Jeśli nie załapałeś się na ostatnią promocję od Citi Handlowy, gdzie nagrodą były punkty z Bezcennych Chwil wymiennych na vouchery o wartości 900zł, to teraz masz okazję, bo wchodzi 2 edycja na dokładnie tych samych zasadach. Co prawda można zgarnąć 900zł w bonusie, ale ja sugeruję pozostać na poziomie bonusu 800zł (niżej wyjaśnię dlaczego).

W dodatku, bank gwarantuje, że dla uczestników promocji karta kredytowa będzie całkowicie darmowa przez pierwsze 12 miesięcy.

Promocja trwa do 3 czerwca 2024r., ale im prędzej weźmiesz udział, tym szybciej otrzymasz voucher, a do tego bank ograniczył ilość osób, które mogą wziąć udział w promocji do 1500!

Kto może skorzystać?

Jak to zwykle bywa, również i Citibank przygotował ścisłe kryteria, kto może wziąć udział w promocji.

Po pierwsze promocja skierowana jest do nowych klientów Citi Handlowy. Na podstawie regulaminu i definicji „nowego klienta”, wiadomo, że skorzystać z tej okazji mogą wszystkie osoby pełnoletnie, które po 1 kwietnia 2023 nie posiadały w Citi Handlowy żadnej karty kredytowej.

Bycie dopisanym do karty żony czy męża, nie skreśla z promocji, tak samo jak posiadanie w Citi lokaty albo innego produktu.

Oprócz powyższego, trzeba jeszcze posiadać oczywiście zdolność kredytową (czyli być osobą pracującą lub na emeryturze/rencie).

Jako, że jest to karta kredytowa – czyli najpierw wydajesz pieniądze z limitu przyznanego przez bank, a dopiero po otrzymaniu wyciągu przelewasz do banku wykorzystaną kwotę – to bank musi sprawdzić, czy masz dochody, które pozwolą Ci zwrócić w pełni tą wykorzystaną kwotę.

Wykluczone są wszystkie osoby, które mają negatywną historię kredytową w BIK, jak również osoby z komornikiem i utrzymujące się z zasiłków.

Minimalne wymagania Citi Handlowy to:

  • osoba ubiegająca się o kartę musi mieć zarobki minimum 1200 zł netto (lub jeśli ma na utrzymaniu rodzinę to odpowiednio więcej) i staż w obecnej firmie minimum 3 miesiące

albo

  • jeśli prowadzi działalność gospodarczą to musi mieć ona minimum 2 lata stażu i dochód działalności musi wynosić przynajmniej 2500 zł (lub odpowiednio więcej jeśli ma się na utrzymaniu rodzinę)

To ważne, aby tych kryteriów przestrzegać bo według regulaminu promocji, bank będzie weryfikował Twoje dochody – zazwyczaj wystarczy przesłać wyciąg z konta z 3 ostatnich miesięcy.

KROK #1 – Wypełnij wniosek na stronie Citi Handlowy

Pierwszym krokiem do zdobycia bonusu w wysokości 900zł jest oczywiście wnioskowanie o kartę kredytową Simplicity. Należy zrobić to na specjalnej stronie promocyjnej. Tam należy kliknąć pomarańczowy przycisk „Wnioskuj o kartę” i wypełnić formularz.

Formularz jest stosunkowo długi i należy podać sporo informacji, natomiast najważniejszy jest pierwszy etap. Już samo podanie danych kontaktowych oznacza zgłoszenie się do promocji.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie formularz-zgloszeniowy-citibank-1.jpg

Jeśli nie masz czasu na wypełnianie długiego formularza to po prostu wyślij swoje dane kontaktowe i oczekuj na telefon konsultanta Citibanku. Jednocześnie pamiętaj, że im więcej danych podasz w formularzu, tym krótsza będzie rozmowa telefoniczna.

Pamiętaj, aby w procesie zakładania karty wyrazić zgodę na ujawnienie tajemnicy bankowej firmie dostarczającej Nagrodę w celu jej dostarczenia (to drobna formalność, a istotna dla powodzenia w promocji).

Zgłaszając się do tej promocji, wnioskujesz o kartę kredytową Simplicity, dlatego warto tutaj wspomnieć również o jej szczegółach:

  • 0 zł – wydanie karty kredytowej
  • 0 zł – opłata miesięczna jeśli wykonasz płatności na łączną kwotę min. 1000zł (inaczej 12zł)
  • 0 zł – dostarczenie karty Pocztą Polską
  • 23,15% RRSO, jeśli nie spłacisz karty w okresie bezodsetkowym (masz na to 26 dni od wystawienia wyciągu)

Dodatkową korzyścią jest to, że regulamin promocji gwarantuje, że przez pierwsze 12 miesięcy opłata będzie wynosiła 0zł.

KROK #2 – Wyślij dokumenty potwierdzające Twoje dochody

Po wypełnieniu formularza zadzwoni do Ciebie pracownik Citibanku, aby dokończyć proces składania wniosku o kartę kredytową Simplicity. Może nastąpić to już po kilku godzinach, ale czasem zajmuje to nawet kilka dni.

Po uzupełnieniu telefonicznie brakujących danych, będziesz mieć 10 dni, aby wysłać dokumenty potwierdzające Twoje dochody. Jakie mają to być dokumenty ustalisz już z konsultantem infolinii ale zazwyczaj wystarcza wyciąg z konta za ostatnie 3 miesiące (wyciąg powinien zawierać pełną historię rachunku – zarobki i wydatki).

Dokumenty prześlesz w bezpieczny sposób na szyfrowanej stronie Citibanku tutaj.

KROK #3 – Aktywuj kartę PRZEZ APLIKACJĘ mobilną i zarejestruj ją w Bezcennych Chwilach

Kiedy do banku trafią wszystkie Twoje dokumenty otrzymasz informację o przyznaniu karty kredytowej i wkrótce później przyjedzie kurier z umową do podpisania. Może przyjechać do domu lub do pracy – wybierz jak Ci wygodniej. Kiedy karta będzie u Ciebie aktywuj ją poprzez aplikację mobilną na telefonie lub tablecie (ważne by zrobić to w taki dokładnie sposób).

Po aktywacji karty pozostanie Ci jeszcze jej rejestracja w programie Bezcenne Chwile. Wykonaj ten krok najpóźniej do końca kolejnego miesiąca po podpisaniu umowy o kartę.

KROK #4 – Płać kartą Simplicity przez pierwsze 3 miesiące

Do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę (ta data będzie na dokumentach z banku), wykonaj płatności nową kartą kredytową na łączną sumę 1000 zł.

Liczy się suma uzbierana przez cały ten okres. Masz na to ponad 3 miesiące, wiec wychodzi mniej niż 350zł miesięcznie. Nie liczą się transakcje zwrócone, zakłady bukmacherskie i doładowanie portfeli cyfrowych.

Przykład: Jeśli umowę o kartę (data na dokumentach) podpiszesz w kwietniu, to do puli wymaganego 1000zł będą zaliczone wszystkie płatności kartą w kwietniu, maju, czerwcu i lipcu.

Po wykonaniu tych aktywności, do końca kolejnego miesiąca dostaniesz informację o przyznaniu nagrody i maksymalnie 30 dni później, 24 000 punktów (wymienne na vouchery o wartości 300zł) wpłynie na Twoje konto w programie Bezcenne Chwile. Punkty będą ważne 9 miesięcy.

KROK #5 – Płać kartą Simplicity w kolejnych miesiącach

W czwartym, piątym, szóstym, siódmym i ósmym miesiącu następującym po miesiącu podpisania umowy, płać dalej swoją nową kartą kredytową. Bank wymaga min. 10 płatności miesięcznie na łączną sumę min. 200zł (może być wiele małych transakcji, aż uzbiera się 200zł).

Płatności należy wykonać w każdym z podanych miesięcy. Nie liczą się transakcje zwrócone, zakłady bukmacherskie i doładowanie portfeli cyfrowych.

Przykład: Jeśli umowę o kartę kredytową (data na dokumentach) podpiszesz w kwietniu, to płatności z tego kroku wykonaj w sierpniu, wrześniu, październiku, listopadzie i grudniu

Za każdy miesiąc takiej aktywności dostaniesz 8000 punktów Bezcenne Chwile, wymiennych na voucher o wartości 100zł. Informacja o zaliczeniu nagrody przyjdzie w bankowości internetowej do końca kolejnego miesiąca po wykonaniu aktywności i w ciągu max. 30 dni punkty zostaną dodane do salda na Twoim koncie Bezcenne Chwile. Punkty będą ważne 9 miesięcy.

KROK #6 (opcjonalny) – Rozłóż na raty przynajmniej jedną płatność o wartości min. 1000zł

Jak łatwo policzyć, z kroków 4 i 5 zgarniesz łącznie punkty o wartości 800zł, więc do kwoty podanej w nagłówku brakuje jeszcze stówy.

Ostatnią nagrodę w wysokości 8000 punktów (o wartości 100zł), Bank przewidział dla osób, które do końca 12. miesiąca następującego po podpisaniu umowy o kartę, rozłożą na raty przynajmniej jedną płatność na kwotę min. 1000zł.

Przez wszystkie pozostałe punkty da się przejść bez kosztów (spłacając kartę w okresie bezodsetkowym), jednak rozłożenie długu na raty będzie już wiązać się z opłatami, więc musisz sam przekalkulować czy opłaci Ci się z tej opcji korzystać.

Jeśli zdecydujesz się sięgnąć po punkty z tego etapu, to informację o przyznaniu nagrody dostaniesz standardowo do końca kolejnego miesiąca po spełnieniu powyższych warunków, a punkty wpłyną do 30 dni później.

Ułatw sobie życie, pobierz ściągę z promocji:

Poniżej znajdziesz link do pliku PDF z listą kroków do odhaczenia w tej promocji. Dzięki takiej ściągawce, nie zapomnisz o nawet najmniejszym szczególe i ułatwisz sobie zdobycie bonusu. Ściąga najlepiej służy wydrukowana i trzymana pod ręką w widocznym miejscu.

Dokumenty dotyczące promocji: