Już jest! Powróciła prawdopodobnie najpopularniejsza promocja Citibanku, w której dostajesz na start telefon LG K30 Dual Sim. To dwa razy wyższy bonus niż w pozostałych promocjach tego banku. Każdy, kto posiada zdolność kredytową może łatwo zgarnąć smartfon za korzystanie z karty kredytowej Simplicity.

W najprostszym wariancie – bez spełniania warunków bezpłatności karty – koszt udziału w promocji to 60 zł, ale możesz też włożyć więcej wysiłku, spełniać warunek bezpłatności karty Simplicity i przejść przez całą promocję nie wydając ani złotówki. Wszystko dokładnie wyjaśniam w dzisiejszym artykule.

Co to w ogóle za telefon ten LG K30 Dual Sim…?

Na początku myślę, że warto zaznaczyć jedną ważną rzecz… Choć Citi Handlowy w regulaminie promocji szumnie ogłasza, że każdy kto spełni warunki promocji otrzyma telefon o wartości 599 zł (nie ma tutaj żadnych losowań) to trzeba uczciwie przyznać, że jednak prawdziwa wartość LG K30 Dual Sim to 400 zł (właśnie sprawdziłem na allegro).

Poza tą jedną, trochę przesadzoną przechwałką, w ofercie nie ma żadnych haczyków ani nieścisłości. Oferta jest uczciwa i warta skorzystania, a w dalszej części artykułu przygotowałem dla Ciebie instrukcję krok po kroku, jak przejść przez nią bezpiecznie.

No ale wróćmy jeszcze na chwilę do tematu samej nagrody. Poniżej znajdziesz zestawienie najważniejszych parametrów tego telefonu:

A dla wszystkich, którzy nie potrafią się połapać w tych wszystkich oznaczeniach i parametrach powiem tylko, że to dość solidny telefon do używania na co dzień albo podarowania dziecku (opcjonalnie sprzedania na allegro).

Co naturalne, nie może się równać z najnowszymi Samsungami ale można powiedzieć że parametry ma podobne co popularny iPhone 6s. Z tą różnicą że LG K30 ma większy ekran, prawie dwa razy większą baterię i możliwość rozbudowy poprzez dodanie karty pamięci.

Jaki przelew spełnia warunki promocji?

tradycyjny przy użyciu aplikacji mobilnej
tradycyjny w bankowości internetowej
przelew natychmiastowy
przelew BLIK na numer telefonu

Jaki rodzaj wpływu na konto spełnia warunki promocji?

z własnego konta w innym banku
przelew od przyjaciół lub rodziny
może być sumą mniejszych wpływów
musi być cała kwota jednym przelewem
wpłata we wpłatomacie
wpłata gotówki w oddziale

Jakie płatności kartą spełniają warunki promocji?

w sklepie (na pin lub zbliżeniowo)
w internecie (podając numer karty i kod cvv)
płatność BLIK za zakupy
poprzez Google Pay lub Apple Pay
transakcje zwrócone
szczególne np. zakłady bukmacherskie
wypłata w bankomacie

No i żeby mieć nowego iPhona 6s musisz wydać około 1000 zł, a tego LG K30 Dual Sim możesz mieć za darmo po uważnym spełnieniu warunków promocji, o których piszę poniżej.

Telefon jest oczywiście objęty gwarancją na 24 miesiące realizowaną przez LG Electronics Polska na podstawie numeru IMEI urządzenia. Z serwisem kontaktować się można poprzez infolinię pod numerem telefonu 801 54 54 54.

Dlaczego Citibank rozdaje pieniądze?

Co prawda, moje doświadczenie pokazuje, że promocje bankowe są idealnym zaprzeczeniem stwierdzenia „w życiu nie ma nic za darmo”, jednak łatwo się domyślić, że bank ma swój interes w takim zachęcaniu praktycznie darmowymi nagrodami na start.

I wcale nie chodzi o „mały druczek” i „ukryte haczyki” bo takich tutaj nie ma – ani w regulaminie promocji, ani w tabeli opłat i prowizji.

Myślę, że bankom takie promocje (bo nie tylko Citibank je organizuje) opłacają się przynajmniej z kilku powodów:

 1. Nagrody najczęściej (w tym wypadku też) są tylko dla nowych klientów. Banki chcą przyciągnąć nowe osoby, które zostaną z nimi na dłużej.
   
 2. Zapewne liczą, że skorzystasz później z innych – płatnych już produktów. Nikt nie zmusza, ale statystyka mówi, że część osób rzeczywiście skorzysta np. z kredytu hipotecznego w banku, który już zna z promocji.
   
 3. Przypuszczam, że w niektórych wypadkach będą dzwonić z propozycją dodatkowych produktów, na które skusi się kolejna część uczestników. Choć moja praktyka w promocjach pokazuje, że wcale nie jest to często stosowane przez banki.
   
 4. I moim zdaniem najważniejsze: Reklamowanie się w radiu i telewizji potrafi kosztować nawet setki tysięcy złotych dziennie. Organizując takie promocje, banki nie muszą się reklamować, bo ludzie sami sobie je polecają. Mają w ten sposób napływ klientów nie wydając ani złotówki na reklamę. Część tak zaoszczędzonych pieniędzy oddają klientom w postaci nagród i wszyscy są zadowoleni. No może oprócz radia i telewizji 🙂

Jestem zdania, że to wystarczające argumenty, aby przyznać, że w długim terminie bankom opłaca się organizować takie promocje bankowe i dawać coś za darmo na start. I wcale nie muszą zapisywać nic „drobnym druczkiem”.

Banki chcą zdobyć lojalnych klientów i wiedzą, że ukrywając jakieś opłaty (czego z resztą zakazuje prawo bankowe) tylko zrażą do siebie ludzi. Poza tym, w dzisiejszych czasach, chyba już nikt się na takie „drobne druczki” nie nabiera.

Kto może skorzystać?

Promocja jest bardzo atrakcyjna, więc oczywiście Citibank (z resztą jak każdy bank w tego typu promocjach) przygotował ścisłe kryteria, kto może wziąć udział w promocji.

Po pierwsze promocja skierowana jest do nowych klientów Citi Handlowy. Na podstawie regulaminu i definicji „nowego klienta”, wiadomo, że skorzystać z tej okazji mogą wszystkie osoby pełnoletnie, które po 1 lipca 2018 nie posiadały w Citi Handlowy żadnej karty kredytowej.

Bycie dopisanym do karty żony czy męża, nie skreśla z promocji, tak samo jak posiadanie w Citi lokaty albo innego produktu.

Po drugie, oprócz powyższego, trzeba jeszcze posiadać oczywiście zdolność kredytową (czyli być osobą pracującą lub na emeryturze/rencie).

Jako, że jest to karta kredytowa – czyli najpierw wydajesz pieniądze z limitu przyznanego przez bank, a dopiero po otrzymaniu wyciągu przelewasz do banku wykorzystaną kwotę – to bank musi sprawdzić, czy masz dochody, które pozwolą Ci zwrócić w pełni tą wykorzystaną kwotę.

Wykluczone są wszystkie osoby, które mają negatywną historię kredytową w BIK, jak również osoby z komornikiem i utrzymujące się z zasiłków.

Minimalne wymagania Citi Handlowy to:

 • osoba ubiegająca się o kartę musi mieć zarobki minimum 1200 zł netto (lub jeśli ma na utrzymaniu rodzinę to odpowiednio więcej) i staż w obecnej firmie minimum 3 miesiące

albo

 • jeśli prowadzi działalność gospodarczą to musi mieć ona minimum 2 lata stażu i dochód działalności musi wynosić przynajmniej 2500 zł (lub odpowiednio więcej jeśli ma się na utrzymaniu rodzinę)

To ważne, aby tych kryteriów przestrzegać bo według regulaminu promocji, bank będzie weryfikował Twoje dochody – zazwyczaj wystarczy przesłać wyciąg z konta z 3 ostatnich miesięcy.

Poniżej tabela z regulaminu, dotycząca tych warunków:

Jeśli spełniasz wymienione powyżej kryteria to do 23.11.2020 r. możesz skorzystać z tej promocji wypełniając formularz na tej specjalnej stronie:

Możesz kliknąć w powyższy link już teraz, ale za chwilę koniecznie wróć do dalszego czytania, ponieważ samo założenie karty kredytowej Simplicity nie wystarczy, aby odebrać nagrodę.

Poniżej przygotowałem szczegółową instrukcję:

[ KROK 1 ] – Wypełnij wniosek na stronie Citi Handlowy

Pierwszym krokiem do zdobycia smartfona LG K30 jest oczywiście wnioskowanie o kartę kredytową Simplicity. Należy zrobić to na specjalnej stronie promocyjnej kliknij tutaj. Tam należy kliknąć pomarańczowy przycisk „złóż wniosek online” i wypełnić formularz.

Formularz jest stosunkowo długi i należy podać sporo informacji, natomiast najważniejszy jest pierwszy etap. Już samo podanie danych kontaktowych oznacza zgłoszenie się do promocji.

Jeśli nie masz czasu na wypełnianie długiego formularza to po prostu wyślij swoje dane kontaktowe i oczekuj na telefon konsultanta Citibanku. Jednocześnie pamiętaj, że im więcej danych podasz w formularzu, tym krótsza będzie rozmowa telefoniczna.

Jak już wspomniałem, zgłaszając się do tej promocji, wnioskujesz o kartę kredytową Simplicity, dlatego warto tutaj wspomnieć również o jej szczegółach:

0 zł – wydanie karty kredytowej
0 zł – opłata miesięczna jeśli wykonasz płatności na łączną kwotę min. 1000zł (inaczej 12zł)
0 zł – dostarczenie karty Pocztą Polską
9,59% RRSO, jeśli nie spłacisz karty w okresie bezodsetkowym (masz na to 26 dni od wystawienia wyciągu)

Oznacza to, że jeśli każdorazowo po otrzymaniu wyciągu, przelejesz na podane konto wykorzystaną kwotę i będziesz co miesiąc robić płatności za minimum 1000zł to karta Simplicity będzie dla Ciebie całkowicie bezpłatna i przez całą promocję przejdziesz bez żadnych opłat.

Możesz też zignorować ten wymóg i przez 5 miesięcy (tyle maksymalnie trwa odebranie nagrody) ponosić ten koszt 12 zł miesięcznie, co razem da koszt 60 zł w czasie całej promocji.

Musisz jednocześnie uważać na kilka innych podchwytliwych opłat (na szczęście każdą można ominąć). Przygotowałem dla Ciebie 5 dobrych praktyk posługiwania się kartą Simplicity, które sprawią że przejdziesz przez całą promocję bez jakichkolwiek kosztów:

 1. nie daj się namówić na skorzystanie z dodatkowej naklejki zbliżeniowej – kosztuje ona 5 zł miesięcznie.
 2. domyślnie karta wysyłana jest Pocztą Polską, jednak na życzenie klienta może zostać przesłana kurierem – koszt 30 zł.
 3. zakładając kartę nie włączaj dodatkowej usługi o nazwie CitiPhone – kosztuje 6 zł miesięcznie.
 4. nigdy nie wypłacaj gotówki z bankomatu – karta kredytowa do tego nie służy. Koszt każdej wypłaty z bankomatu to aż 8% wartości transakcji (min. 10 zł).
 5. nie używaj karty Simplicity, aby doładować Revoluta, robić przelewy z karty na konto, nie wykonuj nią opłat na poczcie, ani nie korzystaj u bukmacherów. Wszystkie te transakcje są obarczone prowizją 8% wartości transakcji (min. 10 zł).

Przestrzegając tych pięciu dobrych praktyk i oddając do banku wykorzystaną kwotę w terminie do 26 dni od otrzymania wyciągu oraz robiąc co miesiąc obrót kartą na 1000 zł, wszystko w tej promocji będzie dla Ciebie bezpłatne – gwarantuje to tabela opłat i prowizji na podstawie której stworzyłem powyższe wskazówki i do której link zamieszczam na końcu artykułu.

Choć dużo napisałem w tym punkcie, to tak naprawdę krok pierwszy sprowadza się do tego, aby tylko wysłać wniosek o kartę na powyższej stronie…

Podpowiedź #1: Jeśli Citibank przyzna Ci kartę z limitem wyższym niż byś tego oczekiwał, to zawsze możesz poprosić o zmniejszenie limitu, aby karta nie kusiła do nadmiernych wydatków. Nie ma z tym najmniejszego problemu.

[ KROK 2 ] – Wyślij dokumenty potwierdzające Twoje dochody

Po wypełnieniu formularza zadzwoni do Ciebie pracownik Citibanku, aby dokończyć proces składania wniosku o kartę kredytową Simplicity. Może nastąpić to już po kilku godzinach, ale czasem zajmuje to nawet kilka dni.

Wiesz już, żeby podczas rozmowy nie zgadzać się na żadne opcje dodatkowe, więc możesz czuć się bezpiecznie.

Po uzupełnieniu telefonicznie brakujących danych, będziesz mieć 10 dni, aby wysłać dokumenty potwierdzające Twoje dochody. Jakie mają to być dokumenty ustalisz już z konsultantem infolinii ale zazwyczaj wystarcza wyciąg z konta za ostatnie 3 miesiące (wyciąg powinien zawierać pełną historię rachunku – zarobki i wydatki).

Dokumenty prześlesz w bezpieczny sposób na szyfrowanej stronie Citibanku: https://www.online.citibank.pl/przeslanie_dokumentow/

[ KROK 3 ] – Aktywuj kartę i zaloguj się do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej

Kiedy do banku trafią wszystkie Twoje dokumenty otrzymasz informację o przyznaniu karty kredytowej i wkrótce później przyjedzie kurier z umową do podpisania. Może przyjechać do domu lub do pracy – wybierz jak Ci wygodniej.

Kolejne kilka dni później otrzymasz Pocztą Polską list, a w nim kartę kredytową Simplicity. Aktywuj ją, a później min. 1 raz zaloguj się do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej przed upływem pełnego miesiąca kalendarzowego od popisania umowy.

Teoretycznie aktywując kartę online już spełniasz ten warunek, jednak nie zaszkodzi zalogować się dla pewności dodatkowo dzień czy dwa dni później.

Przykład: Jeśli umowę o kartę kredytową podpiszesz w październiku (sprawdź datę na dokumentach) to czas na pierwsze logowanie masz do końca listopada.

I to tyle. W kroku drugim nie musisz robić nic więcej ????

To niby drobnostka, ale szkoda byłoby przekreślić zdobycie LG K30 zapominając o tym jednym logowaniu. Najlepiej wykonaj je od razu po odebraniu karty.

[ KROK 4 ] – Wykonaj przez 3 miesiące płatności nową kartą na łączną kwotę 1500 zł

Regulamin promocji wymaga, abyś dokonał płatności kartą na łączną kwotę minimum 1500 zł i choć na pierwszy rzut oka wydaje się to dość dużo, to jednak bank daje na to 3 pełne miesiące kalendarzowe po podpisaniu umowy.

Przykład: Jeśli umowę o kartę kredytową podpiszesz w sierpniu (sprawdź datę na dokumentach) to czas na wykonanie płatności masz przez sierpień, wrzesień, październik i listopad.

Możesz wydawać 500 zł miesięcznie na codzienne zakupy (wychodzi 17zł dziennie), albo dokonać jednorazowo dużej płatności kartą za lodówkę czy telewizor i mieć ten warunek z głowy.

Ważne jest po prostu, aby łączna wartość płatności kartą wyniosła minimum 1500 zł przed końcem trzeciego miesiąca następującego po miesiącu podpisania umowy.

Do promocji nie zostaną zaliczone płatności szczególne, o których pisałem powyżej. m.in. doładowania Revolut albo płatności za zakłady bukmacherskie. Najlepiej wykonywać po prostu płatności za normalne zakupy.

To naprawdę mnóstwo czasu na wykonanie tego kroku w promocji, natomiast warto pamiętać, że im szybciej spełnisz warunki promocji, tym szybciej dostaniesz przesyłkę ze smartfonem LG K30.

Podpowiedź #2: Aby ułatwić sobie spełnienie tego warunku płatności, możesz pomyśleć o zapłaceniu tą kartą Citibanku kupując karty podarunkowe na paliwo, ubrania, Netflixa, doładowania telefonu w przód (i inne), a później wykorzystywać je przez kolejne miesiące zgodnie z codziennymi potrzebami.

Kiedy otrzymam obiecany smartfon?

Zgodnie z regulaminem promocji, bank poinformuje Cię o przyznaniu nagrody (wysyłając wiadomość w bankowości internetowej) do końca kolejnego miesiąca, po miesiącu w którym spełnisz wszystkie warunki promocji.

Oznacza to, że jeśli wszystkie kroki wykonasz przed końcem września to do końca października bank potwierdzi przyznanie Ci nagrody. Jeśli jednak się pospieszysz i wszystko wykonasz już w całości w sierpniu, to już we wrześniu dostaniesz wiadomość informującą o premii.

Kurier z odpowiednio zabezpieczoną paczką, w której będzie Twój LG K30 Dual Sim, przyjedzie do końca kolejnego miesiąca.

I to tyle! Wykonaj te dwa kroki i szykuj się na radość, jaką da Ci rozpakowanie kartonu z nagrodą i pierwsze uruchomienie nowego telefonu. Tak! To naprawdę takie proste ????

A jak już odbierzesz nagrodę to możesz podjąć decyzję, czy chcesz zamknąć kartę Simplicity czy zostawić ją sobie na dłużej. Pamiętaj, że w razie czego nie ma żadnych zobowiązań ani opłat za zamknięcie karty. Obowiązuje jedynie 30 dni wypowiedzenia.

Moja opinia o tej promocji

Powiem krótko – ta promocja to niesamowita okazja dla wszystkich osób posiadających zdolność kredytową, które chciałby przetestować kartę kredytową Simplicity od Citi Handlowy i dodatkowo zgarnąć Smartfon LG K30.

Nawet jeśli miałbyś korzystać z karty nieregularnie i nie spełniać warunku jej bezpłatności to to nagroda wartości 400 zł z nawiązką rekompensuje koszty poniesione na utrzymanie karty.

Dokumenty dotyczące tej promocji: