Mówi się, że:

„Tylko ten nie popełnia błędów, kto nic nie robi.”

I w sumie się z tym zgadzam. Błędy i pomyłki to rzecz ludzka. Jednak, jeśli chodzi o promocje bankowe, każda pomyłka w spełnianiu warunków, może skutkować utratą premii – a tego dla naszych czytelników nie chcemy.

Właśnie dlatego, dziś opowiem o 3 #najgorszych pomyłkach, które mogą Ci się przydarzyć. Twierdzę, że są „najgorsze”, ponieważ popełniając je wydaje Ci się, że robisz wszystko dobrze…. a jednak nie robisz!

Liczę, że mając ich świadomość i korzystając z naszych pomocnych infografik (o czym opowiem na końcu tekstu), będziesz mógł ich skutecznie uniknąć.

POMYŁKA #1 – wpłata gotówki w bankomacie to nie wpływ na konto

Spełniając w promocjach bankowych warunek dotyczący „wpływu zasilającego konto” możesz spotkać się przykładowo z następującymi wymaganiami:

  • przelew musi pochodzić z konta firmowego
  • przelew musi być wynagrodzeniem lub emeryturą/rentą
  • cała kwota musi być wpłacona jednorazowym przelewem
  • nie może pochodzić z innego konta w tym banku

Kombinacji może być wiele i trzeba być pod tym względem czujnym, natomiast #najgorszym błędem w tej kategorii jest wpłacenie pieniędzy we wpłatomacie lub w oddziale banku.

Nie spotkałem jeszcze promocji, w której bank jako wpływ na konto akceptowałby wpłatę gotówki, dlatego widząc warunek dotyczący „wpływu na konto” możesz od razu założyć że chodzi o zasilenie konta przelewem.

Jeśli jakimś cudem, kiedyś będzie inaczej – możesz być pewny, że wyraźnie zaznaczymy to w artykule.

POMYŁKA #2 – przelew BLIK na numer telefonu to nie przelew

Druga popularna pomyłka dotyczy wykonania przelewu z konta. I choć na pierwszy rzut oka trudno sobie wyobrazić błąd w tej dziedzinie – w końcu przelew to przelew – to jednak sporo zamieszania wprowadza opcja BLIK.

Jak się okazuje, wiele osób już przyzwyczaiło się do korzystania z BLIKa. Na co dzień robią do swoich znajomych „Przelewy BLIK na numer telefonu” i jest to w ich postrzeganiu po prostu przelew jak każdy inny.

Niestety nie dla banku…

Przelewy BLIK, przelewy natychmiastowe i przelewy międzynarodowe najczęściej nie liczą się do spełniania warunków promocji pt. „wykonaj przelew” i są #najgorszą pomyłką na jaką można się tutaj natknąć.

Dla banku przelew to po prostu zwykły przelew wykonany w aplikacji mobilnej lub w bankowości internetowej – taki w którym podaje się odbiorce i jego numer konta.

POMYŁKA #3 – płatność BLIK za zakupy to nie płatność kartą

Kolejną kwestią są warunki dotyczące płatności kartą. Tutaj należy uważać na to, czy płatność może być wykonana w internecie, czy musi być w sklepie stacjonarnym. Czy może (albo nawet musi!) być zbliżeniowo telefonem poprzez aplikację Google Pay / Apple Pay, czy może jednak koniecznie fizycznie kartą.

Nawet nie wspominając już o tym, że banki zazwyczaj nie akceptują płatności zwróconych (chyba, że zwrot uzyskasz w gotówce, a nie na kartę) oraz że wykluczają płatności za zakłady bukmacherskie czy zasilenia portfeli internetowych np. Revolut.

W temacie spełniania warunków dotyczących płatności kartą też trzeba być bardzo czujnym. Jednak #najgorszą pomyłką jest znów zamieszanie związane z BLIKiem. Kiedy bank w swoim regulaminie mówi, aby wykonać płatność kartą to musi to być płatność kartą, a nie płatność BLIK – co się niestety wielu osobom myli.

Na szczęście banki podążają za upodobaniami użytkowników i coraz częściej przy warunku płatności kartą pojawia się dopisek „kartą lub BLIK”, co może dla wielu osób być wybawieniem.

Należy jednak pamiętać, aby była to płatność BLIK za zakupy, a nie przelew BLIK do innej osoby – bo ten zazwyczaj jest wykluczony ze spełniania warunku promocji.

Jeśli chcesz zarabiać na promocjach bankowych, potrzebujesz wsparcia narzędzia, które pomoże Ci ogarnąć wszystkie warunki. Przygotowaliśmy dla Ciebie specjalnie narzędzie, które wyslemy Ci za darmo:

Jak się nie pogubić biorąc udział w kilku promocjach jednocześnie?

Pamiętanie o warunkach wielu promocji jednoczesnie, może przyprawiać o ból głowy. Łatwo pominąć jakiś szczegół i stracić okazję na premię od banku.

Aby rozwiązać ten problem, zaprojektowaliśmy specjalny plik Excel. Wpisujesz do niego parametry promocji i wszystko masz w jednym miejscu. To proste i niebywale skuteczne. Teraz możesz pobrać go za darmo, oszczędzając ok. 2 godziny swojej pracy.

Tutaj jest instrukcja, jak go pobrać >>

Lekarstwo na wszystkie pomyłki

Nie da się ukryć, że u podstaw wszystkich tych #najgorszych pomyłek leży niedoczytanie szczegółów, jakaś nieuważność przy detalach. I oczywiście mógłbym teraz wykrzyczeć wielkimi literami „CZYTAJ DOKŁADNIE!” i umywać ręce stwierdzając, że jest to lekarstwo na wszystkie błędy.

Jednak nasze podejście w Banklovers.pl jest inne – naszą misją jest ułatwianie promocji bankowych i upraszczanie wszystkiego co się da. Chcemy, aby promocje bankowe były dla Ciebie łatwe, a zdobywanie bonusów od banków tylko i wyłącznie przyjemne.

Dlatego chętnie wychodzimy na przeciw potrzebom naszych czytelników i przygotowujemy dodatkowe podpowiedzi i narzędzia ułatwiające korzystanie z promocji bankowych.

Dziś z kolei chcę przedstawić Wam kolejne narzędzie: INFOGRAFIKI O WARUNKACH PROMOCJI.

Wyglądają one w ten sposób:

Jaki rodzaj wpływu na konto spełnia warunki promocji?

z własnego konta w innym banku
przelew od przyjaciół lub rodziny
może być sumą mniejszych wpływów
musi być cała kwota jednym przelewem
wpłata we wpłatomacie
wpłata gotówki w oddziale

Jaki przelew spełnia warunki promocji?

tradycyjny przy użyciu aplikacji mobilnej
tradycyjny w bankowości internetowej
przelew natychmiastowy
przelew BLIK na numer telefonu

Jakie płatności kartą spełniają warunki promocji?

w sklepie (na pin lub zbliżeniowo)
w internecie (podając numer karty i kod cvv)
płatność BLIK za zakupy
poprzez Google Pay lub Apple Pay
transakcje zwrócone
szczególne np. zakłady bukmacherskie
wypłata w bankomacie

Ich zamysł jest banalnie prosty – przekazać w wizualnie atrakcyjny i możliwie krótki sposób, wszystko to co w regulaminie promocji nierzadko zapisane jest w definicjach ciągnących się przez kilka akapitów.

Jestem przekonany, że taka chwytliwa forma checkboxów będzie zapadała lepiej w pamięć niż zbity tekst. Możesz ich wypatrywać w naszych analizach promocji bankowych i liczę, że dzięki nim #najgorsze przeoczania, o których pisałem powyżej nie będą Ciebie dotyczyły.

Może jest coś jeszcze?

A może do powyższej listy #najgorszych błędów chciałbyś dodać coś z własnego doświadczenia? Może sam miałeś sytuację, w której byłeś przekonany, że robisz wszystko dobrze, a jednak warunki promocji nie zostały spełnione?

Śmiało podziel się tym w komentarzu poniżej – na pewno będzie to cenna wiedza dla innych czytelników i pomoże im tego nie powtórzyć.