Mimo, że okres urlopowy w pełni to my mamy ręce pełne pracy, ponieważ banki dają kolejne, świetne okazje na dorobienie sobie dodatkowej gotówki. Tym razem wyróżnił się bank Pekao S.A. proponując łatwe do zdobycia 150 zł.

Pierwsze 50 zł otrzymasz w formie 3400 punktów w programie Bezcenne Chwile od razu za samo założenie konta i jedno logowanie do aplikacji mobilnej. Będziesz mógł je wymienić na dowolną nagrodę z katalogu – np. voucher 50zł do Allegro.pl

Kolejne 100zł otrzymasz przelewem za wykonanie aktywności, o których piszę w dzisiejszym artykule.

Edit 28.09.2020r.: Niestety to już ostatnie dni promocji. Kończy się ona 30 września 2020r. o godzinie 23:59. O udziale w promocji decyduje data wysłania wniosku o konto na tej specjalnej stronie promocyjnej. Nie zwlekaj by Cię nie ominęła ta okazja!

Co ważne: Nie jest to żaden konkurs, ani losowanie. KAŻDY kto uważnie wykona kroki opisane w tym artykule otrzyma nagrodę. Gwarantuje to regulamin promocji, do którego link zamieszczam na końcu artykułu.

Pekao S.A. proponuje również dodatkową premię 100 zł za polecenie konta znajomemu lub rodzinie ale ja w swojej analizie skupię się tylko na dwóch pierwszych premiach. Wiem, że mało osób korzysta z możliwości polecania.

Za to premię za aktywność na naszej stronie odebrały już setki czytelników. Poniżej znajdziesz kilka wybranych opinii:

Teraz Ty masz szansę zgarnąć w taki sam sposób swoją własną premię z promocji bankowej…

Ale domyślam się, jakie pytanie może Ci teraz chodzić po głowie… Ale jak to? Czy to w ogóle możliwe? Dlaczego bank płaci za założenie i przetestowanie konta osobistego?

Już odpowiadam…

Dlaczego bank Pekao S.A. rozdaje pieniądze?

Co prawda, moje doświadczenie pokazuje, że promocje bankowe są idealnym zaprzeczeniem stwierdzenia „w życiu nie ma nic za darmo”, jednak łatwo się domyślić, że bank ma swój interes w takim zachęcaniu praktycznie darmowymi nagrodami na start.

I wcale nie chodzi o „mały druczek” i „ukryte haczyki” bo takich tutaj nie ma – ani w regulaminie promocji, ani w tabeli opłat i prowizji.

Myślę, że bankom takie promocje (bo nie tylko bank Pekao S.A. je organizuje) opłacają się przynajmniej z kilku powodów:

 1. Nagrody najczęściej (w tym wypadku też) są tylko dla nowych klientów. Banki chcą przyciągnąć nowe osoby, które zostaną z nimi na dłużej.
   
 2. Zapewne liczą, że skorzystasz później z innych – płatnych już produktów. Nikt nie zmusza, ale statystyka mówi, że część osób rzeczywiście skorzysta np. z kredytu hipotecznego w banku, który już zna z promocji.
   
 3. Przypuszczam, że w niektórych wypadkach będą dzwonić z propozycją dodatkowych produktów, na które skusi się kolejna część uczestników. Choć moja praktyka w promocjach pokazuje, że wcale nie jest to często stosowane przez banki.
   
 4. I moim zdaniem najważniejsze: Reklamowanie się w radiu i telewizji potrafi kosztować nawet setki tysięcy złotych dziennie. Organizując takie promocje, banki nie muszą się reklamować, bo ludzie sami sobie je polecają. Mają w ten sposób napływ klientów nie wydając ani złotówki na reklamę. Część tak zaoszczędzonych pieniędzy oddają klientom w postaci nagród i wszyscy są zadowoleni. No może oprócz radia i telewizji 🙂

Jestem zdania, że to wystarczające argumenty, aby przyznać, że w długim terminie bankom opłaca się organizować takie promocje bankowe i dawać coś za darmo na start. I wcale nie muszą zapisywać nic „drobnym druczkiem”.

Banki chcą zdobyć lojalnych klientów i wiedzą, że ukrywając jakieś opłaty (czego z resztą zakazuje prawo bankowe) tylko zrażą do siebie ludzi. Poza tym, w dzisiejszych czasach, chyba już nikt się na takie „drobne druczki” nie nabiera.

Do tego dodam, że sama w zeszłym roku brałam udział w promocji organizowanej przez Bank Pekao S.A. i wszystko poszło gładko i sprawnie.

Zobacz:

To co? Możemy przejść już do konkretów dotyczących promocji organizowanej przez Pekao S.A.?

Co zrobić, aby to konto było darmowe?

Wiadomo, że korzystając z takiej okazji chcesz zdobyć dodatkowe pieniądze, a nie wydawać je na opłaty bankowe, dlatego dokładnie przejrzałam Tabelę Opłat i Prowizji i przygotowałam wskazówki, co zrobić aby UNIKNĄĆ WSZYSTKICH opłat.

Jeśli masz mniej niż 26 lat – jesteś szczęściarzem 🙂 konto i karta będą dla Ciebie bezwarunkowo darmowe, więc masz łatwiej.

Unikaj tylko bankomatów innych niż PEKAO i zamiast „kodów sms” ustaw sobie potwierdzenia w aplikacji mobilnej banku.

Jeśli masz 26 lat lub więcej – też jesteś szczęściarzem, ale trochę mniejszym 🙂 W każdym miesiącu musisz wykonać min. 1 płatność kartą i mieć wpływ na konto min. 500zł (może być to przelew z Twojego konta w innym banku). Wtedy karta i konto będą całkowicie bezpłatne.

Unikaj również bankomatów innych niż PEKAO i zamiast „kodów sms” ustaw sobie potwierdzenia w aplikacji mobilnej banku.

Tylko tyle wystarczy, aby przejść przez całą promocję bez żadnych opłat i jakichkolwiek kosztów.

Teraz… Kiedy już wiesz dokładnie co zrobić, aby przejść przez całą promocję nie ponosząc żadnych kosztów, czas abym przedstawiła Ci kilka konkretnych kroków, za które bank rozdaje wspomniany wcześniej bonus.

Całą instrukcję stworzyłam na podstawie regulaminu promocji, który standardowo zamieściłam na końcu artykułu, więc możesz w dowolnym momencie wszystko zweryfikować.

KROK #1 – Załóż konto z kartą na tej specjalnej stronie

W promocji udział wziąć mogą – co naturalne – przede wszystkim nowi klienci banku. Jednak, jeśli miałeś już kiedyś konto w PEKAO S.A. lub lokatę terminową, ale zamknąłeś je przed 1 stycznia 2019 r. to również możesz wziąć udział w tej promocji i zgarnąć gotówkę.

Promocją objęte są konta promocyjne założone na tej specjalnej stronie:

Przejdź tutaj, aby założyć konto z premią >>

i zatwierdzone w sposób zdalny – należy KONIECZNIE wybrać weryfikację tożsamości poprzez selfie.

Cały proces zajmuje dosłownie kilka minut i jest wyraźnie opisany na stronie banku, więc wszystko powinno pójść gładko bez wstawania z domowego fotela – bez wizyty w oddziale i stania w kolejkach.

Poniżej znajdziesz video-instrukcję, jak sprawnie założyć to konto bez wychodzenia z domu:

Po obejrzeniu video, możesz od razu przejść do zakładania konta, klikając w poniższy link:

Przejdź tutaj, aby założyć konto z premią >>

Ale wróć tutaj za moment, ponieważ jeszcze jeden krok trzeba wykonać zanim na Twoje konto wpłynie premia!

KROK #2 – Odbierz 50 zł na Allegro za rejestrację w programie Bezcenne Chwile

Ten krok jest wart 3400 punktów, które możesz wymienić na voucher na Allegro w wysokości 50 zł (lub dowolną inną nagrodę z katalogu Bezcenne Chwile).

Najpóźniej do 30 września 2020 r zarejestruj się w programie „Bezcenne chwile”. Możesz to zrobić używając tego linka lub przechodząc bezpośrednio z bankowości internetowej Pekao24.

Pierwsze 1000 punktów otrzymasz do 14 dni od daty rejestracji w programie Bezcenne Chwile. Aby otrzymać pozostałe 2400 punktów, musisz przynajmniej raz zalogować się do aplikacji mobilnej PeoPay. Do 30 dni od zalogowania się otrzymasz pozostałą część punktów.

Wtedy zaloguj się do panelu Bezcenne Chwile i wybierz dowolną nagrodę dostępną w katalogu. Polecam voucher 50 zł do wydania na Allegro.

KROK #3 – Otrzymaj 100 zł gotówki za te 3 proste aktywności

Po otwarciu konta w PEKAO S.A. pozostała część promocji zajmie Ci myślę, że nie więcej jak 5 minut miesięcznie, bo należy w każdym z 4 kolejnych miesięcy zrobić tylko te 3 proste rzeczy:

 1. Logowanie min. 1 raz do aplikacji mobilnej banku PeoPay
 2. Wykonanie min. 1 płatności kartą na dowolną kwotę
 3. Przelanie na nowe konto min. 500 zł

Logowanie to prościzna i kilka sekund roboty – szkoda się nad tym rozwodzić. Wykonać płatności kartą (4 miesiące po jednej płatności) możesz w dosłownie chwilę nawet płacąc nawet za jedną bułkę w piekarni. No a przelew 500 zł możesz wykonać ze swojego własnego konta w innym banku (albo od rodziny czy przyjaciół).

Ważne, żeby było to 500 zł przelane w całości jednym przelewem. Pieniądze nie muszą leżeć na nowym koncie. Jeszcze tego samego dnia możesz je zwrócić na swoje główne konto w innym banku.

Ważna rzecz: Te 3 aktywności wymienione powyżej trzeba wykonać przez 4 miesiące zaczynając od kolejnego miesiąca po podpisaniu umowy.

Prościna, prawda?

W dodatku warunki z kroku drugiego pokrywają się z warunkami bezpłatności konta i karty, czyli podczas spełniania warunków promocji wszystko będzie dla Ciebie darmowe – nawet jeśli masz powyżej 26 lat 🙂

Im szybciej założysz konto, tym szybciej otrzymasz swój bonus:

 • Jeśli założysz konto w lipcu 2020 r. i spełnisz warunki od sierpnia do 30 listopada 2020 r., to nagrodę otrzymasz do 31.12.2020 r.
 • Jeśli założysz konto w sierpniu 2020 r. i spełnisz warunki od września do 31 grudnia 2020 r., to nagrodę otrzymasz do 31.01.2021 r.
 • Jeśli założysz konto we wrześniu 2020 r. i spełnisz warunki od października do 31 stycznia 2021 r. , to nagrodę otrzymasz do 28.02.2021 r.

Przejdź tutaj, aby założyć konto z premią >>

BONUS – Konto oszczędnościowe na 2%

Ale to nie koniec! Jeśli będziesz mieć ochotę możesz skorzystać z okazji na ulokowanie Twoich oszczędności na Koncie Oszczędnościowym 2% w skali roku. Obecnie jest to najwyższe oprocentowanie na rynku, także nie dziwne, że każdemu nowemu klientowi przysługuje jedno konto oszczędnościowe z promocyjnym oprocentowaniem:

 • okres promocyjnego oprocentowania: 4 miesiące
 • maksymalna kwota: 20 000 zł
 • oprocentowanie konta: stałe, 2% w skali roku

Poniżej znajdziesz plik PDF z listą kroków do odhaczenia. Dzięki niemu nie zapomnisz o nawet najmniejszym szczególe związanym z tą promocją i z powodzeniem odbierzesz bonus. Plik najlepiej służy wydrukowany i trzymany pod ręką w widocznym miejscu.

Moja opinia o tej promocji

Wszystko opisałam czarno na białym, warunki promocji są przejrzyste, a w regulaminie nie ma żadnych haczyków. To bardzo dobra okazja na zdobycie dodatkowej gotówki. Tym bardziej, że przez całą promocję można przejść bez ponoszenia ani grosza kosztów.

Testujesz konto w PEKAO S.A. według wskazówek, które tutaj podałam i na Twoje nowe konto wpłynie 100 zł w gotówce i punkty do wymiany na nagrodę o wartości 50 zł. Możesz je wykorzystać na cokolwiek tylko zechcesz.

Po odebraniu premii możesz zdecydować czy chcesz zamknąć to konto w PEKAO S.A. czy zachować je sobie na dłużej. Nie ma żadnych zobowiązań, ani opłat za zamknięcie konta.

Przejdź tutaj, aby założyć konto z premią >>

Dokumenty dotyczące promocji:

Dane organizatora:

Bank Pekao S.A. z siedzibą w Warszawie
kod pocztowy: 00-844 przy ul. Grzybowskiej 53/57
NIP: 526 00 06 841
info@pekao.com.pl
tel. 801 365 365, (22) 59 12 232