Czasami zadziwia mnie fakt, jak wiele fajnych ofert i okazji umyka mi pod nosem tylko dlatego, że nie mam o nich pojęcia. Świat jest pełen okazji, trzeba tylko mieć ich świadomość.

Właśnie dlatego stworzyliśmy dla Was Banklovers.pl. Regularnie przekopuję internet w poszukiwaniu okazji. Najbardziej lubię promocje bankowe jako zastrzyk większej  gotówki oraz programy lojalnościowe. Ale nie wszystkie!

Programy lojalnościowe, z których korzystam to takie, o których muszę pamiętać tylko 2 razy: przy rejestracji oraz przy wymianie punktów na nagrody 🙂

Lubię, kiedy wszystko inne (w tym przypadku nabijanie punktów lojalnościowych) dzieje się w pewien sposób “przy okazji”.

Niechętnie zmieniam swoje nawyki zakupowe ale jeśli jakiś program lojalnościowy pasuje do mojego aktualnego sposobu życia i robienia sprawunków to zawsze chętnie się na coś takiego piszę.

Takim programem lojalnościowym, który bardzo lubię jest Program Bezcenne Chwile z Mastercard. Jeśli jeszcze o nim nie słyszałeś, to chętnie opowiem Ci o nim coś więcej. To fajna opcja, którą szkoda omijać przez brak świadomości, że coś takiego w ogóle istnieje.

Dwa słowa wstępu

Program lojalnościowy Bezcenne Chwile (kiedyś nazywany Priceless Specials) polega na zbieraniu punkt przy okazji robienia zakupów kartą płatniczą (lub wieloma kartami). Nie musisz nosić ze sobą “karty Biedronki” albo nabijać stempelków z kawą na “wizytówki”, które zgubisz zanim zbierzesz wymaganą ilość.

Tutaj punkty zbierają się automatycznie, za każdym płaceniem kartą za zakupy w sklepach i internecie – dokładnie tak jak lubię najbardziej. 

W programie biorą udział wszystkie karty oznaczone marką Mastercard (w tym kartę Debit® Mastercard, Mastercard® lub Maestro), które zostały wydane przez jeden ze współpracujących banków m.in.:

Najlepiej jednak jest sprawdzić, czy Twoja karta może wziąć udział w programie poprzez kliknięcie „zarejestruj się” i wpisanie w pole pierwszych 8 cyfr numeru swojej karty:

Możesz w jednej chwili mieć zarejestrowanych 10 kart (z różnych banków, które dają różne bonusy w tym programie), a w ciągu roku w miejsce wyrejestrowanych kart możesz wpisać 5 innych. Jeśli masz wydaną do swojego konta kartę dodatkową, to wykonywane nią transakcje zbierają punkty na konto karty głównej.

Za zebrane punkty możesz potem wybrać sobie bonus w postaci vouchera do ulubionego sklepu lub jakiś fizyczny gadżet/sprzęt.

Jak zacząć zbierać punkty?

Jak już wspomniałam powyżej, aby zacząć zbierać punktu w programie Bezcenne Chwile, musisz posiadać kartę jednego z wymienionych banków. Kolejnym krokiem jest jedynie zarejestrowanie się na stronie https://bezcennechwile.mastercard.pl

Po zarejestrowaniu karty, zobaczysz ekran wyboru nagrody, która będzie Twoim celem. Wybór celu jest konieczny, natomiast nie jest w żaden sposób wiążący. Cały czas będziesz mógł wykorzystać swoje punkty na dowolną rzecz z katalogu.

Możesz od razu znaleźć swoją wymarzoną nagrodę z katalogu i oznaczyć ją jako cel, albo wybrać cokolwiek i do przeglądania katalogu nagród wrócić później.

Na bieżąco będziesz też widział postęp w zbieraniu punktów na daną nagrodę: 

Mnie bardzo motywuje taka forma prezentowania postępów w drodze do celu – czy Ciebie też? 🙂  

Ogólne zasady naliczania punktów

Od razu zacznę od największej wskazówki i największej korzyści dla Ciebie… Najbardziej opłacalne jest zbieranie punktów u Partnerów Programu. Znajdziesz ich w zakładce partnerzy. Są to m.in.:

Za każde 5 zł wydane u partnerów programu otrzymasz 2,5 lub nawet 8 punktów, w zależności od partnera. To bardzo dużo w porównaniu do punktów zbieranych w pozostałych sklepach, w których dostajesz 1 punkt za każde 50 zł wydane na terenie Polski.

Jest jednak kilka wyłączeń: nie zalicza się wypłat z bankomatów, doładowań portfeli elektronicznych (takich jak: Revolut, Curve, Monzo, DiPocket, TransferWise i innych) oraz niektórych rodzajów transakcji określający: internetowe przekazy pieniężne, zakup napojów alkoholowych, drogerie i apteki, wypłatę gotówki z kas banków i z bankomatów, przekazy pieniężne w instytucjach finansowych i niefinansowych (waluta obca, zlecenia pieniężne i czeki podróżne), zakłady bukmacherskie, zapłatę za podatki.

Bank zastrzega w regulaminie, że naliczenie punktów za zakupy może potrwać maksymalnie do 6 tygodni. Każdy przyznany Ci w programie punkt będzie ważny 3 lata od momentu jego wydania, choć zazwyczaj nie dotyczy to punktów z ofert specjalnych (one są ważne zdecydowanie krócej).

Jest jeszcze strefa Premium

Mastercard oferuje również Strefę Premium, w której znajdziesz jeszcze bardziej rozbudowany katalog ekskluzywnych nagród. Aby do niej dołączyć, miesięczna wartość transakcji bezgotówkowych powinna wynieść minimum 3000 zł (jeśli mowa o kliencie indywidualnym) lub 5000 zł (jeśli mówimy o kliencie biznesowym) miesięcznie przez kolejne 3 miesiące. Taki status jest przyznawany na okres kolejnych 12 pełnych miesięcy od dnia spełnienia warunków jego uzyskania.

Tutaj również są wyłączenia niektórych rodzajów transakcji tj.  wypłaty z bankomatów, doładowanie portfeli elektronicznych, transakcje pomiędzy kontami/kartami i w celu sztucznego wykazania salda przepływów oraz dodatkowo określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych oraz internetowe, wypłatę gotówki z kas banków i  bankomatów, wymianę walut.

Oferty specjalne – dodatkowe punkty od Pekao S.A.

Mastercard często organizuje wspólnie z bankami oferty specjalne, dzięki którym za rejestrację i spełnienie naprawdę banalnych warunków (np. wykonanie jednej płatności kartą na jakąkolwiek kwotę) możesz otrzymać kilka tysięcy dodatkowych punktów. 

Najczęściej taką opcję posiada bank Pekao S.A., w którym za założenie konta możesz dostać bonus pieniężny (np. 100zł lub 200zł), a dodatkowo za rejestrację tej promocyjnej karty w programie Bezcenne Chwile otrzymać extra punkty o wartości np. 50zł lub 100zł.

Kliknij, aby zapoznać się z aktualnymi ofertami Pekao S.A. >>

To jeszcze szybsza metoda zdobywania punktów niż robienie płatności w partnerów programu. W dodatku staje się ona coraz popularniejsza i śledząc naszą stronę nie raz i nie dwa usłyszysz o banku, który za określone czynności dane extra punkty w programie Bezcenne Chwile.

To zawsze jest idealna okazja, aby zacząć zbierać swoje punkty w Bezcennych Chwilach.

„Kulisy zarabiania na bankach” – bezpłatny poradnik w formie wywiadu

Poznaj historię Basi Kuklicz, która w promocjach bankowych zdobyła 6 580 zł i dwa telefony komórkowe. Niech jednak nie zwiedzie Cię lekkość przekazu i swobodna forma wywiadu. W jego trakcie pada tak wiele konkretnych wskazówek i podpowiedzi, że na ich podstawie można by napisać kilkanaście merytorycznych artykułów.

Gratis otrzymasz specjalny plik Excel ułatwiający zapanowanie nad promocjami.

.

Podsumowanie

Znam zarówno zwolenników jak i przeciwników programów lojalnościowych. Chociaż Ci drudzy zazwyczaj mają na myśli te programy, w których przy zakupach trzeba podawać numer karty/zeskanować ją lub aplikację. Mówią, że o tym ciągle zapominają i sumarycznie nie zbierają przez to punktów. 

Tutaj jednak jest inaczej, bo naliczanie punktów dzieje się dosłownie przy okazji zakupów. Nie musisz nic dodatkowo robić. Jeśli więc udział w tym programie lojalnościowym nie wymaga od Ciebie ani trochę dodatkowej energii, to czemu by nie spróbować?

Ja sobie chwalę i cieszę się, że trafiłam na informację o nim. Teraz przekazuję moją wiedzę dalej, żebyś też mógł zdecydować, czy znajdujesz tutaj coś dla siebie.