Dziś, na życzenie naszej społeczności, prześwietlam ofertę lokat od Inbanku.

Na wstępie chcę Wam serdecznie podziękować za podpowiedź, aby zainteresować się tym produktem. Cieszę się, że będąc w kontakcie ze społecznością mogę wraz z całą redakcją Banklovers tworzyć treści jeszcze bardziej dopasowane do Waszych potrzeb.

Dla osób, które są nowe u nas, przedstawię się w dosłownie trzech zdaniach:

Robert Wiliński – przeczytał ponad 200 książek, a i tak „wie, ze nic nie wie”. Każdy dzień zaczyna od spisania listy rzeczy do zrobienia i pilnuje, aby wszystko w Banklovers było wykonane na czas. Od 6 lat zajmuje się promocjami bankowymi i jest w nich zakochany po uszy.

Szczerze mówiąc miałem wiele wątpliwości, czy w czasach niskich stóp procentowych ktokolwiek jeszcze zagląda na opisy lokat bankowych, ale po usłyszeniu od Was głośnego „Tak!”, wziąłem się za zbieranie informacji do tego tekstu.

Szczegóły obecnych lokat w Inbank

Obecnie Inbank oferuje lokaty terminowe w siedmiu wariantach od 3 miesięcy do nawet 5 lat trwania:

  • Lokata na 3 miesiące – 1,00%
  • Lokata na 6 miesięcy – 1,30%
  • Lokata na 12 miesięcy – 1,50%
  • Lokata na 2 lata – 1,15%
  • Lokata na 3 lata – 1,20%
  • Lokata na 4 lata – 1,30%
  • Lokata na 5 lat – 1,50%

Minimalna kwota każdej lokaty to 5 000zł, a jej maksymalny pułap to 50 000zł. Odsetki wypłacane są na koniec trwania lokaty i przepadają, jeśli zerwiemy lokatę przed czasem.

Dodatkowo warto wiedzieć, że możemy otworzyć więcej niż 1 lokatę, jednak ich łączna suma nie może przekroczyć 400 000zł.

Moim zdaniem najbardziej opłacalna jest ta lokata na 12 miesięcy (nieprzypadkowo zamieściłem ją w nagłówku). Choć oferuje takie samo oprocentowanie co lokata na 5 lat to sam jednak nie chciałbym zamrażać swoich oszczędności na tak długi okres.

Jest duża szansa, że przez kolejne 5 lat w końcu zmieni się tendencja na rynku i wzrosną stopy procentowe, a wraz z nimi oprocentowanie lokat. Wtedy może okazać się, że te 1,50% będzie mniej niż zadowalające i musiałbym zerwać lokatę przed czasem tracąc odsetki.

Instrukcja, jak założyć lokatę w Inbanku

Jako, że Inbank nie wymaga zakładania konta osobistego, ani żadnych dodatkowych produktów to założenie lokaty jest banalnie proste. Wszystko wykonamy przez internet w trzech prostych krokach:

  1. Pierwszym krokiem jest przejście na tę stronę Inbanku, a następnie wybranie parametrów lokaty i kliknięcie przycisku „Załóż Lokatę”
  2. Następnie wypełniamy krótki formularz internetowy, który utworzy nasz indywidualny profil internetowy w Inbanku.
  3. Umowę o lokatę podpiszesz potwierdzeniem SMSowym, a wybraną kwotę możesz przelać poprzez procesor płatności BlueMedia albo wybierając opcję „Samodzielny Przelew”. Ważne, aby dane na przelewie zgadzały się z tymi podanymi w Inbank, dlatego rób przelew tylko i wyłącznie z własnego konta.

I tyle! To naprawdę takie proste 🙂 Następnego dnia roboczego po wykonaniu przelewu lokata zostanie otwarta.

Czy pieniądze w Inbank są bezpieczne?

Wszystkie osoby, które nie miały jeszcze styczności z tym bankiem chcę uspokoić, że pieniądze na takiej lokacie będą tak samo bezpieczne, jak w każdym innym polskim banku.

Inbank to nie jest żaden parabank, ani szemrana firma, która zniknie z depozytami klientów. Inbank to pełnoprawny bank estoński, działający w Polsce na podstawie przepisów europejskich. Podlega pod tamtejszy odpowiednik naszego KNF oraz zapewnia bezpieczeństwo środków poprzez estoński fundusz gwarancyjny Tagatisfond (odpowiednik BFG).

W razie jakichś kłopotów banku możesz liczyć na zwrot wpłaconych środków, wraz z odsetkami do wysokości 100 000 euro.

Moja opinia

W zasadzie to myślę, że niewiele trzeba tutaj dodawać…

Lokaty Inbanku są obecnie najwyżej oprocentowanymi produktami, jakie są dostępne na rynku, dla osób które posiadają więcej niż 10 000zł oszczędności.

Atrakcyjności wszystkiemu dodaje brak dodatkowych wymogów i obowiązku otwierania innych produktów przy okazji otwierania lokaty.

Jeśli Twoje oszczędności miałyby leżeć przez najbliższy rok na nieoprocentowanym rachunku, to zdecydowanie warto teraz przenieść je do Inbanku.