Bank ING wraca z kultową promocją, z której skorzystało już kilka tysięcy osób z całej Polski. W zamian za założenie darmowego konta MOBI i wykonanie dosłownie kilku przelewów otrzymasz 160 zł premii w gotówce!

To najłatwiejsza promocja bankowa dostępna na rynku.

Ale jest jeden haczyk... W promocji na tak łatwych warunkach mogą wziąć udział tylko osoby które mają od 18 do 25 lat (włącznie), które po 1 lipca 2019 roku nie posiadały konta osobistego w banku ING.

Co ważne: Nie jest to żaden konkurs, ani losowanie. KAŻDY kto uważnie wykona kroki opisane w tym artykule otrzyma 160 zł. Gwarantuje to regulamin promocji, do którego link zamieszczam na końcu artykułu.

Sam założyłem konto w ING w poprzedniej edycji promocji. Wszystko wypełniłem na telefonie bez wychodzenia z domu, a swoje dane potwierdziłem przelewem weryfikacyjnym na 1 zł (dostępna jest również opcja dostarczenia dokumentów przez kuriera).

Całość zajęła mu max. 10 minut i konto zostało otwarte:

Założyłem to konto, jako konto dodatkowe… Ty też oczywiście wcale nie musisz rezygnować z obecnego konta bankowego – nie ma w Polsce zakazu posiadania kilku kont w kilku bankach.

Po założeniu konta, wykonałem proste zadania wymagane w regulaminie promocji i później otrzymałem swoją premię 160zł:

W dodatku… W tej promocji nie ma żadnych zobowiązań, ani opłat za zamknięcie konta. Po odebraniu premii 160 zł możesz zdecydować, czy chcesz zamknąć to konto czy zachować na dłużej – w końcu jest całkowicie darmowe.

To, że promocja w ING działa, potwierdzają też nasi czytelnicy, którzy tak samo, jak ja, już odebrali swoje premie 160 zł w poprzedniej edycji:

To jest tak, że banki od zawsze prześcigają się w ofertach, a w ostatnim czasie zaszło to tak daleko, że zaczęły dawać nagrody i gotówkę za to, żebyś założył u nich konto.

Aż grzech nie skorzystać…

Ale… Domyślam się, jakie pytanie może Ci teraz chodzić po głowie… Jak to? Czy to w ogóle możliwe? Dlaczego bank płaci za założenie i konta osobistego i wykonanie kilku prostych aktywności na rachunku?

Już odpowiadam…

Dlaczego ING rozdaje pieniądze?

Co prawda, moje doświadczenie pokazuje, że promocje bankowe są idealnym zaprzeczeniem stwierdzenia „w życiu nie ma nic za darmo”, jednak łatwo się domyślić, że bank ma swój interes w takim zachęcaniu praktycznie darmowymi nagrodami na start.

I wcale nie chodzi o „mały druczek” i „ukryte haczyki” bo takich tutaj nie ma – ani w regulaminie promocji, ani w tabeli opłat i prowizji.

Myślę, że bankom takie promocje (bo nie tylko ING je organizuje) opłacają się przynajmniej z kilku powodów:

 1. Nagrody najczęściej (w tym wypadku też) są tylko dla nowych klientów. Banki chcą przyciągnąć nowe osoby, które zostaną z nimi na dłużej.
   
 2. Zapewne liczą, że skorzystasz później z innych – płatnych już produktów. Nikt nie zmusza, ale statystyka mówi, że część osób rzeczywiście skorzysta np. z kredytu hipotecznego w banku, który już zna z promocji.
   
 3. Przypuszczam, że w niektórych wypadkach będą dzwonić z propozycją dodatkowych produktów, na które skusi się kolejna część uczestników. Choć moja praktyka w promocjach pokazuje, że wcale nie jest to często stosowane przez banki.
   
 4. I moim zdaniem najważniejsze: Reklamowanie się w radiu i telewizji potrafi kosztować nawet setki tysięcy złotych dziennie. Organizując takie promocje, banki nie muszą się reklamować, bo ludzie sami sobie je polecają. Mają w ten sposób napływ klientów nie wydając ani złotówki na reklamę. Część tak zaoszczędzonych pieniędzy oddają klientom w postaci nagród i wszyscy są zadowoleni. No może oprócz radia i telewizji 🙂

Jestem zdania, że to wystarczające argumenty, aby przyznać, że w długim terminie bankom opłaca się organizować takie promocje bankowe i dawać coś za darmo na start. I wcale nie muszą zapisywać nic „drobnym druczkiem”.

Banki chcą zdobyć lojalnych klientów i wiedzą, że ukrywając jakieś opłaty (czego z resztą zakazuje prawo bankowe) tylko zrażą do siebie ludzi. Poza tym, w dzisiejszych czasach, chyba już nikt się na takie „drobne druczki” nie nabiera.

Banki bankami, no ale wróćmy do szczegółów opisywanej przeze mnie promocji, bo gotówka czeka 🙂

Oto instrukcja co trzeba zrobić, aby zgarnąć 160 zł od ING…

Krok #1 – Załóż darmowe konto ING Mobi z bezpłatną kartą płatniczą

W promocji udział wziąć mogą – co naturalne – przede wszystkim nowi klienci banku. Jednak, jeśli miałeś już kiedyś konto w ING, ale zamknąłeś je przed 1 lipca 2019r. to również możesz wziąć udział.

Konto i karta dołączona do konta ING Mobi są bezwarunkowo darmowe dla wszystkich osób w wieku 18-25 lat (włącznie).

 • 0 zł – za otwarcie i prowadzenie konta
 • 0 zł – za wydanie i utrzymanie miesięczne karty płatniczej
 • 0 zł – za krajowe przelewy internetowe
 • 0 zł – za wypłaty kodami BLIK z bankomatów w całej Polsce
 • 0 zł – za przelewy na telefon w aplikacji Moje ING

Promocją objęte są konta promocyjne założone najpóźniej do 31 grudnia 2020 roku na tej specjalnej stronie:

Konto założysz całkowicie przez internet, a proces ten powinien zająć nie więcej niż 5-10 minut. Wypełnij prosty formularz na szyfrowanej stronie banku. Najpierw podaj swoje dane, później prześlij zdjęcie dowodu i potwierdź tożsamość robiąc przelew weryfikacyjny lub zamawiając kuriera, który przywiezie wszystkie dokumenty.

Cały proces na stronie banku jest wyraźnie opisany, więc jestem pewny, że przejdziesz przez niego gładko i bez problemów. Pamiętaj, że należy otworzyć konto o nazwie „Konto Mobi” – tylko ono jest bezwarunkowo bezpłatne dla osób 18-25 lat.

Podczas wypełniania wniosku o otwarcie konta koniecznie zaznacz zgodę na marketing drogą elektroniczną – wymaga tego regulamin promocji.

Zgodę tę będziesz mógł odwołać po odebraniu premii.

Podpowiedź dla byłych klientów ING: Jeśli w formularzu zobaczysz komunikat, że nie możesz otworzyć konta przez internet i powinieneś zgłosić się do placówki, to nie rób tego! Promocja obejmuje tylko konta otwarte przez internet. W takim wypadku skontaktuj się z bankiem, wypowiedz umowę o „profil klienta” i jeszcze raz zgłoś się do promocji przez internet – wtedy wszystko powinno pójść bez problemów.

Do konta ING Mobi zostanie dla Ciebie automatycznie otwarte konto oszczędnościowe o nazwie „Otwarte Konto Oszczędnościowe”. Jest darmowe. To właśnie na to konto wpłynie Twoja premia. Po jej otrzymaniu możesz sobie wszystko spokojnie przelać na swoje główne konto i wydać na co chcesz.

Krok #2 – Wykonaj te 4 proste aktywności

Po otwarciu konta w ING będziesz mieć czas do 31 stycznia 2021 na wykonanie 4 prostych aktywności, które zagwarantują Ci odebranie premii 160 zł.

Oto co trzeba zrobić:

 1. Wykonać min. 10 płatności kartą lub opcją BLIK (na dowolną kwotę)
 2. Zapłacić min. 3 razy opcją BLIK za zakupy w internecie (wliczają się w te 10 płatności z punktu pierwszego)
 3. Założyć min. 1 cel oszczędnościowy w bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej na otwartym koncie oszczędnościowym.
 4. Na dzień 31 stycznia 2020 zapewnić min. 100 zł na celach oszczędnościowych (jeśli masz kilka to kwoty sald się sumują).

Podsumowując: W opcji minimum po prostu wykonasz 7 płatności kartą na dowolną kwotę (nawet płacąc za 1 bułkę w piekarni), 3 razy zapłacisz BLIKiem na siepomaga.pl albo za zakupy internetowe (np. na Allegro lub za pizzę na Pyszne.pl) – na dowolną kwotę oraz otworzysz cel oszczędnościowy pt. „Wakacje” i zapewnisz na nim 100 zł.

Teoretycznie na wykonanie tych czynności masz czas do 31 stycznia 2021r., ale prawda jest taka, że jak się postarasz to właściwie możesz wykonać je w jeden dzień i później już tylko czekać na swoją premię 160 zł.

Prościna, prawda?

I tyle! Teraz czekaj na swoje 160 zł

Bank ING w regulaminie promocji gwarantuje, że po wykonaniu aktywności, które opisałem w tym artykule dostaniesz 160 zł do 18 lutego 2021 roku.

Bank wyśle Ci pieniądze na konto oszczędnościowe otwarte w ramach promocji i jeszcze tego samego dnia za darmo będziesz mógł je przelać na konto główne, a później wydać na co tylko zechcesz. Przyda się na jakąś imprezę lub weekendowy wyjazd.

Pamiętaj jednak, że na dzień wypłaty bonusu zarówno konto jak i karta muszą być aktywne.

Niczym nie ryzykujesz bo konto i karta są bezwarunkowo bezpłatne. Możesz tylko zyskać…

Ale nie musisz poprzestawać na tej jednej premii 160 zł. Promocje bankowe to też fajna metoda, aby co miesiąc dorobić sobie parę złotych. Potwierdzają to nasi czytelnicy w komentarzach:

Aby być na bieżąco z nadchodzącymi promocjami dołącz do naszej społeczności na Facebooku. Obserwuje nas tam prawie 5000 osób!

Moja opinia o tej promocji

Opisując promocje bankowe czytam wiele regulaminów. Oferty takie jak ta, gdzie za najprostsze czynności dostajesz niezłą gotówkę do ręki – zdarzają się niezwykle rzadko.

Tak właściwie to najłatwiejsza promocja bankowa, jaka jest obecnie dostępna. W dodatku konto jest bezwarunkowo darmowe.

Możesz wziąć teraz 160 zł ekstra na jakiś weekendowy wypad lub fajną imprezę – albo zamknąć tę stronę i nie mieć nic… Co wybierzesz?

Dokumenty dotyczące promocji