Wróciła fajna akcja od Banku Pocztowego i programu Mastercard Bezcenne Chwile: w zamian za korzystanie z konta dostajesz 24 000 punktów wymienne na vouchery o wartości 300 zł. Warto się pospieszyć, bo ilość promocyjnych kont jest ograniczona.

banklovers_bank_pocztowy

Jesteś tu nowy? Sprawdź jak działają promocje!

ROZWIŃ

Dlaczego Bank Pocztowy rozdaje pieniądze?

Co prawda, moje doświadczenie pokazuje, że promocje bankowe są idealnym zaprzeczeniem stwierdzenia „w życiu nie ma nic za darmo”, jednak łatwo się domyślić, że bank ma swój interes w takim zachęcaniu praktycznie darmowymi nagrodami na start.

I wcale nie chodzi o „mały druczek” i „ukryte haczyki” bo takich tutaj nie ma – ani w regulaminie promocji, ani w tabeli opłat i prowizji.

Myślę, że bankom takie promocje (bo nie tylko Bank Pocztowy je organizuje) opłacają się przynajmniej z kilku powodów:

 1. Nagrody najczęściej (w tym wypadku też) są tylko dla nowych klientów. Banki chcą przyciągnąć nowe osoby, które zostaną z nimi na dłużej.
   
 2. Zapewne liczą, że skorzystasz później z innych – płatnych już produktów. Nikt nie zmusza, ale statystyka mówi, że część osób rzeczywiście skorzysta np. z kredytu hipotecznego w banku, który już zna z promocji.
   
 3. Przypuszczam, że w niektórych wypadkach będą dzwonić z propozycją dodatkowych produktów, na które skusi się kolejna część uczestników. Choć moja praktyka w promocjach pokazuje, że wcale nie jest to często stosowane przez banki.
   
 4. I moim zdaniem najważniejsze: Reklamowanie się w radiu i telewizji potrafi kosztować nawet setki tysięcy złotych dziennie. Organizując takie promocje, banki nie muszą się reklamować, bo ludzie sami sobie je polecają. Mają w ten sposób napływ klientów nie wydając ani złotówki na reklamę. Część tak zaoszczędzonych pieniędzy oddają klientom w postaci nagród i wszyscy są zadowoleni. No może oprócz radia i telewizji 🙂

Jestem zdania, że to wystarczające argumenty, aby przyznać, że w długim terminie bankom opłaca się organizować takie promocje bankowe i dawać coś za darmo na start. I wcale nie muszą zapisywać nic „drobnym druczkiem”.

Banki chcą zdobyć lojalnych klientów i wiedzą, że ukrywając jakieś opłaty (czego z resztą zakazuje prawo bankowe) tylko zrażą do siebie ludzi. Poza tym, w dzisiejszych czasach, chyba już nikt się na takie „drobne druczki” nie nabiera.

Ale przejdźmy do rzeczy. O co w tym chodzi i jak możesz zgarnąć 300 zł?

Czy ta promocja jest dla Ciebie?

Jeśli nie miałeś przyjemności korzystać z usług Banku Pocztowego od 15 listopada 2023 r. to teraz masz wyjątkową okazję, by to zmienić.

Wystarczy, że do 15 sierpnia 2024 roku otworzysz w Banku Pocztowym konto z kartą Mastercard, aby stać się kandydatem do zdobycia aż 300 zł w voucherach. Do wyboru masz kartę z logo Poczty Polskiej oraz kartę wirtualną z wyłączeniem karty Caritas.

W promocji mogą wziąć udział również osoby, które mają zarejestrowaną w programie Bezcenne Chwile kartę innego banku. Trzeba być nowym/powracającym klientem Banku Pocztowego (który nie rejestrował wcześniej ich karty w programie), a nie całkiem nowym użytkownikiem programu Bezcenne Chwile.

Pula Nagród wynosi 12 000 sztuk (tj. 12 000 nagród po 8 000 punktów każda). Organizator poinformuje o wyczerpaniu puli nagród poprzez umieszczenie informacji na tej stronie internetowej na 1 dzień przed szacowanym przez organizatora terminem wyczerpania puli nagród.

Jak wziąć udział w promocji?

 1. Otwórz Konto w Porządku z kartą Mastercard do 15 sierpnia 2024.
 2. Wyraź zgodę na otrzymywanie drogą mailową wyciągów i korespondencji bankowej.
 3. Zarejestruj swoją kartę w programie Bezcenne Chwile.

Początkowo proces rejestracji karty w Bezcennych Chwilach wydaje się trochę nieintuicyjny ale jeden z czytelników podzielił się swoimi doświadczeniami w komentarzu poniżej:

Misja: 3 miesiące, 2 czynności, cel: 24 000 punktów o wartości 300zł

W pierwszym, drugim i trzecim miesiącu kalendarzowym po miesiącu, w którym otworzyłeś konto wykonaj te czynności:

Kiedy i jak otrzymasz bonus?

Za spełnienie warunków w każdym miesiącu otrzymasz aż 8 000 punktów w programie Bezcenne Chwile. Łącznie, po trzech miesiącach, zgarniesz 24 000 punktów, które możesz wymienić na vouchery o wartości nawet 300 zł!

Nagroda zostanie przyznana nie później niż do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym spełniono warunki jej otrzymania. Punkty możesz od ręki wymienić na vouchery w ulubionych sklepach, takich jak Carrefour, Allegro, Euro RTV AGD i będą ważne 9 miesięcy od ich otrzymania.

PS. Ile to konto kosztuje?

Żebyś sobie nie pomyślał „Łee, pewnie za konto zapłacę więcej, niż to wszystko warte”, poniżej wklejam Ci dokładne informacje o opłatach i prowizjach za Konto w Porządku:

 • 0 zł – miesięczna opłata za prowadzenie konta;
 • 0 zł – miesięczna opłata za kartę jeśli masz 18-25lat (bezwarunkowo);
 • 0 zł – miesięczna opłata za kartę jeśli masz 26 lat lub więcej i wykonasz płatności kartą na min. 400zł (inaczej 6,99zł);
 • 0 zł – opłata za przelewy standardowe w bankowości elektronicznej;
 • 5 zł – opłata za przelew natychmiastowy;
 • 0 zł – za wypłaty z bankomatów sieci Planet Cash i PKO BP;

Co zyskujesz?

Promocja Banku Pocztowego to świetna okazja, by nie tylko zarządzać swoimi finansami za pomocą nowoczesnego konta, ale również otrzymać coś ekstra.

Korzystając z oferty, nie tylko zyskujesz dostęp do wygodnych rozwiązań bankowych, ale również masz szansę na atrakcyjne bonusy. Nie czekaj zatem dłużej – zacznij swoją finansową przygodę z Bankiem Pocztowym już dziś i ciesz się korzyściami, które niesie ze sobą ta promocja.

Ułatw sobie życie, pobierz ściągę z promocji:

Poniżej znajdziesz link do pliku PDF z listą kroków do odhaczenia w tej promocji. Dzięki takiej ściągawce, nie zapomnisz o nawet najmniejszym szczególe i ułatwisz sobie zdobycie bonusu. Ściąga najlepiej służy wydrukowana i trzymana pod ręką w widocznym miejscu.

Dodatkowe podpowiedzi:

Jeśli masz jeszcze jakieś ostatnie wątpliwości przed skorzystaniem z promocji, przejrzyj poniższą listę najczęściej zadawanych pytań lub napisz do nas na pytania@banklovers.pl – z radością pomożemy.

1. Czy bank nie zaleje mnie telefonami reklamowymi?

ROZWIŃ

Przyznaję, że to jedna z najczęstszych obiekcji naszych czytelników. Każdy chyba ma jakieś swoje złe doświadczenia z nachalnymi sprzedawcami z callcenter. Jednak te czasy już minęły. Banki nie zaleją Cię masą telefonów. Częściej to będzie jakiś sms lub powiadomienie z aplikacji, które łatwo zignorować. Mam konta w 6 bankach i jakiś konsultant dzwoni do mnie może max. 1 lub 2 razy w miesiącu.

2. Czy jest tutaj jakiś haczyk?

ROZWIŃ

Doskonale rozumiem tę obiekcję. Czasem promocje bankowe sprawiają wrażenie, że to zbyt piękne, aby było prawdziwe. Jednak z pełną odpowiedzialnością odpowiadam – nie ma żadnego haczyka, bo nie może go być. Zabrania tego prawo bankowe, a wszystkie warunki promocji muszą być (i zawsze są) dokładnie sprecyzowane w regulaminie promoacji.

3. Co zrobić, aby nie zapomnieć o warunkach promocji?

ROZWIŃ

Dobrą metodą jest zapisanie warunków promocji od razu na jakąś kartkę, którą będziesz mieć pod ręką. Jeszcze lepszą metodą jest pobranie (i/lub wydrukowanie) naszej ściągi zawierającej listę wszystkich kroków – gotowej do odhaczania. Znajdziesz ją pod koniec każdego naszego opisu promocji.

4. Czy można zamknąć konto po odebraniu premii?

ROZWIŃ

Tak, nie ma tutaj żadnych długoterminowych zobowiązań, ani opłat za zamknięcie konta. Bank liczy, że w czasie promocji, konto spodoba Ci się tak bardzo, że będziesz chciał zostać z nim na dłużej, ale nikt nie może Cię do tego zmusić.

5. Co jeśli zapomnę spełnić, któregoś warunku promocji?

ROZWIŃ

Jeśli już zdarzy Ci się jakiś błąd to zweryfikuj w regulaminie czy dyskwalifikuje Cię to z kolejnych etapów promocji. Bardzo często taki błąd powoduje utratę tylko części premii, a resztę możesz nadal zdobyć wykonując uważnie kolejne kroki.

Dokumenty promocji