Przewalutowania tańsze niż Revolut? Dzięki karcie, za którą nic nie płacę? Nie sądziłem, że to możliwe, więc sprawdziłem to na własnej skórze podczas ostatniego pobytu w Bangkoku (więcej o tym eksperymencie piszę poniżej).

W dodatku teraz karta Twisto Free dostępna jest w promocji, w której dostajesz 30 zł na start! Od razu, za samo założenie. Nie musisz nic więcej robić.

Cała rejestracja sprowadza się do wypełnienia prostego formularza i zajmuje mniej niż 5 minut… 30 zł w 5 minut to tak jakbyś zarabiał 360zł na godzinę!

Wystarczy, że wypełnisz formularz na tej specjalnej stronie promocyjnej i w ciągu 24h otrzymasz 30 punktów o równowartości dowolnych zakupów na 30 zł.

Poniżej opisuję jak wykorzystać te 30 punktów i omawiam szczegóły tej super-łatwej i super-szybkiej promocji.

Czym jest firma Twisto i dlaczego ma przewalutowania tańsze niż Revolut?

Zanim przejdę do szczegółów promocji zacznijmy recenzję od przedstawienia firmy Twisto. Twisto to startup w branży finansowej tzw. fin-tech (tak samo jak Revolut, który od dawna jest popularny w Polsce i z którym Twisto rywalizuje).

Twisto powstało 4 lata temu w Czechach, a teraz z przytupem wchodzi do Polski oferując 30 zł każdemu nowemu użytkownikowi, który założy kartę Twisto Free (o samej karcie napiszę za chwilę). Dynamiczne wejście firmy Twisto do Polski jest możliwe między innymi dzięki ING Bank Śląski, który zainwestował w ich polski oddział.

Istotną wiadomością dla niektórych osób może być również informacja, że Twisto Polska podlega w całości pod polskie prawo, a w imieniu użytkowników występuje polski Rzecznik Finansowy.

Tak wygląda darmowa karta Twisto Free za której założenie dostaniesz 30 zł

Jak każda nowa na rynku firma, tak i Twisto chce zdobyć przewagę. W tym wypadku pomaga jej w tym umowa z Mastercard, która zakłada że wszystkie transakcje przy użyciu karty Twisto Free są przewalutowane na złotówki po kursie Mastercard – czyli w zasadzie niemal identycznym jak ten z Revoluta… z jednym wyjątkiem:

Revolut pobiera dodatkowe prowizje od płatności w ukraińskiej hrywnie, tajlandzkich batach oraz od przewalutowań w weekendy – Mastercard NIE!

Mój eksperyment z przewalutowaniami:

Nie do końca chciało mi się wierzyć, że karta Twisto może być tańsza niż Revolut, więc postanowiłem przekonać się na własnej skórze. Będąc ostatnio w Bangkoku zapłaciłem za kolację kartą Twisto 342 baty tajlandzkie, co Twisto przewalutowało na kwotę 43,36 zł. Screen poniżej:

Otworzyłem więc od razu aplikację Revolut i sprawdziłem ile musiałbym zapłacić złotówek, aby w tym samym czasie przewalutować je na 342 baty tajlandzkie. Revolut powiedział, że 43,94 zł:

To prawie 60gr oszczędności na jednej tylko płatności, których w ciągu dnia wykonujemy na wakacjach kilkanaście. I to na stosunkowo niewielkiej kwocie. A pomyśl tylko, jaka różnica wyszłaby podczas płacenia za hotel, albo bilet lotniczy, które często są najwyższym kosztem całego wyjazdu.

Powyższy eksperyment to dla mnie twarde potwierdzenie, że warto zabierać w podróż kartę Twisto. Chociażby jako kartę zapasową do używania w weekendy – a w przypadku wyjazdu na Ukrainę albo do Tajlandii, nawet jako kartę główną.

Czy karta Twisto Free jest rzeczywiście BEZPŁATNA?

Jak sama nazwa wskazuje karta Twisto Free jest darmowa. Założenie kosztuje 0 zł, opłata za korzystanie wynosi 0 zł, zmiana pinu kosztuje 0 zł, zastrzeżenie karty… też 0 zł. Krótko mówiąc – prawdziwie za darmo, bez żadnych haczyków.

Poniżej możesz zobaczyć screen z tabeli opłat i prowizji Twisto Free:

Moje 2-miesięczne korzystanie z karty Twisto również potwierdza to co zapisano w tabeli opłat i prowizji. Nie zapłaciłem do tej pory ani złotówki za Twisto Free.

Zanim jednak zaczniesz korzystać z Twisto Free musisz wiedzieć o jednej rzeczy – na karcie Twisto Free nie będziesz trzymać swoich własnych pieniędzy. Twisto udostępni Ci tam limit płatności, z którego możesz korzystać, a na początku kolejnego miesiąca wystawi wyciąg z podsumowaniem płatności. Będzie na nim numer konta, na który w ciągu 14 dni należy przelać wykorzystaną kwotę.

Jeśli czujesz, że karta Twisto i bonus 30 zł na start to coś dla Ciebie, to kliknij w link:

Załóż kartę Twisto i odbierz 30 zł >>
to mniej niż 5 minut roboty…


Uwaga! Nie wiadomo, jak długo Twisto będzie udostępniać tę promocję z bonusem 30 zł na start… Nie zwlekaj, aby nie przegapić tej okazji. Jeśli po kliknięciu powyższy link i podaniu e-maila oraz hasła widzisz informację o przyznaniu 30 punktów to znaczy, że zdążyłeś!


Jak widzisz, korzystanie z Twisto Free i przyznanego limitu jest w pełni darmowe. Dla formalności muszę jednak wspomnieć że opłaty mogą wystąpić, jeśli przekroczysz termin spłaty. Pojawia się wtedy opcja przeniesienia 90% spłaty o kolejny miesiąc, co kosztuje 4,5% kwoty. Jeśli po kolejnym miesiącu nadal nie zwrócisz wydanej kwoty to zgodnie z polskim prawem zostaną Ci doliczane karne odsetki w wysokości 14% rocznie.

No ale zakładam, że nikt z czytających nie przegapi maila z wyciągiem i nie będzie zwlekał ze zwróceniem wykorzystanej kwoty – a wtedy wszystko jest bezpłatne.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się co dokładnie zrobić i odebrać 30 zł w tej promocji

3 proste kroki, aby zgarnąć 30 zł od Twisto

Kiedy już wiesz, jak działa karta Twisto Free, czas na prostą instrukcję krok po kroku i odbiór Twoich 30 zł. Za chwilę zobaczysz, że to jest proste jak kaszka z mleczkiem 🙂

Krok 1 – Zarejestruj swoje konto Twisto korzystając z tego specjalnego linka

To ważne, abyś użył linka promocyjnego, bo tylko tak premia 30 zł będzie aktywna. Jeśli zarejestrujesz się np. bezpośrednio z aplikacji mobilnej to z bonusu nici.

Po prostu kliknij w link na naszej stronie i podaj e-mail oraz ustaw hasło:

Załóż kartę Twisto i odbierz 30 zł >>
to mniej niż 5 minut roboty…

Krok 2 – Wypełniając formularz podaj swoje dane osobowe i wybierz limit z jakiego chcesz korzystać (od 300 zł do 10 000zł)

W kolejnym kroku formularza rejestracyjnego zostaniesz poproszony o podanie swoich danych osobowych oraz wybranie limitu, z jakiego chciałbyś korzystać. Następnie pojawi się ankieta która pomoże Twisto przyznać Ci odpowiedni limit na karcie (nie trzeba przesyłać żadnych zaświadczeń potwierdzających dochody).

Aby wszystko poszło szybko i sprawnie, pamiętaj podać swoje prawdziwe dane – będą weryfikowane przelewem na 1zł, więc najlepiej żeby adres na Twoim koncie bankowym był taki sam jaki podasz w Twisto.

Uwaga! Podając numer dowodu osobistego wpisz SERIĘ i NUMER (pole formularza jest słabo opisane):

Krok 3 – Potwierdź numer telefonu kodem sms i dane osobowe przelewem na 1zł (zostanie do Ciebie zwrócony po weryfikacji)

Na kolejnym etapie Twisto wyśle do Ciebie sms z kodem potwierdzającym poprawność numeru telefonu. Później poprosi o wykonanie przelewu na kwotę 1 zł w celu weryfikacji danych osobowych.

Do przelewu dostępne są szybkie płatności Blue Media, więc zajmuje to dosłownie chwilę (ja wybrałem mTransfer bo mam główne konto w mBanku). Kwota 1 zł zostanie zwrócona do Ciebie na konto po zakończeniu weryfikacji.

Załóż kartę Twisto i odbierz 30 zł >>
to mniej niż 5 minut roboty…


Uwaga! Nie wiadomo, jak długo Twisto będzie udostępniać tę promocję z bonusem 30 zł na start… Nie zwlekaj, aby nie przegapić tej okazji. Jeśli po kliknięciu powyższy link i podaniu e-maila oraz hasła widzisz informację o przyznaniu 30 punktów to znaczy, że zdążyłeś!


I to tyle! Lada chwila dostaniesz 30 zł!

Nic więcej nie musisz robić. Teraz wszystkie działania są po stronie Twisto.

Kiedy zostanie Ci przyznana karta Twisto Free to w na Twoim koncie w panelu pojawi się 30 punktów, a pocztą w ciągu 1-2 tygodni otrzymasz fizyczną kartę do płacenia w sklepach.

Aby wykorzystać otrzymane punkty, zrób zakupy nową kartą Twisto Free na kwotę 30 zł. W kolejnym miesiącu użyjesz punktów, aby spłacić wykorzystany limit i te zakupy będą dla Ciebie darmowe.

Użycie punktów jest jednorazowe, wiec jeśli „nabijesz” na Twisto płatności za mniej niż 30zł to niewykorzystane punkty przepadają. Jeśli wydasz kartą więcej niż 30zł to punkty pokryją równowartość 30zł, a nadwyżkę spłacisz zwykłym przelewem lub blikiem (bardzo wygodna opcja).

Załóż kartę Twisto i odbierz 30 zł >>
to mniej niż 5 minut roboty…

Oczywiście, po wykorzystaniu darmowych 30 zł możesz swobodnie zrezygnować z Twisto. Nie ma żadnych zobowiązań. Jednak po co jeśli karta jest darmowa i daje super korzyści przy przewalutowaniach?

Przyda się, żeby zabrać ją w podróż albo używać podczas zakupów na AliExpress i nie narażać się na opłaty narzucane przez Twój bank.

Moja opinia:

Po przetestowaniu darmowej karty Twisto Free, jestem zachwycony jak sprawnie tutaj wszystko działa i jak szybko zdobywa się 30 zł (zazwyczaj są dostępne już kolejnego dnia!).

Błyskawiczna rejestracja bez potrzeby przesyłania żadnych dokumentów to coś czego kompletnie się nie spodziewałem, a co jest ogromnym plusem. Do tego cały panel Twisto jest intuicyjny i przejrzysty. Zdecydowanie polecam skorzystać:

Załóż kartę Twisto i odbierz 30 zł >>
to mniej niż 5 minut roboty…

Trzeba się spieszyć bo promocja może się skończyć w każdej chwili!

Dokumenty dotyczące promocji: