W aktualnej – kultowej już promocji od Santandera możesz odebrać okrągłe 500zł. Co trzeba zrobić, żeby dostać pełne 500 zł? Wystarczy, że założysz sobie u nich zwykłe konto osobiste i wykonasz na nim kilka czynności opisanych w tym artykule.

Ale te warunki gwarantowane są tylko do 30 września 2023r. (włącznie). Później promocja wygasa.

Na początek, zapewniam, że w promocji nie ma żadnych ukrytych haczyków, ani długoterminowych zobowiązań! A jeśli mi nie wierzysz, to na końcu artykułu załączam regulamin promocji i wszystkie dokumenty – Możesz to sam wszystko zweryfikować!

Czy to naprawdę działa?

ROZWIŃ

Czytelnicy, którzy skorzystali z poprzednich edycji tej promocji, już otrzymali swoje premie:

Robert z naszego zespołu też brał udział w promocji Santandera i otrzymał obiecaną premię. Mamy więc osobistą pewność, że w tej promocji jest wszystko uczciwe:

Dlaczego Santander rozdaje pieniądze?

ROZWIŃ

Dlaczego Santander rozdaje pieniądze?

Co prawda, moje doświadczenie pokazuje, że promocje bankowe są idealnym zaprzeczeniem stwierdzenia „w życiu nie ma nic za darmo”, jednak łatwo się domyślić, że bank ma swój interes w takim zachęcaniu praktycznie darmowymi nagrodami na start.

I wcale nie chodzi o „mały druczek” i „ukryte haczyki” bo takich tutaj nie ma – ani w regulaminie promocji, ani w tabeli opłat i prowizji.

Myślę, że bankom takie promocje (bo nie tylko Santander je organizuje) opłacają się przynajmniej z kilku powodów:

 1. Nagrody najczęściej (w tym wypadku też) są tylko dla nowych klientów. Banki chcą przyciągnąć nowe osoby, które zostaną z nimi na dłużej.
   
 2. Zapewne liczą, że skorzystasz później z innych – płatnych już produktów. Nikt nie zmusza, ale statystyka mówi, że część osób rzeczywiście skorzysta np. z kredytu hipotecznego w banku, który już zna z promocji.
   
 3. Przypuszczam, że w niektórych wypadkach będą dzwonić z propozycją dodatkowych produktów, na które skusi się kolejna część uczestników. Choć moja praktyka w promocjach pokazuje, że wcale nie jest to często stosowane przez banki.
   
 4. I moim zdaniem najważniejsze: Reklamowanie się w radiu i telewizji potrafi kosztować nawet setki tysięcy złotych dziennie. Organizując takie promocje, banki nie muszą się reklamować, bo ludzie sami sobie je polecają. Mają w ten sposób napływ klientów nie wydając ani złotówki na reklamę. Część tak zaoszczędzonych pieniędzy oddają klientom w postaci nagród i wszyscy są zadowoleni. No może oprócz radia i telewizji 🙂

Jestem zdania, że to wystarczające argumenty, aby przyznać, że w długim terminie bankom opłaca się organizować takie promocje bankowe i dawać coś za darmo na start. I wcale nie muszą zapisywać nic „drobnym druczkiem”.

Banki chcą zdobyć lojalnych klientów i wiedzą, że ukrywając jakieś opłaty (czego z resztą zakazuje prawo bankowe) tylko zrażą do siebie ludzi. Poza tym, w dzisiejszych czasach, chyba już nikt się na takie „drobne druczki” nie nabiera.

Kto może skorzystać z tej okazji i odebrać 500zł?

Możesz wziąć udział w promocji jeśli po 1 września 2022 roku nie posiadałeś ani współposiadałeś konta osobistego w Santanderze oraz nie brałeś udziału we wcześniejszych promocjach konta osobistego w banku Santander.

Pamiętaj, że promocja jest ograniczona czasowo. Trwa do 30 września 2023r. do godziny 23:59, a o udziale decyduje data wysłania wniosku o konto na tej specjalnej stronie promocyjnej.

Co my z tego mamy?

Dla pełnej przejrzystości, chcę byś wiedział, że linki zamieszczone w tym artykule to linki polecające (tzw. afiliacyjne). Oznacza to, że kiedy skorzystasz z promocji, dostaniemy za to od banku drobne wynagrodzenie.

Możesz w ten sposób docenić pracę, jaką wkładamy w wyszukiwanie promocji i prześwietlanie regulaminów. Ciebie to nic nie kosztuje bo warunki promocji masz takie same jak bez linka polecającego, a nam pomaga zarabiać na utrzymanie strony.

KROK #1 – Załóż konto z kartą i wyraź odpowiednie zgody

Pierwsze kroki, jakie powinieneś wykonać na drodze do zdobycia wspomnianego bonusu są takie:

 • Zakładając konto koniecznie wyraź zgody na kontakt banku drogą elektroniczną i kontakt telefoniczny w celach marketingowych oraz zaznacz, że chcesz otrzymywać wyciągi i korespondencję od banku w postaci elektronicznej (EKK).

Konto możesz otworzyć klasycznie poprzez podpisanie dokumentów przy kurierze albo metodą „na selfie”, w której bank potwierdzi Twoją tożsamość na podstawie zdjęć dokumentu i twarzy (wtedy konto będzie otwarte szybciej).

W ostatnim czasie więcej osób niż zwykle, zgłasza problemy z zakładaniem konta przez selfie. Jeśli i Ty napotkasz na jakiś problem to rekomenduję założenie konta z opcją kuriera. To od zawsze był najbardziej niezawodny proces.

Wniosek o konto musisz wysłać do końca września, a umowę możesz podpisać do 10 października 2023r.

Krok #2 – Odbierz 400 zł za powtarzanie na koncie tych 3 prostych aktywności

Po otwarciu konta, potrzebne są jeszcze aktywności na nim…

Wystarczy, że w październiku:

 • Wykonasz płatności kartą lub BLIKiem na kwotę min. 300zł (jeśli masz 26 lat lub więcej) albo min. 1 dowolną płatność (jeśli nie masz ukończonych 26 lat) – nie liczą się przelewy BLIK.

A następnie w listopadzie, grudniu, styczniu i lutym (każdym z tych miesięcy) wykonasz te aktywności:

 • Wykonasz płatności kartą lub BLIKiem na kwotę min. 300zł (jeśli masz 26 lat lub więcej) albo min. 1 płatność (jeśli nie masz ukończonych 26 lat) – nie liczą się przelewy BLIK.
 • Przelej na nowe konto w Santanderze wpływ w wysokości 1000zł (jeśli masz 26 lat lub więcej) albo 300zł (jeśli nie masz ukończonych 26 lat) – przelew może pochodzić z Twojego konta w innym banku lub od rodziny/znajomego. Może być sumą mniejszych przelewów.

Nagrodę w postaci 100zł za aktywność w październiku otrzymasz do końca listopada, kolejne 100zł za aktywności w listopadzie i grudniu otrzymasz do końca stycznia, oraz za aktywności w styczniu i lutym, premia 100zł wpadnie do końca marca 2024r.

Dodatkowo, jeśli nie ominiesz żadnego z wymienionych powyżej miesięcy, to do końca marca 2024 r. dostaniesz dodatkowe 100zł za bycie sumiennym.

Krok #3 – Odbierz voucher o wartości 100 zł za wpisanie kodu polecającego

Jeśli połączysz promocję Santandera z programem poleceń (co bardzo polecam zrobić), to oprócz podstawowych 400zł, zgarniesz jeszcze dodatkowe 100zł za podanie kodu polecającego.

Wystarczy, że maksymalnie do 30 dni od otwarcia konta zalogujesz się do bankowości internetowej i dołączysz do „programu poleceń”.

Tam podaj poprawny kod polecającego. Będzie mi bardzo miło jeśli wpiszesz nasz kod polecający:

43B6ZW

Następnie do końca kolejnego miesiąca po otwarciu konta wykonaj płatności kartą na łączną kwotę min. 300 zł (nie są zaliczane płatności BLIK).

Bonus w postaci vouchera na 100zł (do Biedronki lub innego sklepu – do wyboru) otrzymasz w bankowości internetowej (w zakładce program poleceń) w czasie 5 dni roboczych od dnia spełnienia powyższych warunków. Nagrodę należy odebrać w czasie 30 dni od jej udostępnienia, później przepadnie.

Jak nie płacić za konto i za kartę?

Aby ominąć wszystkie opłaty w Banku Santander, należy w każdym miesiącu wykonać transakcje kartą lub BLIKiem na min. 300zł miesięcznie.

W przypadku niespełnienia tego warunku opłata za konto wynosi 6 zł, a za kartę 9 zł. Trzeba przyznać, że 15zł miesięcznie to spora kwota ale warunki bezpłatności konta i karty pokrywają się z tymi wymaganymi w promocji, więc upieczesz dwie pieczenie przy jednym ogniu i przejdziesz przez całą promocję bez opłat.

Natomiast, jeśli masz mniej niż 26 lat, to konto masz bezwarunkowo bezpłatne, a warunkiem bezpłatności karty jest wykonanie min. 1 płatności kartą lub BLIKiem (inaczej 9zł za kartę).

Dodatkowe podpowiedzi:

Jeśli masz jeszcze jakieś ostatnie wątpliwości przed skorzystaniem z promocji, przejrzyj poniższą listę najczęściej zadawanych pytań lub napisz do nas na pytania@banklovers.pl – z radością pomożemy.

1. Czy bank nie zaleje mnie telefonami reklamowymi?

ROZWIŃ

Przyznaję, że to jedna z najczęstszych obiekcji naszych czytelników. Każdy chyba ma jakieś swoje złe doświadczenia z nachalnymi sprzedawcami z callcenter. Jednak te czasy już minęły. Banki nie zaleją Cię masą telefonów. Częściej to będzie jakiś sms lub powiadomienie z aplikacji, które łatwo zignorować. Mam konta w 6 bankach i jakiś konsultant dzwoni do mnie może max. 1 lub 2 razy w miesiącu.

2. Czy jest tutaj jakiś haczyk?

ROZWIŃ

Doskonale rozumiem tę obiekcję. Czasem promocje bankowe sprawiają wrażenie, że to zbyt piękne, aby było prawdziwe. Jednak z pełną odpowiedzialnością odpowiadam – nie ma żadnego haczyka, bo nie może go być. Zabrania tego prawo bankowe, a wszystkie warunki promocji muszą być (i zawsze są) dokładnie sprecyzowane w regulaminie promoacji.

3. Co zrobić, aby nie zapomnieć o warunkach promocji?

ROZWIŃ

Dobrą metodą jest zapisanie warunków promocji od razu na jakąś kartkę, którą będziesz mieć pod ręką. Jeszcze lepszą metodą jest pobranie (i/lub wydrukowanie) naszej ściągi zawierającej listę wszystkich kroków – gotowej do odhaczania. Znajdziesz ją pod koniec każdego naszego opisu promocji.

4. Czy można zamknąć konto po odebraniu premii?

ROZWIŃ

Tak, nie ma tutaj żadnych długoterminowych zobowiązań, ani opłat za zamknięcie konta. Bank liczy, że w czasie promocji, konto spodoba Ci się tak bardzo, że będziesz chciał zostać z nim na dłużej, ale nikt nie może Cię do tego zmusić.

5. Co jeśli zapomnę spełnić, któregoś warunku promocji?

ROZWIŃ

Jeśli już zdarzy Ci się jakiś błąd to zweryfikuj w regulaminie czy dyskwalifikuje Cię to z kolejnych etapów promocji. Bardzo często taki błąd powoduje utratę tylko części premii, a resztę możesz nadal zdobyć wykonując uważnie kolejne kroki.

Dokumenty dotyczące promocji: