Muszę przyznać, że tego się nie spodziewałem…! Po niewątpliwym sukcesie poprzedniej promocji z kontem dla dziecka w banku Pekao S.A., liczyłem że kolejna edycja pojawi się dopiero w nowym roku – a tu taka niespodzianka!

Teraz możesz odebrać 150zł na każde dziecko oraz 200zł dla siebie. To najwyższy bonus, jaki obecnie można zdobyć za konto dla dziecka. Żaden bank nie daje więcej…

W dodatku, wszystkie te premie można połączyć ze świetnym oprocentowaniem 8% na koncie oszczędnościowym, co sprawia, że ta okazja jest jeszcze ciekawsza!

Jesteś tu nowy? Dowiedz sie jak działają takie promocje:

ROZWIŃ

Dlaczego Pekao S.A. rozdaje pieniądze?

Co prawda, moje doświadczenie pokazuje, że promocje bankowe są idealnym zaprzeczeniem stwierdzenia „w życiu nie ma nic za darmo”, jednak łatwo się domyślić, że bank ma swój interes w takim zachęcaniu praktycznie darmowymi nagrodami na start.

I wcale nie chodzi o „mały druczek” i „ukryte haczyki” bo takich tutaj nie ma – ani w regulaminie promocji, ani w tabeli opłat i prowizji.

Myślę, że bankom takie promocje (bo nie tylko Pekao S.A. je organizuje) opłacają się przynajmniej z kilku powodów:

 1. Nagrody najczęściej (w tym wypadku też) są tylko dla nowych klientów. Banki chcą przyciągnąć nowe osoby, które zostaną z nimi na dłużej.
   
 2. Zapewne liczą, że skorzystasz później z innych – płatnych już produktów. Nikt nie zmusza, ale statystyka mówi, że część osób rzeczywiście skorzysta np. z kredytu hipotecznego w banku, który już zna z promocji.
   
 3. Przypuszczam, że w niektórych wypadkach będą dzwonić z propozycją dodatkowych produktów, na które skusi się kolejna część uczestników. Choć moja praktyka w promocjach pokazuje, że wcale nie jest to często stosowane przez banki.
   
 4. I moim zdaniem najważniejsze: Reklamowanie się w radiu i telewizji potrafi kosztować nawet setki tysięcy złotych dziennie. Organizując takie promocje, banki nie muszą się reklamować, bo ludzie sami sobie je polecają. Mają w ten sposób napływ klientów nie wydając ani złotówki na reklamę. Część tak zaoszczędzonych pieniędzy oddają klientom w postaci nagród i wszyscy są zadowoleni. No może oprócz radia i telewizji 🙂

Jestem zdania, że to wystarczające argumenty, aby przyznać, że w długim terminie bankom opłaca się organizować takie promocje bankowe i dawać coś za darmo na start. I wcale nie muszą zapisywać nic „drobnym druczkiem”.

Banki chcą zdobyć lojalnych klientów i wiedzą, że ukrywając jakieś opłaty (czego z resztą zakazuje prawo bankowe) tylko zrażą do siebie ludzi. Poza tym, w dzisiejszych czasach, chyba już nikt się na takie „drobne druczki” nie nabiera.

Odzew rodziców w poprzednich edycjach był ogromny, a największe wrażenie zrobiła na mnie ta wiadomość:

Kto i kiedy może skorzystać z tej okazji?

Obie promocje – dla dzieci i dla dorosłego – trwają do 30 listopada 2022r., ale im wcześniej założysz konto tym wcześniej otrzymasz premię, więc nie ma co za długo zwlekać 🙂

W promocji dla dorosłego, otworzyć konto i zgarnąć 200zł premii mogą tylko osoby pełnoletnie, które po 1 stycznia 2020r. nie posiadały konta ani lokaty w Pekao S.A. Oznacza to, że jeśli miałeś konto w tym banku, ale zamknąłeś je przed 1 stycznia 2020r. to też możesz zgarnąć 200zł w tej łatwej promocji.

W promocji dla dziecka, otworzyć konto możesz dziecku w wieku od 0 do 17lat (włącznie). Promocja obowiązuje dzieci, które po 1 stycznia 2021r. nie posiadały żadnego konta w Pekao S.A. i nie brały nigdy wcześniej udziału w promocji na konto tego banku.

CZĘŚĆ I – premia 200zł dla dorosłego

KROK #1: Załóż przez internet konto z kartą płatniczą

Wejdź na tę stronę promocyjną by założyć konto „Przekorzystne” wraz z kartą płatniczą. Po prostu zaakceptuj regulamin i kliknij w czerwony przycisk. Następnie podaj swoje dane w prostym formularzu rejestracyjnym.

Polecam Ci wybrać kartę Mastercard Wielowalutową (zwaną również Mastercard Debit FX), ponieważ karty Mastercard od Pekao S.A. mogą brać również udział w cyklicznych promocjach Bezcenne Chwile (na pewno napiszemy o tym, kiedy wystartuje kolejna edycja) i będziesz mógł zgarnąć dodatkowe premie.

KROK #2: Zweryfikuj swoją tożsamość w aplikacji mobilnej

Następnie zainstaluj aplikację mobilną banku Pekao S.A. (nazywa się PeoPay) i zaloguj się podanymi wcześniej danymi. Tam dokończysz zakładanie konta robiąc zdjęcie dowodu osobistego i wysyłając selfie na potwierdzenie tożsamości.

Regulamin wymaga, aby konto założyć właśnie w ten sposób ale jeśli napotkasz na problemy techniczne to możesz dokończyć wniosek w oddziale banku i będzie to zaliczone – najważniejsze, żeby rozpocząć go internetowo.

KROK #3: Wykonaj aktywności na nowym koncie osobistym

Po otwarciu konta wykonaj 15 płatności kartą lub aplikacją mobilną PeoPay podzielone na 3 kolejne miesiące (w każdym miesiącu 5 płatności) oraz w każdym z tych miesięcy zaloguj się przynajmniej raz do aplikacji mobilnej. Płatności mogą być na dowolną kwotę – możesz nawet płacić za 1 bułkę w piekarni. Ważne tylko, aby były to płatności kartą lub aplikacją, ale nie BLIKiem.

Przykład: Jeśli założysz konto w październiku to wykonaj min. 5 płatności w listopadzie, min. 5 płatności w grudniu oraz min. 5 płatności w styczniu. W każdym z tych miesięcy zaloguj się przynajmniej 1 raz do aplikacji mobilnej.

I już…

Naprawdę to tylko tyle. Zgodnie z regulaminem promocji pierwsze 50zł otrzymasz na konto w Pekao S.A. do końca następnego miesiąca po otwarciu konta. Z kolei trzy bonusy po 50zł za płatności z kroku trzeciego otrzymasz przelewem na konto do końca kolejnego miesiąca po wykonaniu tych aktywności.

CZĘŚĆ II – premia 150zł na każde dziecko

KROK #1: Załóż przez internet konto „Przekorzystne dla dziecka” oraz konto oszczędnościowe „Mój Skarb”

Konta dziecku założysz łatwo w panelu bankowości internetowej lub w oddziale banku. Należy zrobić to najpóźniej do 30 listopada 2022r. Pamiętaj tylko aby zaznaczyć oświadczenia o przystąpieniu do promocji i wyrazić zgodę na przetwarzanie danych w celu niezbędnym do uczestnictwa w promocji (wymaga tego regulamin).

Dla dziecka w wieku 13-17lat (włącznie) należy założyć również kartę płatniczą, bo będzie potrzebna w kolejnym kroku.

KROK #2: Spełnij warunek aktywności na koncie dziecka

Warunek aktywności na koncie dziecka jest zależny od jego wieku:

 • jeśli dziecko ma poniżej 13 lat to należy zadbać o to, aby na jego koncie oszczędnościowym „Mój Skarb” lub na Koncie „Przekorzystnym dla młodych”, do 10.12.2022r. znalazła się kwota minimum 200,01zł (po tej dacie można wypłacić środki). Salda się nie sumują, więc dziecko musi mieć pełne 200,01zł na jednym z kont.
 • jeśli jednak dziecko ma 13 lat lub więcej to najpóźniej do 10.12.2022r. dziecko musi wykonać co najmniej 5 płatności kartą wydaną do konta (na dowolną kwotę). Płatności można wykonać w sklepach i/lub internecie, ale nie liczą się wpłaty i wypłaty gotówki.

I to tyle…

Pierwszą premię 50zł dziecko dostanie za sam fakt założenia tych dwóch kont w Pekao S.A., a dodatkowe 100zł otrzyma za spełnienie aktywności z kroku drugiego. Premia wpłynie na konto dziecka najpóźniej do 31.12.2022r.

CZĘŚĆ III – dodatkowe 8% na koncie oszczędnościowym

Teraz, wszystkie osoby, które założą konto osobiste w Pekao S.A., mogą założyć również konto oszczędnościowe aż na 8%. Z promocji mogą skorzystać również aktualni klienci banku, których średniomiesięczne saldo w okresie 1.07.2022 do 16.10.2022, wynosiło mniej niż 2000zł.

Oprocentowanie 8% obejmuje kwotę do 200 000zł (to wyjątkowo wysoka wartość) i będzie trwało 183 dni – pół roku – od otwarcia konta oszczędnościowego.

Konto oszczędnościowe z tak dużym oprocentowaniem będziesz mógł otworzyć poprzez bankowość internetową. Między 3. a 5. dniem od otwarcia konta osobistego, bank udostępni Ci w panelu taką możliwość.

Ile kosztuje konto w Pekao S.A.?

Pod względem opłat konto w Pekao S.A. prezentuje się na tle konkurencji równie dobrze jak sama promocja. Dla osób poniżej 26 lat konto i karta są bezwarunkowo bezpłatne. Tak samo jest z kontami dla dziecka. Nie ma żadnych opłat za konto, ani kartę.

Natomiast osoby od 26 lat w górę muszą w danym miesiącu wykonać 1 płatność kartą i zapewnić na konto wpływ w wysokości min. 500zł (może być z Twojego konta w innym banku), aby konto i karta były bezpłatne.

Korzystając z tego konta warto pamiętać, aby zmienić SMSowe potwierdzenia przelewów, na te w aplikacji mobilnej – dziecku również. SMSy są płatne 20gr za sztukę.

Jeśli natomiast zdecydujesz się na konto oszczędnościowe, aby skorzystać również z wysokiego oprocentowania 8%, to możesz być pewny, że konto oszczędnościowe będzie dla Ciebie całkowicie bezpłatne.

Ułatw sobie życie, pobierz ściągę z promocji:

Poniżej znajdziesz link do pliku PDF z listą kroków do odhaczenia w tej promocji. Dzięki takiej ściągawce, nie zapomnisz o nawet najmniejszym szczególe i ułatwisz sobie zdobycie bonusu. Ściąga najlepiej służy wydrukowana i trzymana pod ręką w widocznym miejscu.

Dokumenty dotyczące promocji: