Ruszyła właśnie promocja banku PKO BP, w której możesz zyskać aż do 350 złotych. Główną nagrodę, czyli 150 zł w bonie na Allegro może zgarnąć każdy, kto nie miał konta w PKO BP po 1 stycznia 2020 roku. Drugą część bonusu (200zł w bonie) możesz otrzymać za otwarcie konta swoim dzieciom. A jak to dokładnie wygląda?

 1. GŁÓWNY BONUS: 150 zł na Allegro za otwarcie dla siebie Konta za Zero z kartą oraz spełnienie jednego warunku aktywności przez 3 miesiące
 2. BONUS DODATKOWY: 100 zł na Allegro za otwarcie Konta dla Dziecka z kartą Junior lub/oraz (do ukończenia 13 r.ż) oraz spełnienie jednego warunku aktywności przez 2 miesiące
 3. BONUS DODATKOWY: 100 zł na Allegro za otwarcie PKO Konto Pierwsze z kartą KP (od ukończonego 13 r.ż. do 18 r.ż.) oraz spełnienie jednego warunku aktywności przez 2 miesiące

Możesz skorzystać tylko z jednej premii, dwóch albo otworzyć 2 konta dla dzieci zgarniając wszystkie trzy premir. Warunki są naprawdę banalne i opiszę je dokładnie w kolejnym akapicie.

To sprawdzona promocja…

W sierpniu zeszłego roku bonus 200 zł do wydania na Allegro cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród naszych czytelników.

Zobacz jak zareagował Rafał, kiedy wysłaliśmy mu info o starcie promocji:

Jakiś czas później naszą skrzynkę zalała fala podziękowań od czytelników otrzymujących vouchery do Allegro:

Jeśli jesteś pełnoletni i nie posiadałeś lub współposiadałeś konta osobistego w PKO BP po 1 stycznia 2020 roku, to koniecznie czytaj dalej, bo masz przed sobą możliwość zrobienia dużych zakupów na Allegro płacąc za nie bonem od PKO BP. Jeśli posiadasz konto w Inteligo, to śmiało możesz wziąć udział w promocji! Ten sam warunek dotyczy kont dla dzieci.

Skąd się wzięły promocje bankowe?

Wiem, że niektórym może się to wydawać dziwne, że bank rozdaje pieniądze za założenie konta… Szczególnie jeśli spotykasz się z czymś takim po raz pierwszy… Jednak to w dzisiejszych czasach bardzo popularna forma reklamowania się banków.

Banki rywalizują między sobą o klientów prześcigając się w ofertach. Teraz to zaszło tak daleko, że dają bonusy na start, abyś się nimi zainteresował.

Nasz fanpage śledzi już ponad 6 tys. osób:

Aby pomóc Ci lepiej zrozumieć cały ten fenomen promocji bankowych przygotowałem kilka argumentów dowodzących, że to opłaca się również samym bankom (mimo, że nie ma ukrytych opłat):

Dlaczego PKO BP rozdaje pieniądze?

Co prawda, moje doświadczenie pokazuje, że promocje bankowe są idealnym zaprzeczeniem stwierdzenia „w życiu nie ma nic za darmo”, jednak łatwo się domyślić, że bank ma swój interes w takim zachęcaniu praktycznie darmowymi nagrodami na start.

I wcale nie chodzi o „mały druczek” i „ukryte haczyki” bo takich tutaj nie ma – ani w regulaminie promocji, ani w tabeli opłat i prowizji.

Myślę, że bankom takie promocje (bo nie tylko PKO BP je organizuje) opłacają się przynajmniej z kilku powodów:

 1. Nagrody najczęściej (w tym wypadku też) są tylko dla nowych klientów. Banki chcą przyciągnąć nowe osoby, które zostaną z nimi na dłużej.
   
 2. Zapewne liczą, że skorzystasz później z innych – płatnych już produktów. Nikt nie zmusza, ale statystyka mówi, że część osób rzeczywiście skorzysta np. z kredytu hipotecznego w banku, który już zna z promocji.
   
 3. Przypuszczam, że w niektórych wypadkach będą dzwonić z propozycją dodatkowych produktów, na które skusi się kolejna część uczestników. Choć moja praktyka w promocjach pokazuje, że wcale nie jest to często stosowane przez banki.
   
 4. I moim zdaniem najważniejsze: Reklamowanie się w radiu i telewizji potrafi kosztować nawet setki tysięcy złotych dziennie. Organizując takie promocje, banki nie muszą się reklamować, bo ludzie sami sobie je polecają. Mają w ten sposób napływ klientów nie wydając ani złotówki na reklamę. Część tak zaoszczędzonych pieniędzy oddają klientom w postaci nagród i wszyscy są zadowoleni. No może oprócz radia i telewizji 🙂

Jestem zdania, że to wystarczające argumenty, aby przyznać, że w długim terminie bankom opłaca się organizować takie promocje bankowe i dawać coś za darmo na start. I wcale nie muszą zapisywać nic „drobnym druczkiem”.

Banki chcą zdobyć lojalnych klientów i wiedzą, że ukrywając jakieś opłaty (czego z resztą zakazuje prawo bankowe) tylko zrażą do siebie ludzi. Poza tym, w dzisiejszych czasach, chyba już nikt się na takie „drobne druczki” nie nabiera.

To naprawdę takie proste! Wszystko opiera się na obopólnych korzyściach – bank zyskuje zaangażowanego klienta, a Ty zapoznajesz się z jego produktem i zgarniasz za to bonus.

Ale wracając do konkretów…

Co dokładnie dostajesz od banku PKO BP?

W zamian za otwarcie bezpłatnego konta osobistego oraz wykonanie kilku prostych czynności (za chwilę o tym dokładnie napiszę) bank prześle poprzez bankowość internetową elektroniczny bon podarunkowy o sumarycznej wartości 150 zł do wykorzystania na Allegro.

Co powinieneś o nim wiedzieć?

 • Bony będą podzielone na części: 50 zł oraz maksymalnie 3 x 100 zł
 • Bony są ważne do 31 grudnia 2021 roku
 • Aby je wykorzystać robisz normalnie zakupy na Allegro i po przejściu do płatności wpisujesz kod tutaj:
 • Kod może być wykorzystany tylko do jednej płatności, ale niewykorzystana kwota zostanie zwrócona w postaci nowego kodu elektronicznego i zostanie przypisana do konta Allegro
 • Bon obowiązuje na cały „koszyk” więc możesz zrobić zakupy u wielu sprzedawców, aż uzbiera się dana kwota
 • Nie można użyć dwóch bonów naraz
 • Jeśli wartość zakupów przekroczy kwotę bonu, to nadwyżkę można spokojnie dopłacić
 • Bon nie pokrywa kosztów wysyłki
 • W przypadku płatności na kwotę mniejszą lub równą wartości kodu przy kosztach dostawy wynoszących 0 zł (łącznie z usługą Allegro Smart), naliczona zostanie kwota 1 zł w celu autoryzacji płatności.

Brzmi całkiem nieźle, prawda? No to prześwietlamy promocję dalej 🙂

„Konto Za Zero” – czy faktycznie jest za zero?

Zdarza się, że za pewne czynności banki naliczają opłaty, nawet gdy prowadzenie konta jest bezpłatne. Warto o tym wiedzieć. A ile zapłacisz za konto w PKO BP? Już odpowiadam:

 • 0 zł – miesięczna opłata za prowadzenie konta
 • 0 zł – przelewy internetowe autoryzowane kodem SMS lub w IKO
 • 0 zł – wypłata kartą w bankomatach PKO BP
 • 0 zł – wypłata gotówki BLIK ze wszystkich bankomatów w Polsce
 • 0 zł – opłata za kartę pod warunkiem wykonania min. 5 płatności w miesiącu (w przeciwnym wypadku 10 zł)

Jak widzisz wystarczy, że będziesz wypłacał gotówkę w bankomatach PKO BP lub poprzez BLIK oraz wykonasz min. 5 płatności kartą w miesiącu, a konto będzie dla Ciebie zupełnie darmowe.

Odbieram 150 zł do Allegro w dwóch prostych krokach – oto instrukcja:

Krok #1. Zarejestruj się w promocji i otwórz konto wraz z kartą

Najpóźniej do 27 czerwca 2021 roku wejdź na stronę promocji za pośrednictwem poniższego linka, zarejestruj się, a następnie załóż konto wraz z kartą:

Na stronie, promocyjnej, którą podałem powyżej znajdziesz takie oto dwa pola:

Jak widzisz, już na samym wstępie określasz, czy otwierasz konto wyłącznie dla siebie, czy również dla dzieci – prawdopodobnie jest to im potrzebne, aby oszacować, ile jeszcze pozostało promocyjnych kont.

Ważne, żebyś założył konto ORAZ zarejestrował się w promocji.

To kilka sekund roboty, ale ważne żebyś nie ominął rejestracji – szkoda by było nie dostać przez to premii. Sugeruję więc zrobić to w takiej kolejności:

1. Przejdź na stronę promocyjną i najpierw zarejestruj się w promocji
2. A dopiero później, na tej samej stronie kliknij przycisk otwierający konto

Wtedy masz gwarancję, że niczego nie zapomnisz 🙂

Zakładanie konta trwa zaledwie kilka minut, a proces jest bardzo intuicyjny. Pola formularza są wyraźnie opisane, wiec na pewno dasz sobie radę. A w razie czego możesz zawsze napisać do nas na e-mail pytania@banklovers.pl lub poprzez wiadomość na fanpage.

W tej promocji regulamin wymaga zaznaczenia zgód marketingowych. Będziesz mógł je wycofać, ale pamiętaj by to zrobić dopiero po odebraniu nagrody. Wystarczy, że zaznaczysz pierwszą zgodę – tę dotyczący wyłącznie kontaktu ze strony banku. Nie trzeba zaznaczać zgód na kontakt innych podmiotów.

Krok #2. Wykonaj tę jedną aktywność

W każdym z 3 kolejnych miesięcy następujących po miesiącu, w którym otworzyłeś konto:

 • wykonaj 5 płatności kartą lub BLIKiem na dowolną kwotę – możesz zrobić zakupy zarówno w internecie jak i zapłacić za zakupy w sklepie.

Tak naprawdę warunki spełnisz łatwo w ciągu jednego dnia. Wystarczy osobno zapłacić za 5 bułek kartą lub BLIKiem (lub za zakupy w internecie). Nie liczą się wypłaty/wpłaty z bankomatów oraz przelewy (BLIK i standardowe).

Możesz też zapłacić za bilety do kina, paliwo, restaurację – za co chcesz. Jeśli płacisz za zakupy w internecie pamiętaj, aby wybierać opcję „karta”, w której podajesz numer karty i kod zabezpieczający z jej odwrotu (jeśli wybierzesz „szybki przelew”, to płatność nie zaliczy się na poczet spełnianych warunków promocji).

Ważne! Liczba nagród w promocji jest ograniczona. Bank przewidział 5000 nagród za spełnienie warunków na Koncie za Zero oraz 2000 nagród za spełnienie warunków dodatkowych na promocyjnych kontach dla dzieci.

To o tyle istotne, że ten bank jako jedyny nalicza bonus dopiero po spełnieniu warunków promocji. Oznacza to, że niezwykle istotnym jest, aby wykonywać te miesięczne aktywności najszybciej, jak to możliwe (najlepiej w pierwszych dniach miesiąca). Dzięki temu zwiększysz sobie szansę na zdobycie tych bonusów.

Podpowiedź: Polecam wejść na stronę siepomaga.pl lub ratujemyzwierzaki.pl i wspierać różne akcje po 1zł spełniając warunki płatności kartą i/lub BLIK.

Promocja od banku PKO BP jest MEGA łatwa ale mimo wszystko przygotowałem jeszcze jedno ułatwienie, które pomoże Ci pamiętać o wszystkich rzeczach do zrobienia. Kliknij w link poniżej i ściągnij checklistę w PDF-ie, a później odhaczaj wszystkie wykonane już czynności:

Dodatkowe ułatwienie:

Pobierz również ściągawkę w PDF z listą kroków do odhaczenia. Dzięki niej nie zapomnisz o nawet najmniejszym szczególe związanym z tą promocją. Najlepiej służy wydrukowana i trzymana pod ręką w widocznym miejscu.

To wszystko jeśli chodzi o konto dla Ciebie. A teraz część dodatkowa, czyli:

Dodatkowy bonus za konta dla dzieci

Jeśli miałeś w zamyśle otwarcie konta dla swojego dziecka/swoich dzieci, to jest to możesz skorzystać z dodatkowej premii. Wystarczy, że do 27 czerwca 2021 r. otworzysz jedno ze wskazanych przez Bank kont:

 • Konta dla Dziecka z kartą Junior lub/oraz (dla dzieci, które nie ukończyły jeszcze 13 r.ż)
 • PKO Konto Pierwsze z kartą KP (dla nastolatków, które ukończyły 13 r.ż. oraz nie ukończyły jeszcze 18 r.ż.)

Możesz otworzyć maksymalnie dwa takie konta promocyjne i za każde z nich otrzymasz 100 zł, jeśli w każdym z dwóch kolejnych miesięcy następujących po miesiącu, w którym otworzyłeś dziecku konto:

 • dokonasz min. 2 płatności kartą załączoną do danego konta

Możesz otworzyć 2 Konta dla Dziecka, dwa Konta Pierwsze lub po jednym z każdego rodzaju – to nie ma dla banku znaczenia.

Kiedy i jak otrzymasz swój bon na Allegro?

Tak jak wspomniałam, bonus będzie podzielony na części, a każdy e-kod otrzymasz najpóźniej do 20 dnia kolejnego miesiąca po spełnieniu warunków.

 • 50 zł za spełnienie warunków na Koncie za Zero w pierwszym miesiącu
 • 100 zł za spełnienie warunków na Koncie za Zero w drugim i trzecim miesiącu
 • dodatkowe max. 200 zł za spełnienie warunków na kontach dla dzieci w pierwszym i drugim miesiącu

Nagrodę będziesz mógł odebrać poprzez bankowość internetową iPKO w sekcji „poczta”.

Pamiętaj, aby do czasu odbioru nagrody mieć aktywne konto, kartę i w czasie wydawania nagrody mieć aktywną aplikację IKO. Nie wycofuj również zgód marketingowych.

Dokumenty dotyczące promocji: