Wakacyjny okres Santander Bank Polska rozpoczyna z przytupem oferując aż 700zł za otwarcie konta osobistego i spełnienie kilku prostych warunków.

To najwyższa premia od tego banku w całym 2024r., a w dodatku bank skrócił okres wykluczenia dla powracających klientów i teraz jeszcze więcej osób może z tego skorzystać. Czytaj dalej!

Promocja trwa do końca sierpnia, ale im szybciej założysz konto i spełnisz warunki, tym szybciej otrzymasz swój bonus.

Ale zanim przejdę do konkretów – jeśli jesteś nowy w naszej społeczności, polecam Ci rozwinąć dwa poniższe wątki. Pomogą Ci oswoić się z ogólną ideą promocji bankowych:

Dlaczego Bank Santander rozdaje pieniądze?

ROZWIŃ

Dlaczego Bank Santander rozdaje pieniądze?

Co prawda, moje doświadczenie pokazuje, że promocje bankowe są idealnym zaprzeczeniem stwierdzenia „w życiu nie ma nic za darmo”, jednak łatwo się domyślić, że bank ma swój interes w takim zachęcaniu praktycznie darmowymi nagrodami na start.

I wcale nie chodzi o „mały druczek” i „ukryte haczyki” bo takich tutaj nie ma – ani w regulaminie promocji, ani w tabeli opłat i prowizji.

Myślę, że bankom takie promocje (bo nie tylko Bank Santander je organizuje) opłacają się przynajmniej z kilku powodów:

  1. Nagrody najczęściej (w tym wypadku też) są tylko dla nowych klientów. Banki chcą przyciągnąć nowe osoby, które zostaną z nimi na dłużej.
     
  2. Zapewne liczą, że skorzystasz później z innych – płatnych już produktów. Nikt nie zmusza, ale statystyka mówi, że część osób rzeczywiście skorzysta np. z kredytu hipotecznego w banku, który już zna z promocji.
     
  3. Przypuszczam, że w niektórych wypadkach będą dzwonić z propozycją dodatkowych produktów, na które skusi się kolejna część uczestników. Choć moja praktyka w promocjach pokazuje, że wcale nie jest to często stosowane przez banki.
     
  4. I moim zdaniem najważniejsze: Reklamowanie się w radiu i telewizji potrafi kosztować nawet setki tysięcy złotych dziennie. Organizując takie promocje, banki nie muszą się reklamować, bo ludzie sami sobie je polecają. Mają w ten sposób napływ klientów nie wydając ani złotówki na reklamę. Część tak zaoszczędzonych pieniędzy oddają klientom w postaci nagród i wszyscy są zadowoleni. No może oprócz radia i telewizji 🙂

Jestem zdania, że to wystarczające argumenty, aby przyznać, że w długim terminie bankom opłaca się organizować takie promocje bankowe i dawać coś za darmo na start. I wcale nie muszą zapisywać nic „drobnym druczkiem”.

Banki chcą zdobyć lojalnych klientów i wiedzą, że ukrywając jakieś opłaty (czego z resztą zakazuje prawo bankowe) tylko zrażą do siebie ludzi. Poza tym, w dzisiejszych czasach, chyba już nikt się na takie „drobne druczki” nie nabiera.

Czy to naprawdę działa?

ROZWIŃ

Czytelnicy, którzy skorzystali z poprzednich edycji tej promocji, już otrzymali swoje premie:

My w zespole też braliśmy udział w promocjach Santandera i otrzymaliśmy obiecane premie. Mamy więc osobistą pewność, że w promocjach Santandera jest wszystko uczciwe. Poniżej jeden ze screenów jako dowód:

Kto może skorzystać z tej okazji?

Jak wspomniałam w tytule artykułu bank postanowił skrócić okres wykluczenia, który dotychczas liczył się początku stycznia 2021. W aktualnej promocji, mogą wziąć udział osoby pełnoletnie, które są nowym lub powracającym klientem, który po 1 stycznia 2022 roku nie posiadał ani nie współposiadał konta osobistego w Santanderze.

Jeśli spełniasz ten warunek, to możesz działać dalej:

Najpierw załóż konto z kartą i wyraź odpowiednie zgody

Pierwsze kroki, jakie powinieneś wykonać na drodze do zdobycia wspomnianego bonusu są takie:

Konto możesz otworzyć klasycznie poprzez podpisanie dokumentów przy kurierze albo metodą „na selfie”, w której bank potwierdzi Twoją tożsamość na podstawie zdjęć dokumentu i twarzy (wtedy konto będzie otwarte szybciej).

Czas na wysłanie wniosku o konto masz do 31.08.2024r., a ostateczne podpisanie umowy powinno nastąpić do 10 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym złożyłeś wniosek. Czyli jeśli złożyłeś wniosek w czerwcu, to czas na podpisanie umowy masz do 10 lipca. Jeśli wniosek był w lipcu, to umowę podpisujesz do 10 sierpnia, a jeśli wnioskujesz o konto w sierpniu, to czas na podpisanie umowy jest do 10 września.

Pamiętaj, że konto, karta płatnicza i zgody udzielone przy zakładaniu konta muszą być aktywne aż do odebrania ostatniej nagrody.

Pierwszy raz zakładasz konto metodą „na selfie”? Rozwiń po podpowiedzi:

ROZWIŃ

Podpowiedź: Konto metodą „na selfie” najlepiej zakładać przy świetle dziennym. Możesz stanąć przy oknie, aby twarz była lepiej oświetlona.

Jeśli zakładasz konto po zmroku, polecam zapalić mocne światło, które nie będzie rzucało cienia na twarz czy dowód osobisty. Często, dobrze sprawdza się w tym celu światło w łazience.

Pamiętaj, aby podczas robienia zdjęcia, nie było innych ludzi i luster za Twoimi plecami – w przeciwnym wypadku weryfikacja zostanie automatycznie odrzucona.

Podpowiedź: Jeśli będziesz miał problemy z weryfikacją na selfie, złóż wniosek ponownie i wybierz opcję kuriera – wtedy też dostaniesz pełny bonus.

BONUS #1 – Dostaniesz 300zł za aktywności w tych 4 miesiącach

Pierwszą premię zdobędziesz, jeśli w pierwszym, drugim, trzecim i czwartym miesiącu, które następują po miesiącu, w którym złożyłeś wniosek (w każdym z tych miesięcy) wykonasz następujące aktywności:

Uwaga! Jeśli chcesz od razu spełnić warunki otrzymania BONUSU #3, w wysokości 100zł w voucherze za udział w programie poleceń, to w pierwszym miesiącu wykonaj te płatności kartą, nie BLIKiem. W pozostałych miesiącach możesz już sobie wybrać czym chcesz zapłacić.

💰 Po wykonaniu tych aktywności otrzymasz bonus podzielony na dwie części. Pierwsze 150zł otrzymasz najpóźniej do końca trzeciego miesiąca, który następuje po miesiącu w którym złożyłeś wniosek o konto. Drugą część bonusu również w wysokości 150zł otrzymasz najpóźniej do końca piątego miesiąca.

Przykład: Jeśli konto otworzysz w czerwcu, to aktywności z tego kroku wykonaj w lipcu, sierpniu, wrześniu i październiku – wtedy pierwsze 150zł otrzymasz do końca września, a kolejne 150zł do końca listopada.

BONUS #2 – Dostaniesz 300zł za wpływ wynagrodzenia

Aby zgarnąć tę część bonusu, należy w piątym i szóstym miesiącu, które następują po miesiącu, w którym złożyłeś wniosek (w każdym z tych miesięcy):

Jeśli zdecydujesz się na tę część bonusu, to sugeruję załatwić to przynajmniej miesiąc wcześniej. Zawsze coś może się opóźnić, a szkoda by było stracić połowę głównego bonusu. Tak naprawdę jeśli jest Ci to obojętne, to załatw to od razu po otwarciu konta. Będzie Ci też pewnie łatwiej spełniać comiesięczne warunki płatności kartą.

Tę część bonusu otrzymasz najpóźniej do końca siódmego miesiąca, który następuje po miesiącu w którym złożyłeś wniosek o konto.

Przykład: Jeśli konto założysz w czerwcu to wpływ wynagrodzenia na kontu musisz zapewnić w listopadzie i grudniu – wtedy premię 300zł dostaniesz na konto do końca stycznia 2025r.

Jeśli to wszystko brzmi Ci zbyt skomplikowanie, to sugeruję zajrzeć do naszych PDFów, w których opisujemy warunki w konkretnych miesiącach. Taki PDF znajdziesz zawsze na końcu naszych artykułów.

BONUS #3 – 100zł za wpisanie kodu poleceń i płatności kartą

W tym kroku, należy maksymalnie do 30 dni od otwarcia konta ( i nie później, niż do 30 września 2024):

Tam podaj poprawny kod polecającego. Będzie mi bardzo miło jeśli wpiszesz nasz kod polecający:

4R6AH4

A następnie:

💰 Za te działania otrzymasz voucher o wartości 100zł do wybranego sklepu np. do Biedronki. Nagroda ta będzie dostępna w zakładce program poleceń w czasie 5 dni roboczych od dnia spełnienia powyższych warunków i należy odebrać ją w czasie 30 dni od jej udostępnienia, później przepadnie.

Jak nie płacić za konto i za kartę?

Jeśli masz mniej niż 26 lat, to w Santanderze konto masz bezwarunkowo bezpłatne, a warunkiem bezpłatności karty jest wykonanie min. 1 płatności kartą lub BLIK-iem (inaczej 9zł za kartę).

Osoby starsze, aby ominąć wszystkie opłaty w Banku Santander, muszą w każdym miesiącu wykonać płatności kartą lub BLIKiem na min. 300zł miesięcznie (inaczej zapłacą 6zł za konto i 9zł za kartę).

Przelewy natychmiastowe w Santander są za 0 zł. W innych bankach z reguły +5 zł za przelew. Przelew natychmiastowy oznacza, że Twoje środki do innego banku dotrą często po minucie 🔥 Konto polecane w tym wpisie zawiera nieograniczony pakiet przelewów natychmiastowych.

Ułatw sobie życie, pobierz ściągę z promocji:

Poniżej znajdziesz link do pliku PDF z listą kroków do odhaczenia w tej promocji. Dzięki takiej ściągawce, nie zapomnisz o nawet najmniejszym szczególe i ułatwisz sobie zdobycie bonusu. Ściąga najlepiej służy wydrukowana i trzymana pod ręką w widocznym miejscu.

Dokumenty dotyczące promocji: