Powróciła jedna z lepszych promocji Alior Banku! Jeśli jeszcze nie miałeś okazji przetestować konta, które jest pełne korzyści do wyboru, to teraz masz okazję. Bank wysmażył świetne warunki dla nowych klientów. Za spełnienie ich dostaniesz nawet 400 zł!

Bonus podzielony jest na 3 części:

 • 120 złotych za aktywności na koncie
 • 180 złotych za wzięcie kredytu lub pożyczki, założenie karty kredytowej lub limitu odnawialnego na koncie (nieobowiązkowy!)
 • 6800 punktów o wartości 100 złotych za zarejestrowanie się do programu Bezcenne Chwile

Najlepsze jest to, że punkty otrzymasz już za samo założenie konta i tylko 5 płatności kartą na sumaryczną kwotę 10 zł.

O warunki promocji nie musisz się martwić, ponieważ prześwietliłam cały regulamin i dokładnie krok po kroku opisałam, kto dokładnie może wziąć udział w promocji i co trzeba zrobić, żeby otrzymać maksymalną możliwą kwotę bonusu. A musisz wiedzieć, że odkąd opisujemy promocje, to jest to najwyższa premia w tym banku! Wcześniej oferowali od 200 do 350 złotych.

Może ich dopadł już świąteczny czar? 😉 Bo kto nie lubi dawać prezentów innym? Wiem wiem, powiesz: „No na pewno nie bank! Banki są po to, by zarabiać na ludziach, a nie rozdawać im pieniądze”. I nie mówię, że nie masz racji, jednak takie promocje bankowe opłacają się obydwu stronom. Zresztą sam zobacz:

Dlaczego Alior Bank rozdaje pieniądze?

Co prawda, moje doświadczenie pokazuje, że promocje bankowe są idealnym zaprzeczeniem stwierdzenia „w życiu nie ma nic za darmo”, jednak łatwo się domyślić, że bank ma swój interes w takim zachęcaniu praktycznie darmowymi nagrodami na start.

I wcale nie chodzi o „mały druczek” i „ukryte haczyki” bo takich tutaj nie ma – ani w regulaminie promocji, ani w tabeli opłat i prowizji.

Myślę, że bankom takie promocje (bo nie tylko Alior Bank je organizuje) opłacają się przynajmniej z kilku powodów:

 1. Nagrody najczęściej (w tym wypadku też) są tylko dla nowych klientów. Banki chcą przyciągnąć nowe osoby, które zostaną z nimi na dłużej.
   
 2. Zapewne liczą, że skorzystasz później z innych – płatnych już produktów. Nikt nie zmusza, ale statystyka mówi, że część osób rzeczywiście skorzysta np. z kredytu hipotecznego w banku, który już zna z promocji.
   
 3. Przypuszczam, że w niektórych wypadkach będą dzwonić z propozycją dodatkowych produktów, na które skusi się kolejna część uczestników. Choć moja praktyka w promocjach pokazuje, że wcale nie jest to często stosowane przez banki.
   
 4. I moim zdaniem najważniejsze: Reklamowanie się w radiu i telewizji potrafi kosztować nawet setki tysięcy złotych dziennie. Organizując takie promocje, banki nie muszą się reklamować, bo ludzie sami sobie je polecają. Mają w ten sposób napływ klientów nie wydając ani złotówki na reklamę. Część tak zaoszczędzonych pieniędzy oddają klientom w postaci nagród i wszyscy są zadowoleni. No może oprócz radia i telewizji 🙂

Jestem zdania, że to wystarczające argumenty, aby przyznać, że w długim terminie bankom opłaca się organizować takie promocje bankowe i dawać coś za darmo na start. I wcale nie muszą zapisywać nic „drobnym druczkiem”.

Banki chcą zdobyć lojalnych klientów i wiedzą, że ukrywając jakieś opłaty (czego z resztą zakazuje prawo bankowe) tylko zrażą do siebie ludzi. Poza tym, w dzisiejszych czasach, chyba już nikt się na takie „drobne druczki” nie nabiera.

Chcę też, żebyś pamiętał o tym, że to nie jest żaden konkurs, ani losowanie. Nagroda 400 zł jest GWARANTOWANA regulaminem promocji (załączam go na końcu tekstu) i otrzyma ją KAŻDY kto wykona kroki opisane w tym artykule.

Nie ma na co czekać, przejdźmy do analizy regulaminu, żebyś mógł podjąć decyzję, czy jesteś chętny do wzięcia udziału w promocji.

Do kogo skierowana jest ta promocja?

Promocja skierowana jest do osób pełnoletnich, które w okresie ostatnich dwóch lat przed dniem złożenia wniosku nie posiadały konta osobistego w Alior Banku lub w T-Mobile Usługi Bankowe, rachunku walutowego lub Karty Kibica Banku.

Ostatnio spotkałam się na FB z komentarzem, w którym jedna z naszych czytelniczek zastanawiała się nad zamknięciem Karty Kibica, bo dawno z niej już nie korzysta.

Zdecydowanie! Moją radą jest zamykanie wszystkich produktów bankowych, których nie używasz, chociażby właśnie z uwagi na fakt, że potem mogą one Cię zablokować w zgarnięciu dodatkowych pieniędzy w promocji bankowej. W dodatku utrzymanie takich produktów bez opłat często wiąże się ze spełnieniem jakichś warunków co miesiąc, więc po co zaśmiecać sobie nimi głowę?

Do promocji możesz dołączyć do końca roku, czyli do 31 grudnia 2020 roku, natomiast na samo podpisanie umowy masz 30 dni dni licząc od dnia złożenia wniosku.

Wystarczy, że przejdziesz na tę promocyjną stronę i wypełnić wniosek o otwarcie konta wraz z kartą (wymaga tego regulamin), a następnie będziesz postępować z instrukcją poniżej.

Konto za zero? Da się, sprawdziłam!

Tak, jak w wielu innych bankach, tak i w Alior Banku tabela opłat i prowizji umożliwia, aby konto i karta płatnicza były całkowicie darmowe. Wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad:

 • 0 zł – za prowadzenie konta, jeśli masz mniej niż 26 lat.
 • 0 zł – za prowadzenie konta, jeśli masz 26 lat lub więcej, kiedy zapewnisz w miesiącu jednorazowy wpływ min. 1500 zł (może być z Twojego konta w innym banku).
 • 0 zł – za kartę płatniczą, jeśli wykonasz w miesiącu płatności o łącznej wartości min. 300 zł
 • 0 zł – za krajowe przelewy w bankowości internetowej i aplikacji mobilnej,
 • 0 zł – za wpłaty i wypłaty gotówki BLIK oraz w oddziale banku,
 • 0 zł – za wypłatę gotówki z bankomatów Alior Banku

Oznacza to, że nie zapłacisz za konto, ani kartę ani złotówki, jeśli każdego miesiąca zasilisz konto kwotą min. 1500 zł (nawet na jeden dzień) oraz wykonasz płatności kartą na łączną kwotę min. 300 zł. To ważne bo w przeciwnym wypadku konto będzie kosztować 10 zł, a karta 5 zł miesięcznie.

W miesiącu, w którym podpisujesz umowę nie musisz martwić się o spełnianie warunków bezpłatności karty i konta, ponieważ bank nie pobiera żadnej opłaty. To taki czas na rozkręcenie się.

Co dodatkowo da Ci Konto Jakże Osobiste?

Zazwyczaj opłaty za konto są odgórnie ustalane przez bank i nie ma możliwości negocjacji. Jednak to konto promocyjne pozwala Tobie zdecydować, które dwie korzyści będziesz miał całkowicie za darmo. Warto też wspomnieć, że to nie jest tak, że raz wybrane obowiązują już przez cały okres posiadania rachunku. Możesz je dowolnie zmieniać i nowe korzyści będą już działać od następnego dnia. Przeglądając je stwierdzam, że dla każdego znajdzie się coś fajnego:

Oczywiście jest pełna dowolność w wyborze tych dwóch darmowych korzyści.

Instrukcja obsługi promocji, czyli co zrobić, by otrzymać do 400 zł premii

Na wstępie powiem, że bank nastawił się na długoterminową współpracę. W przypadku tej promocji na pewno wygodniej Ci będzie używać konta jako Twojego głównego, choć nie jest to koniecznością, a po prostu wygodą. Jeśli jednak jesteś w trakcie szukania konta i chęci zmiany, to wydaje mi się to być okazją nie do pominięcia 🙂

Bonus podzielony jest na 3 części, sam decydujesz, które warunki chcesz spełniać.

KROK #1 Zgarnij do 120 złotych za aktywne korzystanie z konta i karty

Bank będzie wypłacać Ci 10 złotych co miesiąc przez następne 12 miesięcy, jeśli:

 • Zapewnisz wpływ min. 1 500 zł – wpływ może pochodzić z Twojego konta w innym banku, nie musisz trzymać pieniędzy na koncie, wystarczy, że zostaną zaksięgowane i możesz je z powrotem sobie przelać
 • Wykonasz 3 transakcje bezgotówkowe kartą do konta – możesz poprosić panią w sklepie o rozdzielenie rachunku na 3 części, a jeśli ich wartość wyniesie w sumie 300 złotych to warunek bezpłatności karty również masz z głowy. Część transakcji jest wyłączona z promocji (jak zakłady bukmacherskie czy opłata za media), więc proponujemy użycie karty podczas zwykłych zakupów spożywczych w sklepie, wtedy będziesz miał pewność, że zaliczy się na poczet tych 3 płatności
 • Co najmniej 1 raz zalogujesz się do aplikacji Alior Mobile

Licząc od miesiąca następującego po miesiącu, w którym zawarłeś umowę masz 12 miesięcy, w których za każde spełnienie powyższych warunków otrzymasz 10 zł – będzie Ci ono przyznawane nie później niż w następnym miesiącu po spełnieniu warunków.

Przykład:

Jan otworzył konto jeszcze w listopadzie. Od grudnia 2020 r do listopada 2021 r zapewnia 1500 zł wpływu, wykonuje minimum 3 płatności kartą i loguje się do aplikacji mobilnej. Pierwszą część premii otrzyma w styczniu 2021 r, a ostatnią w grudniu 2021 r.

Jeśli w którymś miesiącu nie spełnisz powyższych warunków, to nie zostanie Ci wypłacona premia za dany miesiąc, ale nie przepada Ci możliwość zgarnięcia premii za inne miesiące.

KROK #2 Zyskaj do 180 złotych za produkt kredytowy

To jest krok, którego nie musisz spełniać, jeśli nie masz potrzeby wzięcia pożyczki czy kredytu. Możesz wtedy zyskać w promocji w sumie 220 złotych z punktu #1 oraz #3. Sam decydujesz.

Aby zgarnąć 180 złotych należy w czasie wykonywania aktywności z kroku #1 podpisać umowę z bankiem o produkt kredytowy i utrzymywać go przez kolejne 12 miesięcy bez przeterminowanego zadłużenia.

Jako produkt kredytowy bank ma na myśli pożyczkę, kredyt, kartę kredytową lub limit odnawialny w rachunku. Nie jest jednak brana pod uwagę umowa o pożyczkę czy kredyt za zakup towarów lub usług zawartych u pośredników działających na rzecz banku (czyli np. zakup telewizora na raty w Media Markt)

Jeśli nie masz potrzeby wzięcia kredytu, to proponuję Ci wybrać opcję karty kredytowej (wystarczy wykonywać miesięcznie jedną transakcję) lub limitu odnawialnego.

Wypłata bonusu będzie wydana na takich samych zasadach, co bonus za punkt #1, czyli otrzymasz po 15 złotych za każdy miesiąc, w którym spełnisz warunki (równolegle należy spełniać warunki z punktu #1). Oznacza to, że w sumie na Twoje konto może co miesiąc wpadać 25 złotych, co w 12 ratach da Ci 300 złotych.

KROK #3 Otrzymaj dodatkowe 100 zł w postaci punktów z programem Mastercard Bezcenne Chwile

Z tej części promocji mogą skorzystać osoby, które nie uczestniczyły w programie Mastercard Bezcenne Chwile przed dniem jej rozpoczęcia tj. 28.09.2020 r.

Warto też wspomnieć, że tutaj liczy się czas, ponieważ pula nagród powitalnych jest ograniczona do 7129 nagród. O wyczerpaniu puli nagród bank poinformuje na tej stronie.

Do zdobycia jest 6800 punktów, których wartość określana jest mniej więcej na kwotę 100 zł (wśród nagród możesz wybrać vouchery do wybranych sklepów właśnie na tę kwotę).

Wystarczy, że zarejestrujesz się w programie poprzez tę stronę: https://www.aliorbank.pl/priceless-specials.html, a następnie:

 • wyraź zgodę podczas rejestracji w programie, w stosunku do co najmniej jednego kanału komunikacyjnego, tj. numeru telefonu komórkowy lub adresu e-mail
 • w ciągu 30 dni od rejestracji zapłać 5 razy kartą debetową Mastercard na łączną kwotę min. 10 zł używając zarejestrowanej promocyjnej karty

Nagroda zostanie Ci przyznana nie później niż w terminie 15 dni roboczych od dnia spełnienia wszystkich warunków. Punkty są ważne przez 2 miesiące, także nie zapomnij wymienić ich na nagrodę!

Jeśli jesteś ciekaw, na jakich zasadach działa ten program, to odsyłam Cię do artykułu poświęconego temu tematowi:

Moja opinia

Jak wspomniałam wcześniej, warunki są dość rozłożone w czasie, przez co najłatwiej będzie osobom, które chcą zmienić konto i regularnie korzystać z nowej oferty.

Nie wyklucza to oczywiście osób, które zdecydują się na Alior Bank w ramach konta dodatkowego. Po prostu bardziej muszą pamiętać o aktywnościach na karcie. Osobiście mi to nie przeszkadza, mam konta w 5 bankach i spokojnie je sobie ogarniam.

Dodatkowo premię za produkt kredytowy uważam jako możliwość dorobienia, ale nie przymus. Jeśli nie potrzebujesz pożyczki ani kredytu to warto zastanowić się nad wyrobieniem karty kredytowej na czas promocji lub złożenia wniosku o limit odnawialny. Wtedy masz 220 złotych za udział w tej promocji, co również jest naprawdę fajną kwotą.

Wszystko zależy od Twoich preferencji i potrzeb.

Dokumenty dotyczące promocji: