Sposobów na korzystanie z promocji jest wiele. Można być wyjadaczem promocji i brać udział we wszystkich dostępnych na rynku, w których spełnia się warunki uczestnictwa (oj, miałam taki okres w swoim życiu).

Można też wybierać konkretne, kierując się swoimi wytycznymi np. wysokością premii, trudnością lub długością spełnienia warunków, czy też rodzajem premii (gotówka, voucher, przedmiot).

Z promocji można też korzystać tylko wtedy, gdzie decydujesz się na przejście do innego banku i przy okazji chciałbyś zgarnąć jakiś bonus. Jednak celem wtedy jest pozostanie w tym banku na dłuższy czas.

I wyłącznie ta ostatnia opisana sytuacja nie niesie za sobą obowiązku zamykania kont po promocjach.

Jeśli otwierasz konto na dłużej, nie musisz sie martwić o to, jak je zamkniesz. Jeśli chcesz tylko wziąć premię, warto zamykać konto od razu po otrzymaniu bonusu. Po pierwsze, nie narażasz się na dodatkowe opłaty. Po drugie, biegnie czas karencji i będziesz mógł szybciej wziąć udział w kolejnych edycjach promocji.

Więc pomimo, że nikt z nas tego nie lubi, jest to nieodłączna i bardzo ważna część całego procesu promocji.

Zamknięcie konta w 5 minut? W tych 3 bankach to możliwe!

Można więc w pierwszej kolejności przy wyborze promocji, zwrócić uwagę na to, czy dany bank ma w swojej ofercie możliwość zamknięcia konta przez internet.

W dzisiejszym artykule przedstawię Ci 3 banki, w których bezproblemowo, szybko i przede wszystkim – internetowo, będziesz mógł zamknąć swoje konto osobiste. Pokażę Ci jak, krok po kroku, w każdym z tych banków złożyć wypowiedzenie umowy o konto, nie wstając ze swojego ulubionego fotela.

Kolejność opisywanych banków jest przypadkowa 🙂

Bank #1 – Citi Handlowy

W tym banku wypowiedzenie umowy jest możliwe po zalogowaniu się do bankowości internetowej. Nie zrobisz tego przez aplikację. Niemniej razem z logowaniem zajmie Ci to nie więcej niż 5 minut.

Pierwszym krokiem jest zalogowanie się do Twojego konta, a następnie wybranie w prawym, górnym rogu kafelka „Kontakt”:

Następnie kliknij „Napisz nową wiadomość” oraz w pierwszej części nazywającej się „Wybierz temat”:

  • zaznacz „dyspozycje”
  • w kategorii tematycznej „Rachunki osobiste/oszczędnościowe” oraz „Zamknięcie konta głównego w PLN”

W drugiej części nazwanej „Rachunki osobiste” wybierz rachunek, który chcesz zamknąć lub „Nie dotyczy konkretnego konta”, jeśli masz na myśli wszystkie dostępne konta.

Na samym końcu zobaczysz miejsce na wiadomość dla banku.

Nie musi ona mieć konkretnego kształtu, jednak po prostu warto w niej uwzględnić jak najwięcej danych, aby mieć pewność, że zakończymy naszą przygodę z bankiem i konsultant nie wróci do nas z dodatkowymi pytaniami.

W wiadomości internetowej z prośbą o wypowiedzenie konta czy karty postaraj się zamieścić następujące dane:

  • pełne dane osobowe posiadacza rachunku
  • opis produktu, który chcesz zamknąć
  • numer konta, na które bank ma przelać nadwyżkę środków
  • prośbę o wycofanie zgód marketingowych

I to tyle. Z mojego doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że bank odpisuje dość szybko. W moim przypadku na żadną odpowiedź nie czekałam dłużej, niż 2 dni.

Bank #2 – mBank

W mBanku, podobnie jak w Citi, nie ma możliwości wypowiedzenia umowy przez aplikację, a jedynie po zalogowaniu się do swojego profilu w bankowości internetowej. Gdy już się zalogujesz, wybierz w górnym menu „POMOC”, a następnie kafelek „Inna sprawa”:

Następnie będziesz musiał kliknąć kafelki w tej kolejności: „Kategorie”, „Rachunki”, „Wypowiedzenie umowy w całości oraz w części dotyczące rachunku osobistego i firmowego” i kliknąć „dalej”.

Ostatnim oknem, jakie Ci się pojawi będzie już wypowiedzenie umowy rachunku. Wypełnij pola i wyślij wniosek.

Swoją drogą, wiesz jak się pozytywnie zdziwiłam, kiedy wchodząc na mBank, żeby wykonać te zrzuty ekranu, zobaczyłam wpływ z tytułu pierwszej części premii? Generalnie zawsze wchodzę dopiero w ostatni dzień określony przez regulamin (w tym wypadku 31 sierpnia), a tu się okazało, że już 23 sierpnia bank przelał pieniądze. Zobacz:

Jeśli też chcesz dostawać takie przelewy, to warto śledzić nas na Facebooku albo przeglądać aktualne promocje na naszej stronie. mBank już nieraz pokazał, że warto obserwować zbliżające się okazje:

Ale wracając do tematu dzisiejszego artykułu, pozostał nam jeszcze jeden bank, w którym konto można zamknąć online, a ja przybliżę Ci, w jaki dokładnie sposób.

Bank #3 – Bank Millennium

Ostatnim bankiem jest bank Millennium, w którym wypowiedzenie złożysz po zalogowaniu się do bankowości internetowej. Tutaj też nie ma wyjątku – nie zrobisz tego przez aplikację.

Po zalogowaniu się się Twojego konta, najedź na swoje imię i nazwisko w prawym górnym rogu i wybierz „Wnioski i umowy”.

Bank Millennium nie utrudnia w żaden sposób złożenia wniosku, bo od razu po kliknięciu widzimy interesujący nas przycisk „Zamykanie konta”. Fakt, jest szary i niewyeksponowany, jak inne, ale nie jest też ukryty pod milionem innych opcji.

Po kliknięciu system przeprowadzi Cię do miejsca, w którym musisz wybrać produkty do zamknięcia.

Na koniec pozostaje Ci wybrać, czy chcesz przelać środki między kontami w Millennium czy przelać na numer konta innego banku. Potwierdzasz wniosek i.. gotowe!

Informacja o powodzie zamknięcia konta jest dla banku o tyle ważna, że pewnie będzie się starał Cię zatrzymać, więc możesz się spodziewać telefonu od konsultanta z działu utrzymania klienta.

Wypowiedzenie umowy online – czy dla każdego jest to tak ważne?

Z moich obserwacji i doświadczenia w promocjach bankowych wynika, że praktycznie dla wszystkich opcja wypowiedzenia umowy online jest ogromną zaletą, a dla części tych osób jest nawet głównym wyznacznikiem w wyborze promocji na rynku.

Niemniej nie jest to krytyczny wyznacznik. Czymś, co jest w stanie przekonać klienta do otwarcia konta w banku, który nie ma takiej opcji wypowiedzenia, jest bardzo atrakcyjny bonus. Wtedy, myśląc o wysokiej premii, mniej straszna wydaje się wyprawa do oddziału.

Mam nadzieję, że z takim przewodnikiem prowadzącym Cię krok po kroku przez zamknięcie konta będzie Ci jeszcze łatwiej. A być może ten artykuł przekona Cię, że zamykanie konta nie zawsze musi być mordęgą i są banki, które naprawdę to ułatwiają.

Chcesz więcej takich treści? 

Jeśli chcesz regularnie otrzymywać praktyczne i pożyteczne treści na swoją skrzynkę, zapraszam Cię do naszego newslettera: 

Jak się nie pogubić biorąc udział w kilku promocjach jednocześnie?

Pamiętanie o warunkach wielu promocji jednoczesnie, może przyprawiać o ból głowy. Łatwo pominąć jakiś szczegół i stracić okazję na premię od banku.

Aby rozwiązać ten problem, zaprojektowaliśmy specjalny plik Excel. Wpisujesz do niego parametry promocji i wszystko masz w jednym miejscu. To proste i niebywale skuteczne. Teraz możesz pobrać go za darmo, oszczędzając ok. 2 godziny swojej pracy.

Tutaj jest instrukcja, jak go pobrać >>