Znasz platformę zakupową Allegro.pl?

A może powinnam zapytać czy jest ktoś, kto jej nie zna?

Nie wiem dokładnie kiedy, ale dla mnie stała się nieodłączną częścią życia. Oszczędzam czas na dojazd do sklepu, pieniądze, które wydałabym na bilet czy paliwo oraz często zniecierpliwienie związane z przeszukiwaniem półek sklepowych w celu znalezienia niecodziennych produktów spożywczych.

Co więc może być bardziej przyjemne, niż szybkie i łatwe zakupy? Oczywiście, że szybkie, łatwe i darmowe!

A to umożliwia Ci bank BNP Paribas, który właśnie wkroczył z nową promocją „Premia w zasięgu ręki”. Trafna nazwa, ponieważ dosłownie za kilka aktywności na koncie otrzymasz aż 350 złotych w bonie na Allegro.

Obecnie udział w promocjach uniemożliwia mi pobyt za granicą, ale to nie znaczy, że nie mogę pomagać innym w zdobyciu premii. I tak oto w kwietniu tego roku, moja teściowa zebrała naprawdę wiele bonusów, w tym właśnie od BNP:

Można by było pomyśleć: Jak to? Starsza osoba korzysta z takich nowinek technologicznych jak BLIK, płatności zbliżeniowe? A ja na to mówię: chcieć, to móc. To też mi zawsze pokazuje, że największe ograniczenia tworzymy my sami.

Ja stawiam przede wszystkim na racjonalność w życiu. Przekonują mnie fakty, a nie piękna mowa czy obiecanki bez pokrycia. Jeśli też tak masz i nadal zastanawiasz się, o co tak naprawdę chodzi o z tymi promocjami i dlaczego bankom się to opłaca, to zachęcam Cię do zapoznania się z tym tekstem:

Dlaczego BNP Paribas rozdaje pieniądze?

Co prawda, moje doświadczenie pokazuje, że promocje bankowe są idealnym zaprzeczeniem stwierdzenia „w życiu nie ma nic za darmo”, jednak łatwo się domyślić, że bank ma swój interes w takim zachęcaniu praktycznie darmowymi nagrodami na start.

I wcale nie chodzi o „mały druczek” i „ukryte haczyki” bo takich tutaj nie ma – ani w regulaminie promocji, ani w tabeli opłat i prowizji.

Myślę, że bankom takie promocje (bo nie tylko BNP Paribas je organizuje) opłacają się przynajmniej z kilku powodów:

 1. Nagrody najczęściej (w tym wypadku też) są tylko dla nowych klientów. Banki chcą przyciągnąć nowe osoby, które zostaną z nimi na dłużej.
   
 2. Zapewne liczą, że skorzystasz później z innych – płatnych już produktów. Nikt nie zmusza, ale statystyka mówi, że część osób rzeczywiście skorzysta np. z kredytu hipotecznego w banku, który już zna z promocji.
   
 3. Przypuszczam, że w niektórych wypadkach będą dzwonić z propozycją dodatkowych produktów, na które skusi się kolejna część uczestników. Choć moja praktyka w promocjach pokazuje, że wcale nie jest to często stosowane przez banki.
   
 4. I moim zdaniem najważniejsze: Reklamowanie się w radiu i telewizji potrafi kosztować nawet setki tysięcy złotych dziennie. Organizując takie promocje, banki nie muszą się reklamować, bo ludzie sami sobie je polecają. Mają w ten sposób napływ klientów nie wydając ani złotówki na reklamę. Część tak zaoszczędzonych pieniędzy oddają klientom w postaci nagród i wszyscy są zadowoleni. No może oprócz radia i telewizji 🙂

Jestem zdania, że to wystarczające argumenty, aby przyznać, że w długim terminie bankom opłaca się organizować takie promocje bankowe i dawać coś za darmo na start. I wcale nie muszą zapisywać nic „drobnym druczkiem”.

Banki chcą zdobyć lojalnych klientów i wiedzą, że ukrywając jakieś opłaty (czego z resztą zakazuje prawo bankowe) tylko zrażą do siebie ludzi. Poza tym, w dzisiejszych czasach, chyba już nikt się na takie „drobne druczki” nie nabiera.

Zero ściemy i naciągania, to są fakty i to lubię 🙂 A skoro mowa o konkretach, to przejdźmy do nich.

Jest kilka ważnych informacji, o których powinieneś wiedzieć przed wzięciem udziału w promocji. Sprawdź warunki otrzymania oraz wydania bonusu, ściągnij sobie nasz PDF z krokami do odhaczenia, a nic Cię nie zaskoczy i o niczym nie zapomnisz.

Kto może wziąć udział w promocji?

Promocja jest bardzo atrakcyjna, więc wiadomo, że bank częściowo ograniczy grupę docelową. W tym przypadku promocja skierowana jest do osób pełnoletnich, które przez minimum 15 miesięcy od daty złożenia wniosku nie były posiadaczem ani współposiadaczem konta osobistego. Jeśli masz kartę kredytową, konto oszczędnościowe lub inny produkt banku, to MOŻESZ skorzystać z promocji.

Pamiętaj też, że ja nie opisuję żadnego konkursu ani losowania. Tu nic nie zależy od Twojego szczęścia, a jedynie od zapoznania się i wykonania kroków opisanych w artykule. KAŻDA taka osoba otrzyma od banku voucher na 350 złotych na Allegro, bez wyjątku. Gwarantuje to regulamin promocji, do którego link zamieszczam na końcu artykułu.

Na dokonanie rejestracji masz czas do  11 października 2020 r. Dotychczas wszystkie promocje z BNP Paribas, które opisywałam były limitowane i tak też jest z tą – bank dopuszcza 3 000 kont założonych w ramach promocji. Myślę, że warto się pospieszyć, bo wartość bonusu jest naprawdę spora. Szkoda byłoby, gdyby taka okazja przeszła Ci pod nosem.

Konto Otwarte na Ciebie – zobacz, czy zapłacisz za konto i kartę

Wiesz, co jest najlepsze w tej promocji? Tak, masz rację, wysoki bonus.

Ale równie fajne jest to, że Konto Otwarte na Ciebie wraz z kartą Otwartą na Dzisiaj mają banalnie proste warunki utrzymania ich za darmo.

W konsekwencji nie musisz nawet rezygnować ze swojego obecnego konta. Możesz po prostu otworzyć konto w BNP wyłącznie dla zgarnięcia bonusu, a następnie (po otrzymaniu vouchera) zamknąć je bez konsekwencji.

Na początku mojej przygody z promocjami miałam duże wyrzuty sumienia chodząc do banków i zamykając konta po kilku miesiącach. Jednak teraz mam zupełnie inne podejście – mam prawo do przetestowania każdego produktu bankowego. Nie łamię regulaminu, korzystam ze swoich praw.

A może to konto spodoba Ci się tak bardzo, że jednak zechcesz je sobie zostawić? Lub zamienić na swoje konto główne? Kto wie! Jakakolwiek nie będzie Twoja decyzja, to najważniejsze jest byś wiedział, jakie masz możliwości.

Poniżej przedstawiam Ci zestawienie opłat za najważniejsze usługi oraz sposób ich ominięcia:

 • 0 zł – miesięczna opłata za prowadzenie konta (bezwarunkowo)
 • 0 zł – miesięczna opłata za kartę jeśli masz mnij niż 26 lat (bezwarunkowo)
 • 0 zł – miesięczna opłata za kartę jeśli masz 26 lat lub więcej i wykonasz min. 1 płatność na dowolną kwotę (inaczej 3 zł)
 • 0 zł – przelewy krajowe przez internet i aplikację (bezwarunkowo)
 • 0 zł – wypłaty gotówki z bankomatów BNP Paribas oraz Planet Cash (pozostałe bankomaty oraz wypłaty przez BLIK 5 zł)

Jeśli jesteś w gronie osób, które jeszcze nie ukończyły 26 roku życia, to jesteś szczęściarzem i nie musisz wykonywać nawet tej jednej płatności, aby mieć całkowicie darmowe konto i kartę.

Pozostałym wystarczy 1 płatność kartą na dowolną kwotę, aby wszystko było bezpłatne. Możesz nawet zapłacić raz w miesiącu, za jedną bułkę w piekarni i wtedy odbierzesz premię w promocji nie ponosząc żadnych kosztów.

Uwaga: Regulamin pozwala wybrać jedną z kart: „Karta Otwarta na Dzisiaj” albo „Karta Otwarta na Świat” albo „Karta Otwarta na eŚwiat” jednak ja w artykule opisałam jedynie tę, którą najłatwiej utrzymać bezpłatnie (czyli tę pierwszą).

Wiesz już, że to działa, wiesz też kto może skorzystać z promocji i na jakie produkty podpisujesz umowę. Czas więc na szczegółową instrukcję, krok po kroku, co trzeba zrobić, aby odebrać bonus:

KROK #1 – Zarejestruj się w promocji i otwórz konto wraz z kartą

Pierwszy krok jest niezwykle prosty… Po prostu przejdź na tę stronę promocyjną i zarejestruj się w promocji. Masz na to czas do 11.10.2020 r.

Sprawa jest o tyle istotna, że konta założone w inny sposób oraz te które zostaną założone przed zarejestrowaniem się w promocji, nie biorą w niej udziału. Należy podać swoje prawdziwe dane, które później podasz w banku. Tylko tak będzie on wiedział, że należy Ci się premia.

Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego zobaczysz przycisk [otwórz konto], który przeniesie Cię na szyfrowaną stronę BNP Paribas, na której otworzysz konto. Wszystko zrobisz przez internet, bez wychodzenia z domu.

Natomiast, jeśli tak będzie dla Ciebie wygodniej to po rejestracji możesz też zainstalować na telefonie aplikację mobilną banku o nazwie „GOmobile” i tam założyć konto poprzez weryfikację selfie.

Warto tutaj podkreślić, że na zawarcie umowy z bankiem oraz aktywowanie karty poprzez nadanie jej PIN-u masz czas do 25.10.2020 r. Dlatego też pamiętaj, że podczas otwierania konta zaznaczyć również kartę debetową – wymaga tego regulamin.

KROK #2 Wykonaj te proste aktywności na koncie

Te warunki są naprawdę przyjemne, ponieważ bank nie wymyślił niestworzonych rzeczy – wszystko to czynności, które wykonujesz na co dzień, z tą różnicą, że dostaniesz za nie pieniądze 🙂

W październiku:

 • wykonaj min. 1 przelew na dowolne konto używając aplikacji mobilnej lub bankowości internetowej (mają to być standardowe przelewy, nie BLIK)

W listopadzie i grudniu (w każdym z tych miesięcy):

 • wykonaj min. 5 płatności kartą, na dowolną kwotę (najlepiej płatności fizycznie w sklepie, bo bank wykluczył płatności internetowe robione poprzez pośredników płatności takich jak np. BLIK oraz kilka płatności szczególnych takich jak opłata za zakłady bukmacherskie)
 • wykonaj min. 3 przelew na dowolne konto używając aplikacji mobilnej lub bankowości internetowej (mają to być standardowe przelewy, nie BLIK i nie natychmiastowe)
 • zapewnij na nowe konto łączny wpływ min. 500 zł (może być przelew z Twojego konta w innym banku, może być to zasilenie w kilku częściach. Nie liczą się wpłaty gotówkowe. Pieniądze możesz następnego dnia zwrócić na swoje główne konto w innym banku.)

To Tyle! Zachęcam Cię szczerze do pobrania naszego PDF-a z listą do odhaczenia – otrzymujemy mnóstwo informacji zwrotnych od naszych czytelników, że są naprawdę pomocne:

Jak wykorzystać vouchery do Allegro?

Aby wszystko było dla Ciebie w tej promocji łatwe i przejrzyste przygotowałem dokładną instrukcję, jak będziesz mógł skorzystać z voucherów do Allegro, które zdobędziesz w tej promocji.

Otrzymany od banku kod należy wpisać podczas robienia zakupów – po wybraniu produktów i metod dostawy, na dole, w okienku Masz kod lub kartę podarunkową?”. Po prostu klikasz i wpisujesz otrzymany od banku kod.

A oto wszystkie szczegóły dotyczące tych voucherów:

 • dostaniesz smsem 3 vouchery. Dwa o wartości 50 zł i jeden o wartości 250 zł.
 • vouchery się nie łączą, więc duże zakupy lepiej podzielić na mniejsze tury
 • są jednorazowe, a niewykorzystana kwota przepada, wiec zaplanuj od razu zakupy za całą kwotę vouchera (lub więcej i dopłać nadwyżkę)
 • voucher obniża wartość całego koszyka, wiec możesz zrobić zakupy u wielu sprzedawców
 • vouchery będą ważne przez 12 miesięcy, więc nie musisz się spieszyć z zakupami
 • otrzymana nagroda jest zwolniona z podatku, więc otrzymujesz pełne 350zł

Kiedy dostaniesz bonus?

Nagroda będzie podzielona na 3 części i a wydanie ich wygląda następująco:

 • Pierwszy bon na Allegro na kwotę 50 zł dostaniesz do 30 listopada 2020 r
 • Drugi bon na 250 zł otrzymasz do 31 stycznia 2021 r
 • Trzeci bon na 50 zł przyjdzie do Ciebie do 31 marca 2020 r

Vouchery w postaci e-kodów otrzymasz SMSem, a na 4-5 dni przed tymi datami otrzymasz dodatkowego SMS-a potwierdzającego przyznanie nagrody. Ważne by do czasu ich otrzymania nie zamykać konta oraz karty. Oznacza to, że aby zgarnąć całą premię, to konto i kartę trzeba mieć aktywne minimum do 31.03.2021. A pierwszego kwietnia możesz złożyć wypowiedzenie konta i wcale to nie musi być prima aprilisowy żart.

Moje podsumowanie promocji

Uwielbiam Allegro i uwielbiam darmowe zakupy, więc moja opinia może być tylko jedna: POLECAM GORĄCO. Tym bardziej, że spełnianie warunków promocji zajmie Ci dosłownie kilka minut każdego miesiąca. Do tego nasz PDF nie pozwoli Ci zapomnieć o żadnym warunku, dzięki czemu będziesz mógł spać spokojnie.

Dokumenty dotyczące promocji: