To zdecydowanie najwyższa premia, jaką dotychczas Citibank dawał za otwarcie konta osobistego. Było 150 zł, był zestaw kodów na usługi InPost, ale nigdy nie było tak wysokiego bonusu.

Jeśli weźmiesz udział w tej promocji i wykonasz wszystkie przez nas opisane kroki, to Citibank da Ci za to 300 zł w karcie podarunkowej do wykorzystania na produkty firmy Trybeco.

Nic dziwnego, że bank zaznaczył w regulaminie, że jedynie pierwszych 300 zarejestrowanych w promocji kont będzie brało udział w promocji.

W sklepie znajdziesz szeroki wybór rowerów elektrycznych, hulajnóg czy też skuterów. Jeśli miałeś taki zakup w planach, to jest to naprawdę dobra okazja, by zmniejszyć kwotę w koszyku o pełne 300 zł.

Co więcej… tę promocję możesz połączyć z promocją Bezcennych Chwil, gdzie będziesz mógł zgarnąć dodatkowe punkty o wartości 100 zł. Wszystko dokładnie opiszę w artykule!

Przeanalizowałam dokładnie cały regulamin oraz Tabelę Opłat i Prowizji i powiem Ci, że jeśli zastanawiałeś się nad zmianą banku, to może to być niezwykła okazja do tego.

Możesz też po prostu otworzyć konto dla samej premii, bo zarówno konto jak i karta są w Citibanku bezwarunkowo bezpłatne.

Do kogo skierowana jest promocja?

W promocji może wziąć udział jedynie pierwszych 300 wniosków o konto osobiste, więc mimo, że trwa ona do 30 lipca 2021 r, to warto się pospieszyć.

Jeśli więc jesteś osobą pełnoletnią, a od 1 stycznia 2020 roku nie byłeś posiadaczem ani współposiadaczem konta osobistego ani rachunku oszczędnościowego, to koniecznie zapoznaj się z dalszą treścią artykułu, bo dzięki temu otrzymasz kartę podarunkową na 300 zł

Co ważne: Nie jest to żaden konkurs, ani losowanie. KAŻDY kto uważnie wykona kroki opisane w tym artykule otrzyma bonus. Gwarantuje to regulamin promocji, do którego link zamieszczam na końcu mojej analizy.

W tym przypadku taka promocja bankowa to sytuacja wygrany-wygrany.

Ty otrzymujesz bonus za spełnienie warunków, a bank… no właśnie, sam zobacz, co bank z tego ma:

Dlaczego Citibank rozdaje pieniądze?

Co prawda, moje doświadczenie pokazuje, że promocje bankowe są idealnym zaprzeczeniem stwierdzenia „w życiu nie ma nic za darmo”, jednak łatwo się domyślić, że bank ma swój interes w takim zachęcaniu praktycznie darmowymi nagrodami na start.

I wcale nie chodzi o „mały druczek” i „ukryte haczyki” bo takich tutaj nie ma – ani w regulaminie promocji, ani w tabeli opłat i prowizji.

Myślę, że bankom takie promocje (bo nie tylko Citibank je organizuje) opłacają się przynajmniej z kilku powodów:

 1. Nagrody najczęściej (w tym wypadku też) są tylko dla nowych klientów. Banki chcą przyciągnąć nowe osoby, które zostaną z nimi na dłużej.
   
 2. Zapewne liczą, że skorzystasz później z innych – płatnych już produktów. Nikt nie zmusza, ale statystyka mówi, że część osób rzeczywiście skorzysta np. z kredytu hipotecznego w banku, który już zna z promocji.
   
 3. Przypuszczam, że w niektórych wypadkach będą dzwonić z propozycją dodatkowych produktów, na które skusi się kolejna część uczestników. Choć moja praktyka w promocjach pokazuje, że wcale nie jest to często stosowane przez banki.
   
 4. I moim zdaniem najważniejsze: Reklamowanie się w radiu i telewizji potrafi kosztować nawet setki tysięcy złotych dziennie. Organizując takie promocje, banki nie muszą się reklamować, bo ludzie sami sobie je polecają. Mają w ten sposób napływ klientów nie wydając ani złotówki na reklamę. Część tak zaoszczędzonych pieniędzy oddają klientom w postaci nagród i wszyscy są zadowoleni. No może oprócz radia i telewizji 🙂

Jestem zdania, że to wystarczające argumenty, aby przyznać, że w długim terminie bankom opłaca się organizować takie promocje bankowe i dawać coś za darmo na start. I wcale nie muszą zapisywać nic „drobnym druczkiem”.

Banki chcą zdobyć lojalnych klientów i wiedzą, że ukrywając jakieś opłaty (czego z resztą zakazuje prawo bankowe) tylko zrażą do siebie ludzi. Poza tym, w dzisiejszych czasach, chyba już nikt się na takie „drobne druczki” nie nabiera.

Mam nadzieję, że teraz już bardziej rozumiesz cały mechanizm działania. Ale przejdźmy już do szczegółów:

Sprawdź najważniejsze opłaty za prowadzenie CitiKonta

Zawsze uczulam uczestników promocji, aby zapoznali się z podstawowymi opłatami za konto promocyjne. Bo po co płacić bankowi za prowadzenie rachunku czy karty i tym samym obniżać sobie wysokość bonusu? Ty lepiej zgarnij całą kwotę bonusu, a bank bez Twoich dodatkowych opłat na pewno sobie poradzi 😉

Żebyś sam nie musiał brnąć w całą tabelę opłat i prowizji, zrobiłam to za Ciebie i wyszczególniłam poniżej najważniejsze informacje. No, chyba, że masz ochotę przejrzeć dokumenty dotyczące promocji, to znajdziesz je zawsze na końcu każdego artykułu.

 • 0 zł za prowadzenie konta
 • 0 zł za kartę do konta z usługą wielowalutową
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów Citi
 • 0 zł za 4 pierwsze wypłaty z bankomatów innych niż Citi w miesiącu
 • 0 zł za przelewy krajowe w Citibank Online lub Citi Mobile
 • 0 zł za pierwsze 3 przelewy Express Elixir w miesiącu

Jeśli nie skorzystasz z dodatkowych usług oferowanych przez Citibank takich jak CitiAlerts (6/10 zł na m-c) lub CitiPhone (9 zł na m-c), to konto będzie dla Ciebie całkowicie bezpłatne bez żadnych dodatkowych warunków. A te dodatkowe usługi są typowymi produktami premium, więc absolutnie nie są Ci potrzebne do codziennego używania konta i karty. Przyznam szczerze, że nawet mnie zaskoczyły tak dobre warunki i zaczęłam zastanawiać się nad zmianą mojego dodatkowego konta.

Jak zacząć?

Promocja trwa do 30 lipca 2021 r, jednak, jak wspomniałam wcześniej jest bardzo ograniczona, bo tylko pierwsze 300 kont zaliczy się do promocji. Warto nie odkładać decyzji na później, a samo wypełnienie wniosku to dosłownie kilka minut.

Przejdź na tę stronę promocyjną i kliknij „Otwórz konto„. Dzięki temu założysz konto wraz z kartą w pełni zdalnie i bezpiecznie.

Pola formularza są wyraźnie opisane, wiec na pewno dasz sobie radę. A w razie czego możesz zawsze napisać do nas na e-mail pytania@banklovers.pl lub poprzez wiadomość na fanpage.

Bank wymaga, aby 10 dni od otwarcia konta zaakceptować regulamin, który ja załączam na końcu tego artykułu. Ale nie musisz się martwić – jeśli podpiszesz umowę online to regulamin jest zatwierdzany za pomocą kodu SMS.

2 kroki do zdobycia pełnego bonusu

Teraz kolej na przyjrzenie się warunkom promocji, czyli co dokładnie zrobić, aby karta podarunkowa wpadła w Twoje ręce.

#KROK 1 – Zapewnij wpływ

W dwóch kolejnych miesiącach następujących po miesiącu, w którym otworzyłeś konto:

 • zapewnij wpływ przynajmniej jednego Twojego wynagrodzenia w wysokości min. 2000 zł (wpłata jednorazowa)

Czyli jeśli otworzyłeś konto w maju, to warunki spełniasz w czerwcu i lipcu. Regulamin nie określa dokładnie definicji przelewu z tytułu wynagrodzenia. Mówi jedynie o tym, że nie może to być przelew z konta indywidualnego w Citibanku. Nie wspomina jednak o kontach osobistych w innych bankach. W związku z tym możesz wykonać przelew ze swojego konta w innym banku z tytułem „wynagrodzenie”

Patrząc jednak na naprawdę dobre warunki, jakie proponuje Citibank, nie zdziwiłabym się jakby część osób biorących udział w promocji zostawiła to konto na dłuższy czas i faktycznie przeniosłaby tam swoje wypłaty.

# KROK 2 – Podłącz kartę i zaloguj się do aplikacji

Do końca drugiego miesiąca następującego po miesiącu, w którym otworzyłeś konto:

 • dodaj kartę do aplikacji Google Pay lub Apple Pay i miej włączoną tę usługę na dzień wydania nagrody (pamiętaj, że jeśli nie korzystasz z usługi przez dłuższy czas, a dokładnie 90 dni, to usługa jest automatycznie dezaktywowana),
 • zaloguj się min. 1 raz do aplikacji mobilnej

Te warunki możesz spełnić nawet w pierwszym dniu po otwarciu konta, jeśli masz zamiar używać płatności poprzez Google/Apple Pay.

Przyznam szczerze, że życzyłabym sobie takich wymogów aktywności we wszystkich promocjach. Dodatkowo jeśli faktycznie zdecydowałeś się przejść do tego banku i przeniosłeś tam wynagrodzenie, to pierwszy punkt masz z głowy. Wystarczy tylko zalogować się do aplikacji.

Kiedy otrzymasz kartę podarunkową?

Nagroda zostanie przekazana przez bank w bankowości internetowej w zakładce „Korzyści i produkty” najpóźniej do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnieniu warunków.

Dodatkowe punkty z Bezcennymi Chwilami

A teraz bonus! I to nie byle jaki, bo dosłownie za jeden mega łatwy warunek otrzymasz aż 6800 punktów w programie Bezcenne Chwile, a to realnie przekłada się na kwotę 100 zł. Z tym, że w tym przypadku trzeba się bardziej pośpieszyć, bo promocja jest aktywna tylko do końca maja, a do tego jedynie pierwszych 3500 kont bierze udział w promocji!

Co trzeba zrobić?

Jeśli jeszcze nie posiadasz konta w tym programie, to bardzo szybko zrobisz to przechodząc na stronę Bezcennych Chwil. Tam zarejestrujesz swoją kartę debetową Mastercard.

A teraz wystarczy, że dokonasz zakupów na min. 100 zł u dwóch różnych partnerów z wymienionych sklepów:

 • home&you
 • Decathlon
 • Intersport
 • RTV Euro AGD
 • Empik
 • Douglas
 • W.KRUK

Punkty otrzymasz najpóźniej do 45 dni licząc od dnia spełnienia powyższych warunków. Będą ważne przez 6 miesięcy.

Wskazówki

Podsuwam Ci naszego pomocnika – gotowy PDF z punktami do odhaczenia. Dzięki niemu nie zapomnisz o żadnym punkcie:

Poniżej znajdziesz plik PDF z listą kroków do odhaczenia. Dzięki niemu nie zapomnisz o nawet najmniejszym szczególe związanym z tą promocją i z powodzeniem odbierzesz bonus. Plik najlepiej służy wydrukowany i trzymany pod ręką w widocznym miejscu.

Kilka słów o karcie podarunkowej do TrybEco

Karta podarunkowa:

 • jest ważna do 30 listopada 2021,
 • może być wykorzystana jednokrotnie,
 • posiada kod, który wykorzystasz wpisując go w okienku „Wpisz kod promocyjny” na stronie www.trybeco.com
 • jest ważna zarówno w sklepie internetowym jak i w sklepie stacjonarnym.

Dokumenty dotyczące promocji:

Dane organizatora:

Bank Handlowy w Warszawie S.A. z siedzibą w Warszawie
przy ul. Senatorskiej 16, 00-923 Warszawa
NIP 526-030-02-91;
tel. +48 22 692 2090