a później min. 1 raz zaloguj się do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej przed upływem pełnego miesiąca kalendarzowego następującego po podpisaniu umowy.

Teoretycznie aktywując kartę online już spełniasz ten warunek, jednak nie zaszkodzi zalogować się dla pewności dodatkowo dzień czy dwa dni później.

KROK #4 – Płać kartą Simplicity za zakupy i weź 600zł

  • W miesiącach: od pierwszego do siódmego następujących po miesiącu zawarcia umowy o kartę dokonaj kartą płatności na min. 300zł (w każdym z tych miesięcy)

Do promocji nie zostaną zaliczone płatności szczególne. m.in. doładowania Revolut albo płatności za zakłady bukmacherskie. Najlepiej wykonywać po prostu płatności za normalne zakupy.

Czyli jeśli otworzysz konto w lipcu, to do końca sierpnia masz czas na zalogowanie się do aplikacji. Płatności na 300 zł wykonasz wtedy w miesiącach: sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień, styczeń, luty.

Premia podzielona jest na 2 części. Pierwsze część premii to 200 zł i otrzymasz je po spełnieniu warunków w pierwszym, drugim i trzecim miesiącu po otwarciu konta.

Aby otrzymać prawo do drugiej części premii musisz spełnić warunki otrzymania pierwszej części premii.

Druga część premii jest przyznawana na trochę innych warunkach. Otóż w tym przypadku otrzymasz po 100zł za każdy miesiąc, w którym spełnisz warunek promocji (tzn. 300zł wydane kartą). Niespełnienie warunku w jednym z tych miesięcy (od 4 do 7) nie pozbawia Cię szansy na zdobycie premii za inne miesiące.

Zgodnie z regulaminem promocji, bank poinformuje Cię o przyznaniu nagrody (wysyłając wiadomość w bankowości internetowej) do końca kolejnego miesiąca, po miesiącu w którym spełnisz wszystkie warunki promocji.

Po tej informacji o spełnieniu warunków promocji, obiecany przelew otrzymasz najpóźniej do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym otrzymałeś informację o spełnieniu warunków.

Z doświadczenia jednak wiemy, że często dzieje się to znacznie szybciej. Otrzymasz go jako wiadomość w bankowości internetowej.

Jeśli brzmi Ci to zbyt skomplikowanie, to po prostu ściągnij sobie PDF-a, w którym umieściliśmy konkretne daty w zależności od tego, kiedy otworzyłeś konto. Nie będziesz musiał zastanawiać się, w którym miesiącu co trzeba zrobić i kiedy dostaniesz premię.

Dokumenty dotyczące promocji: