Tego się nie spodziewałem! Po wprowadzeniu na czerwiec świetnej promocji z MEGA łatwymi warunkami, Santander niespodziewanie przedłużył ją również na lipiec!

Bank oferuje voucher na 70zł do sklepu internetowego CCC – już za samo założenie konta – oraz 350zł za dodatkowe aktywności na koncie. Oznacza to, że łącznie możesz zdobyć nagrody o wartości 420zł!

Ale, ale… Musisz się spieszyć. Promocja dostępna jest na tej specjalnej stronie tylko do 31.07.2021r. do godziny 23:59 (decyduje data wysłania wniosku o konto).

Sprawa jest naprawdę prosta: przeczytaj ten artykuł, wykonaj kroki tutaj rozpisane, a potem już tylko czekaj na bonusy od banku.

Co ważne: Nie jest to żaden konkurs, ani losowanie. KAŻDY kto uważnie wykona kroki opisane w tym artykule otrzyma obiecane bonusy. Gwarantuje to regulamin promocji, do którego link zamieszczam na końcu mojej analizy.

Konto, które zakładasz będzie bezpłatne podczas spełniania warunków promocji, więc zyskasz okrągłe 420zł bez żadnych kosztów.

Nasi czytelnicy są bardzo zadowoleni z poprzednich promocji od Santandera. Zobacz kilka przykładów:

W dodatku możesz przetestować konto i w dowolnym momencie po odebraniu premii zamknąć je łatwo. Nie ma żadnych zobowiązań.

Sam wielokrotnie korzystałem z tego typu promocji i gwarantuję, że wszystko jest tutaj legalne i banki bez problemów wypłacają premie na konto.

Tutaj możesz przeczytać o mnie kilka zdań, abyśmy się lepiej poznali:

Robert Wiliński – przeczytał ponad 200 książek, a i tak „wie, ze nic nie wie”. Każdy dzień zaczyna od spisania listy rzeczy do zrobienia i pilnuje, aby wszystko w Banklovers było wykonane na czas. Od 6 lat zajmuje się promocjami bankowymi i jest w nich zakochany po uszy.

Wiem, że niektórym może się to wydawać dziwne, że bank rozdaje pieniądze za założenie konta… Szczególnie jeśli spotykasz się z czymś takim po raz pierwszy… Jednak – jak już wspomniałam – to w dzisiejszych czasach bardzo popularna forma reklamowania się banków.

Aby pomóc Ci lepiej zrozumieć cały ten fenomen promocji bankowych przygotowałam kilka argumentów dowodzących, że to opłaca się również samym bankom (mimo, że nie ma ukrytych opłat):

Dlaczego Santander rozdaje pieniądze?

Co prawda, moje doświadczenie pokazuje, że promocje bankowe są idealnym zaprzeczeniem stwierdzenia „w życiu nie ma nic za darmo”, jednak łatwo się domyślić, że bank ma swój interes w takim zachęcaniu praktycznie darmowymi nagrodami na start.

I wcale nie chodzi o „mały druczek” i „ukryte haczyki” bo takich tutaj nie ma – ani w regulaminie promocji, ani w tabeli opłat i prowizji.

Myślę, że bankom takie promocje (bo nie tylko Santander je organizuje) opłacają się przynajmniej z kilku powodów:

 1. Nagrody najczęściej (w tym wypadku też) są tylko dla nowych klientów. Banki chcą przyciągnąć nowe osoby, które zostaną z nimi na dłużej.
   
 2. Zapewne liczą, że skorzystasz później z innych – płatnych już produktów. Nikt nie zmusza, ale statystyka mówi, że część osób rzeczywiście skorzysta np. z kredytu hipotecznego w banku, który już zna z promocji.
   
 3. Przypuszczam, że w niektórych wypadkach będą dzwonić z propozycją dodatkowych produktów, na które skusi się kolejna część uczestników. Choć moja praktyka w promocjach pokazuje, że wcale nie jest to często stosowane przez banki.
   
 4. I moim zdaniem najważniejsze: Reklamowanie się w radiu i telewizji potrafi kosztować nawet setki tysięcy złotych dziennie. Organizując takie promocje, banki nie muszą się reklamować, bo ludzie sami sobie je polecają. Mają w ten sposób napływ klientów nie wydając ani złotówki na reklamę. Część tak zaoszczędzonych pieniędzy oddają klientom w postaci nagród i wszyscy są zadowoleni. No może oprócz radia i telewizji 🙂

Jestem zdania, że to wystarczające argumenty, aby przyznać, że w długim terminie bankom opłaca się organizować takie promocje bankowe i dawać coś za darmo na start. I wcale nie muszą zapisywać nic „drobnym druczkiem”.

Banki chcą zdobyć lojalnych klientów i wiedzą, że ukrywając jakieś opłaty (czego z resztą zakazuje prawo bankowe) tylko zrażą do siebie ludzi. Poza tym, w dzisiejszych czasach, chyba już nikt się na takie „drobne druczki” nie nabiera.

To naprawdę takie proste! Wszystko opiera się na obopólnych korzyściach – bank zyskuje zaangażowanego klienta, a Ty zapoznajesz się z jego produktem i zgarniasz za to gotówkę.

Ale wracając do konkretów… Przyjrzyjmy się, jak regulamin tej promocji definiuje osoby, które mogą z niej skorzystać:

Kto może skorzystać z tej okazji?

Możesz wziąć udział w promocji jeśli:

 • masz 18 lat i mieszkasz na terenie Polski
 • jesteś dla banku nowym klientem, czyli od 1 czerwca 2020 roku nie posiadałeś konta osobistego w PLN w Santanderze (aby zebrać 50 zł za kod poleceń, należy nie posiadać konta od 1 maja 2020 r)
 • od 1 kwietnia 2019 roku nie brałeś udziału w promocji konta w banku Santander
 • nie jesteś pracownikiem banku Santander

Aha, zanim przejdę dalej… Pamiętaj, że promocja jest ograniczona czasowo! Trwa do 31.07.2021r. do godziny 23:59 i ani minuty dłużej. Tak mówi regulamin promocji. O udziale decyduje data wysłania wniosku na tej specjalnej stronie:

Co zrobić, aby konto i karta były w tej promocji darmowe?

W promocji możesz otworzyć Konto Jakie Chcę lub Konto Jakie Chcę dla Młodych (do 26 roku życia).

Jeśli otworzysz Konto Jakie Chcę, to wystarczy, że w każdym miesiącu:

 • wykonasz min. 1 płatność kartą lub BLIK
 • oraz zapewnisz wpływ na min. 500 zł (może być z Twojego konta w innym banku)

W przypadku niespełnienia tego warunku opłata za konto wynosi 6 zł, a za kartę 8 zł.

Jeśli chodzi o Konto Jakie Chcę dla Młodych, to wystarczy jedynie wykonać jedną płatność kartą lu BLIKiem miesięcznie, aby uniknąć opłat (nie trzeba zapewniać wpływu).

No dobrze, przejdźmy już do szczegółowej instrukcji, w której krok po kroku przeprowadzę Cię przez całą promocję.

KROK #1 – Otwórz na tej stronie „Konto Jakie Chcę” wraz z kartą płatniczą

Pierwszym krokiem udziału w tej promocji jest oczywiście otwarcie konta w Santander Bank Polska na tej specjalnej stronie wraz z kartą Visa lub Mastercard (możesz wybrać dowolnie):

Po wejściu w powyższy link użyj przycisku [Otwórz konto online] (takiego jak na obrazku poniżej):

Wniosek o konto w promocji wyślesz przez internet (a umowę podpiszesz za pośrednictwem kuriera).

Czas na wypełnienie wniosku masz do 31 lipca 2021r., a umowę możesz podpisać do 15 sierpnia 2021 r.

Po wybraniu formy podpisania umowy wypełniasz dalej formularz podając swoje dane jak w każdym banku. Pola formularza są wyraźnie opisane, wiec na pewno dasz sobie radę. A w razie czego możesz zawsze napisać do nas na e-mail pytania@banklovers.pl lub poprzez wiadomość na fanpage.

Wypełniając wniosek o konto w banku Santander koniecznie zaznacz zgody marketingowe (wymaga tego regulamin promocji):

Dodatkowo zaznacz zgodę na elektroniczny kanał kontaktu tj. porozumienie EKK lub włącz tę opcję w ustawieniach zaraz po otwarciu konta (tego też wymaga regulamin). Oznacza to po prostu, że zgadzasz się otrzymywać informacje od banku w formie wiadomości w panelu internetowym zamiast listownie.

Tak ta zgoda wygląda w formularzu zakładania konta:

Poza tym ważne jest, abyś wyraził zgodę na kontakt w sprawie dokończenia wniosku oraz podasz w nim aktualny numer telefonu i adres mailowy.

Wszystkie zgody marketingowe powinny być wyrażone najpóźniej do 31 sierpnia 2021r.. Nie cofaj ich do momentu odebrania premii.

KROK #2 – Zakładając konto podaj poprawny kod polecający

Za ten krok otrzymasz pierwszy bonus w wysokości 50 zł i jest dostępny dla osób, które nie miały konta w Santanderze od 01.05.2020 r.

Wystarczy, że wypełniając formularz na stronie banku (opisany w kroku 1), po wybraniu karty płatniczej, uzupełnisz pole jak to na obrazku poniżej:

Wpisz tam poprawny kod polecającego. Możesz wziąć kod od kogoś z rodziny (kto ma konto w Santanderze) lub możesz też użyć naszego sprawdzonego kodu polecającego:

1012811863

W ten sposób podziękujesz nam za robotę, którą wykonujemy bo my też dostaniemy 50 zł. Jeśli wybierzesz kod polecający znajomego, pamiętaj aby się upewnić, czy znajomy ma zaznaczone wszystkie zgody z Kroku #1.

Następnie do końca miesiąca następującego po miesiącu podpisania umowy:

 • zaloguj się min. 1 raz do aplikacji mobilnej lub bankowości internetowej
 • wykonaj płatności kartą lub BLIK na łączną kwotę min. 300 zł (w tym min. 1 musi być płatnością BLIK)

Płatności mogą być za zwykłe zakupy, które i tak teraz już robisz. Po prostu płacąc użyjesz innej karty, a przy okazji wpadnie Ci takie dodatkowe 50 zł.

KROK #3 – Wykonaj te proste aktywności w trzech kolejnych miesiącach

Trzecim krokiem jest wykonanie kilku naprawdę prostych aktywności. Każdą z aktywności dodatkowo rozwinę jeszcze poniżej, abyś miał 100% jasności co i jak należy wykonać.

W sierpniu, wrześniu oraz w październiku (w każdym z tych 3 miesięcy):

 • zapewnij łączny wpływy na min. 1000 zł
 • wykonaj min. 1 płatność kartą lub BLIK (na kwotę co najmniej 10 zł)
 • przynajmniej 1 raz zaloguj się do aplikacji Santander mobile

Wpływ zasilający – oczywiście może pochodzić z Twojego własnego konta w innym banku lub od kogoś z rodziny. Może być sumą mniejszych przelewów, więc możesz nawet w tę i z powrotem przelewać te same 100zł. Po zaksięgowaniu wpływu możesz od razu zwrócić środki na swoje główne konto, nie muszą leżeć na koncie żaden określony czas. Nie liczy się jednak wpłata gotówki „w okienku” lub wpłatomacie.

Płatność kartą (lub BLIK) – możesz płacić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w internecie, ważne by przynajmniej jedna płatność była na kwotę wyższą, niż 10 zł. Nie zostawiaj płatności na ostatni dzień miesiąca, aby uniknąć problemów z opóźnionym księgowaniem płatności.

Logowanie do aplikacji mobilnej – niewiele myślę trzeba tutaj wyjaśniać 🙂 Bank wymaga, aby na telefonie lub tablecie zainstalować aplikację mobilną banku i każdego miesiąca przynajmniej 1 raz się do niej zalogować.

I tyle! Teraz odbierasz swoje 420zł

Wszystko jest proste, prawda? Skoro już założyłeś konto i spełniłeś wszystkie warunki, pora na odbiór zasłużonej premii.

Voucher na 70zł do wydania na CCC.eu otrzymasz jako wiadomość w bankowości internetowej lub SMSem do 31.07.2021. Będziesz mógł go wykorzystać przy zakupach za min. 200zł, jeśli będziesz zarejestrowany w bezpłatnym klubie CCC na https://ccc.eu/pl/klub-ccc.

Premię 50zł z kroku drugiego otrzymasz do końca następnego miesiąca po spełnieniu warunków z tego kroku.

Z kolei premia 300zł za aktywności z kroku trzeciego, wyląduje na Twoim koncie w dwóch częściach. Za warunki spełnione w sierpniu otrzymasz 100 zł najpóźniej do 30 września 2021 roku. Kolejne 200 zł bank przeleje Ci do 30 listopada 2021 roku.

„Kulisy zarabiania na bankach” – bezpłatny poradnik w formie wywiadu

Poznaj historię Basi Kuklicz, która w promocjach bankowych zdobyła 6 580 zł i dwa telefony komórkowe. Niech jednak nie zwiedzie Cię lekkość przekazu i swobodna forma wywiadu. W jego trakcie pada tak wiele konkretnych wskazówek i podpowiedzi, że na ich podstawie można by napisać kilkanaście merytorycznych artykułów.

Gratis otrzymasz specjalny plik Excel ułatwiający zapanowanie nad promocjami.

.

Dodatkowe ułatwienie

Dla ułatwienia przygotowałem też specjalny PDF z kolejnymi krokami do wypełnienia. Możesz do wydrukować lub zapisać na dysku i odhaczać spełnione warunki.

Krótkie podsumowanie

Zanim zakończę ten artykuł, pomyślałem, że pomocne dla Ciebie byłoby kilka słów podsumowania… Tak, abyś wiedział z czym masz tutaj do czynienia…

Bo widzisz… Prawda jest taka, że ta promocja zaskoczyła mnie dwukrotnie. Po raz pierwszy, kiedy wystartowała w czerwcu oraz po raz drugi, kiedy została przedłużona na lipiec.

W czerwcu była totalnym hitem razem z promocją Millennium (który teraz daje niższą premię) i jestem pewien, że w lipcu też będzie cieszyć się ogromną popularnością, bo naprawdę wyróżnia się na tle konkurencji. W zasadzie to najlepsza obecnie promocja z premią za otwarcie konta osobistego.

Serdecznie POLECAM!

Dokumenty dotyczące promocji: