Własnie ruszyła promocja bankowa od Alior Bank! Tak prostych warunków jeszcze chyba nie opisywałam, bo już na wstępie bank zapłaci Ci 100 zł za… założenie konta.

Naprawdę nie ma żadnych dodatkowych warunków, aby otrzymać pierwszą stówkę. A dla tych, którzy poświęcą dodatkowo kilka chwil miesięcznie czeka kolejne 200 zł do odebrania w gotówce i to nadal nie koniec dobrych wiadomości!

Za zarejestrowanie się w programie Bezcenne Chwile otrzymasz 3400 punktów o równowartości 50 zł! Organizator ograniczył ilość pakietów powitalnych punktów do pierwszych 16 300 rejestracji. Wydaje się dużo, ale z tej opcji mogą skorzystać i obecni klienci Alior Banku, więc i ta ilość może się odpowiednio szybko skurczyć.

Do zgarnięcia w sumie jest aż 350 zł i gdy widzę taką kwotę, to mam jeszcze większą frajdę z opisywania promocji.

Fajne jest też to, że zdobycie 100 zł za założenie konta jest niezależną nagrodą, więc sam możesz zdecydować czy chcesz spełniać dalej warunki promocji.

Nie tracąc czasu przejdę do konkretów, ponieważ w promocji możesz wziąć udział tylko do końca lipca, a im szybciej zaczniesz wykonywać warunki promocji, tym szybciej kasa pojawi się na Twoim koncie. No to zaczynamy!

Do kogo skierowana jest ta promocja?

Promocja skierowana jest do osób pełnoletnich, które okresie ostatnich dwóch lat przed dniem złożenia wniosku nie posiadały konta osobistego w banku, rachunku walutowego lub Karty Kibica Banku.

Ostatnio spotkałam się na FB z komentarzem, w którym jedna z naszych czytelniczek zastanawiała się nad zamknięciem Karty Kibica, bo dawno z niej już nie korzysta.

Zdecydowanie! Moją radą jest zamykanie wszystkich produktów bankowych, których nie używasz, chociażby właśnie z uwagi na fakt, że potem mogą one Cię zablokować w zgarnięciu dodatkowych pieniędzy w promocji bankowej. W dodatku utrzymanie takich produktów bez opłat często wiąże się ze spełnieniem jakichś warunków co miesiąc, więc po co zaśmiecać sobie nimi głowę?

Dlaczego Alior Bank rozdaje pieniądze?

Co prawda, moje doświadczenie pokazuje, że promocje bankowe są idealnym zaprzeczeniem stwierdzenia „w życiu nie ma nic za darmo”, jednak łatwo się domyślić, że bank ma swój interes w takim zachęcaniu praktycznie darmowymi nagrodami na start.

I wcale nie chodzi o „mały druczek” i „ukryte haczyki” bo takich tutaj nie ma – ani w regulaminie promocji, ani w tabeli opłat i prowizji.

Myślę, że bankom takie promocje (bo nie tylko Alior Bank je organizuje) opłacają się przynajmniej z kilku powodów:

 1. Nagrody najczęściej (w tym wypadku też) są tylko dla nowych klientów. Banki chcą przyciągnąć nowe osoby, które zostaną z nimi na dłużej.
   
 2. Zapewne liczą, że skorzystasz później z innych – płatnych już produktów. Nikt nie zmusza, ale statystyka mówi, że część osób rzeczywiście skorzysta np. z kredytu hipotecznego w banku, który już zna z promocji.
   
 3. Przypuszczam, że w niektórych wypadkach będą dzwonić z propozycją dodatkowych produktów, na które skusi się kolejna część uczestników. Choć moja praktyka w promocjach pokazuje, że wcale nie jest to często stosowane przez banki.
   
 4. I moim zdaniem najważniejsze: Reklamowanie się w radiu i telewizji potrafi kosztować nawet setki tysięcy złotych dziennie. Organizując takie promocje, banki nie muszą się reklamować, bo ludzie sami sobie je polecają. Mają w ten sposób napływ klientów nie wydając ani złotówki na reklamę. Część tak zaoszczędzonych pieniędzy oddają klientom w postaci nagród i wszyscy są zadowoleni. No może oprócz radia i telewizji 🙂

Jestem zdania, że to wystarczające argumenty, aby przyznać, że w długim terminie bankom opłaca się organizować takie promocje bankowe i dawać coś za darmo na start. I wcale nie muszą zapisywać nic „drobnym druczkiem”.

Banki chcą zdobyć lojalnych klientów i wiedzą, że ukrywając jakieś opłaty (czego z resztą zakazuje prawo bankowe) tylko zrażą do siebie ludzi. Poza tym, w dzisiejszych czasach, chyba już nikt się na takie „drobne druczki” nie nabiera.

Chcę otworzyć konto w Alior Banku i zgarnąć 350 zł >>

Jakiego produktu bankowego dotyczy ta promocja?

Pamiętaj, że jest to jedno z ważniejszych pytań, które musisz sobie zadać przed udziałem w promocji. Pozwoli Ci to mieć pełny obraz promocji, a do tego zawsze będziesz wiedział, co trzeba zrobić, żeby ominąć ewentualne opłaty bankowe.

Ta promocja dotyczy Konta Jakże Osobistego wraz z kartą debetową. I tak, znamy sposób na pominięcie wszystkich miesięcznych opłat – wystarczy przestrzegać kilka prostych zasad:

 • 0 zł – za prowadzenie konta, jeśli nie ukończyłeś 26 lat lub jeśli zapewnisz jednorazowy wpływ min. 1500 zł na miesiąc – możesz go wykonać ze swojego konta w innym banku (w innym wypadku 10 zł/m-c),
 • 0 zł – za kartę, jeśli wykonasz co miesiąc płatności o wartości minimum 300 zł, może to być kilka mniejszych, ale również jednorazowy zakup (w innym wypadku to 5 zł/m-c)
 • 0 zł – za dwie wybrane korzyści (każda kolejna to 3,5 zł/m-c),
 • 0 zł – za krajowe przelewy w bankowości internetowej i aplikacji mobilnej,
 • 0 zł – za wpłaty i wypłaty gotówki BLIK oraz w oddziale banku,
 • 0 zł – za wypłatę gotówki z bankomatów własnych (pozostałe 2,5 zł za każdą transakcję).

Jeśli potraktujesz to konto jako konto główne i będzie wpływać na nie Twoje wynagrodzenie, to prawdopodobnie nawet nie będziesz musiał zwracać większej uwagi na te dwa warunki utrzymania konta za darmo. Jeśli to będzie Twoje konto dodatkowe, to najlepiej wpływ na konto zapewnij już w pierwszych dniach miesiąca, następnie wydaj z nich 300 zł, a pozostałość zwróć na konto główne.

Chcę otworzyć konto w Alior Banku i zgarnąć 350 zł >>

Co dodatkowo da Ci Konto Jakże Osobiste?

Zazwyczaj opłaty za konto są odgórnie ustalane przez bank i nie ma możliwości negocjacji. Jednak to konto promocyjne pozwala Tobie zdecydować, które dwie korzyści będziesz miał całkowicie za darmo. Warto też wspomnieć, że to nie jest tak, że raz wybrane obowiązują już przez cały okres posiadania rachunku. Możesz je dowolnie zmieniać i nowe korzyści będą już działać od następnego dnia. Przeglądając je stwierdzam, że dla każdego znajdzie się coś fajnego:

Oczywiście jest pełna dowolność w wyborze tych dwóch darmowych korzyści.

Chcę otworzyć konto w Alior Banku i zgarnąć 350 zł >>

Co zrobić, aby otrzymać bonus? [3 banalne kroki]

Jak wspomniałam wcześniej, wydanie nagrody jest podzielone na 3 osobne części, więc sam decydujesz o ostatecznej wysokości bonusu!

Poniżej przedstawiam Ci 3 kroki do zdobycia całych 350 złotych.

Krok #1 – 100 złotych za otwarcie konta osobistego z kartą

Nie później niż 31 lipca 2020 r przejdź na tę stronę promocyjną i wypełnij wniosek o Konto Jakże Osobiste wraz z kartą. Masz 30 dni na podpisanie umowy od momentu złożenia wniosku, jednak pamiętaj, że im szybciej założysz konto, tym szybciej pierwsza część premii wpadnie do Twojej kieszeni.

W miesiącu, w którym podpisujesz umowę nie musisz martwić się o spełnianie warunków bezpłatności karty i konta, ponieważ bank nie pobiera żadnej opłaty. To taki czas na rozkręcenie się.

No proszę! Właśnie spełniłeś warunki otrzymania 100 zł w gotówce na swoje nowe konto – gratulacje 🙂 Spodziewaj się ich do końca następnego miesiąca po podpisaniu umowy. Jeśli otworzysz konto jeszcze w czerwcu, to premia wyląduje na Twoim koncie najpóźniej do końca lipca.

Aby zdobyć resztę bonusu wcale nie będzie dużo trudniej. Co prawda trzeba już spełnić pewne warunki, ale sam zobaczysz, że przy dobrej organizacji nie zajmą Ci one więcej niż 5 minut miesięcznie, a większość zrobisz przy okazji codziennych, rutynowych zajęć.

Chcę otworzyć konto w Alior Banku i zgarnąć 350 zł >>

Krok #2 – 200 złotych za aktywne korzystanie z konta i karty

Bank rozdzielił tę część bonusu na 8 rat – za każdy miesiąc, w którym spełnisz warunki promocji otrzymasz 25 złotych.

Na szczęście warunki są bardzo proste. Wystarczy, że w każdym z miesięcy, zaczynając od następnego pełnego miesiąca po podpisaniu umowy:

 • zapewnisz wpływ o łącznej wartości 1500 złotych – sugerujemy jednak, by był to wpływ jednorazowy, wtedy spełniasz od razu warunek bezpłatności konta,
 • wykonasz 3 płatności kartą na dowolną kwotę – możesz poprosić panią w sklepie o rozdzielenie rachunku na 3 części, a jeśli ich wartość wyniesie w sumie 300 złotych to warunek bezpłatności karty również masz z głowy. Część transakcji jest wyłączona z promocji, więc proponujemy użycie karty podczas zwykłych zakupów spożywczych w sklepie, wtedy będziesz miał pewność, że zaliczy się na poczet tych 3 płatności,
 • zalogujesz się się przynajmniej raz do aplikacji mobilnej.

Masz więc ośmiokrotną możliwość zgarnięcia po 25 zł, co da Ci w sumie 200 zł.

Jeśli umowę podpiszesz w czerwcu, to powyższe warunki spełniaj od lipca 2020 do lutego 2021. Premia będzie wpadać do końca następnego miesiąca za każdy miesiąc w którym spełnisz warunki. Czyli np. za spełnienie warunków w lipcu, wpływ na konto otrzymasz do końca sierpnia.

Jeśli w którymś miesiącu nie spełnisz powyższych warunków, to nie zostanie Ci wypłacona premia za dany miesiąc, ale nie przepada Ci możliwość zgarnięcia premii za inne miesiące.

Krok #3 – 50 zł w punktach za rejestrację nowej karty w Bezcennych Chwilach

Ten krok jest wart 3400 punktów, które możesz wymienić na nagrody w wysokości ok 50 zł.

Najpóźniej do 30 lipca 2020 r zarejestruj swoją nową kartę w programie „Bezcenne chwile”. Możesz to zrobić używając tego linka. Możesz też zarejestrować się poprzez zalogowanie się do bankowości internetowej. Po utworzeniu konta, przejdź do zakładki „Karty”, a następnie w informacjach o karcie znajdziesz część dotyczącą przystąpienia do programu Bezcenne Chwile.

Jeśli wcześniej korzystałeś już z tego programu, to nie ma potrzeby tworzenia nowego konta. Niezależnie od tego czy już miałeś konto wcześniej czy je dopiero utworzyłeś, zaloguj się, przejdź do zakładki „Moje karty” (tak jak pokazane jest to na grafice poniżej) i dodaj nową kartę.

Aby zgarnąć powitalne punkty należy podczas rejestracji zaakceptować przynajmniej jedną ze zgód marketingowych, a do 30 dni od dnia rejestracji wykonać minimum 5 płatności zarejestrowaną kartą.

Punkty są przydzielane bardzo szybko, bo maksymalnie do 5 dni roboczych od momentu spełnienia powyższych warunków.

Chcę otworzyć konto w Alior Banku i zgarnąć 350 zł >>

Przykład z życia wzięty

Aby ostatecznie ułożyć Ci powyższe warunki z wszystkich kroków, przygotowałam dla Ciebie przykład obrazujący zgarnięcie bonusów od A do Z.

Tomek otworzył konto 20 czerwca 2020. W tym samym dniu zarejestrował się do programu Bezcenne Chwile i zaznaczył zgody marketingowe.

2 lipca 2020 r zapewnił jednorazowy wpływ 1500 zł, poszedł do sklepu i zrobił większe zakupy za 340 zł. Poprosił o rozdzielenie rachunku na 2 części. W tym samym dniu pojechał do pobliskiej piekarni i kupił 2 bułki i chleb, przy czym poprosił o osobny rachunek do każdej tej rzeczy. Zalogował się do aplikacji mobilnej, by sprawdzić, ile mu zostało pieniędzy.

W jeden dzień spełnił wszystkie warunki i zanim się zorientował był już koniec lipca i na jego konto wpadło 100 zł, a na koncie z programu Bezcenne Chwile czekały punkty o wartości 50 zł.

Do tego nie poniósł żadnych opłat za konto i kartę i spełnił warunki otrzymania pierwszych 25 złotych. W tym czasie zyskał już 175 złotych, jednak chciał dostać całość bonusu, więc od sierpnia do lutego Tomek ustawił na swoim głównym koncie automatyczne polecenie przelewu na kwotę 1500 zł na konto w Alior Banku, a następnie robił zakupy za łączną kwotę 300 zł rozdzielając to na min. 3 płatności. Kiedy chciał sprawdzić saldo konta, to robił to zawsze przez aplikację mobilną.

Nie zapłacił ani grosza za opłaty i zyskał pełne 350 złotych.

W ogarnięciu wszystkich warunków na pewno pomoże Ci nasz PDF, w którym możesz odhaczać wykonane wymogi, dzięki czemu w każdej chwili masz wgląd w to, co zostało Ci do zrobienia.

Poniżej znajdziesz plik PDF z listą kroków do odhaczenia. Dzięki niemu nie zapomnisz o nawet najmniejszym szczególe związanym z tą promocją i z powodzeniem odbierzesz bonus. Plik najlepiej służy wydrukowany i trzymany pod ręką w widocznym miejscu.

Chcę otworzyć konto w Alior Banku i zgarnąć 350 zł >>

Moja opinia

Jeszcze chyba nigdy nie opisywałam promocji, w której tak bardzo masz wpływ na ostateczną kwotę premii. Doceniam bardzo fakt, że może otrzymać część nie tracąc całości.

Patrząc na okres spełniania warunków wydaje mi się, że na pewno łatwiej będą miały osoby, które potraktują to konto jako konto główne i zlecą na nie przelew wynagrodzenia. Do tego zapłacisz nią za zakupy w sklepie i warunki będą się spełniać poniekąd bez Twojego większego udziału.

Tak czy inaczej, warunki są świetne, bo 100 zł za samo założenie konta nie zdarza się często. Myślę, że każdy w tej promocji znajdzie coś dla siebie, także oceniam ją jako naprawdę godną polecenia.

Chcę otworzyć konto w Alior Banku i zgarnąć 350 zł >>

Dokumenty dotyczące promocji:

Dane organizatora:

Alior Bank Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie
02-232, ul. Łopuszańska 38D
tel. 19 502, 12 370 70 00